Witamy w dziale galeria

2023-05-09 MYSZKI Strażackie Zabawy matematyczne.
Strażak powinien mieć umiejętność szybkiego reagowania i współdziałania z grupą .Sprawdziliśmy nasze umiejętności współpracy podczas wspólnego układania "drabiny strażackiej" .Grupy musiały wykazać się szybkim liczeniem ,stosowaniem liczebników porządkowych ,stosowaniem pojęć wysoko , nisko , oraz umiejętnością współpracy w swoim zespole . Egzamin został zdany.
2023-05-09 MYSZKI Zabawy badawcze i eksperymenty - "Ogień"
Podczas zajęć dzieci przypomniały jakie mogą być niebezpieczne zachowania które mogą doprowadzić do wzniecenia pożaru. Przekonały się prowadząc obserwacje eksperymentów jak niebezpieczny jest ogień .Wyciągały wnioski z obserwacji. Utrwaliły zasady zachowania w przypadku pożaru, przypomniały znaki drogi ewakuacyjnej .
2023-05-12 MYSZKI Ćwiczenia gimnastyczne i zabawy ruchowe z nietypowym przyborem.
Zdobywamy zwinność czyli ćwiczenia ruchowe i gimnastyczne "Jak strażacy" .Podczas ćwiczeń dzieci doskonaliły zwinność, orientację , koordynację ruchową .W umiejętny sposób posługiwały się nietypowym przyborem - papierowa rurka . Zaprezentowały "Taniec płomieni" z wstążka , do utworu muzycznego i tu wykazały się kreatywnością ruchową . Na zakończenie tematu tygodniowego wszyscy otrzymali medale - wiem jak się zachować w sytuacji pożaru.
2023-04-21 MISIE przeprowadzają doświdczenie

Dzieci na podstawie obserwcji przeprowadzonego doświadczenia przekonały się jak ważne jest dbanie o nasze środowisko naturalne. Przedszkolaki dowiedziały się, że z czystej gleby otrzymujemy zdrową żywność. Natomiast w zatrutej ziemi rosną skażone rośliny, co w konsekwencji spożywamy i również zatruwamy nasze organizmy.

2023-04-28 MISIE w podrózy czyteniczej Misia

Na zakończenie podróży czytelniczej Misia dzieci przebrane w ulubione  postaci wspominały wspólne czytanie z rodziną. Potem były tańce i pląsy  do wybranych utworów. Na koniec  zabawy pełni wrażeń,  choć trochę zmęczeni zajadaliśmy się pysznym tortem przygotowanym na tę okazję przez Mamusię Michałka.

2023-04-20 Warsztaty chemiczne u Motylków

Dzisiaj Motylki odwiedzili niezwykli goście: tata Walerii oraz Pan Michał. Podczas przeprowadzonych przez naukowców warsztatów chemicznych, dzieci eksperymentowały z kolorami, znalazły odpowiedź na pytanie ?Czy drut może się zapalić??, poznały właściwości suchego lodu. Zdecydowanie najbardziej podobała się dzieciom wyczarowana chmura, która pokryła cały nasz dywan. Serdecznie dziękujemy za tę moc wrażeń :)