Witamy w dziale galeria

2023-05-31 MYSZKI Warsztaty pszczelarskie.
Warsztaty pszczelarskie prowadzone przez Panią Edukatorkę z Akademii Pszczelarza w Krakowie podczas których dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek z życia tych owadów . Miały okazję poznać życie i zwyczaje pszczół i ich znaczenie w świecie przyrody.Dowiedziały się również na czym polega praca pszczelarza, jakimi narzędziami się posługuje , jaki jest jego strój .Poszerzyły zakres słownika o nowe określenia .Podczas spotkania pani odpowiedziała również na liczne pytania dzieci które, świadczyły o dużym zainteresowaniu tematem. Na zakończenie czekała słodka i zdrowa niespodzianka - degustacja różnych gatunków miodów. Dzieci poznawały walory smakowe miodów. Dowiedziały się również o ich właściwościach zdrowotnych , kosmetycznych i leczniczych . Bardzo dziękujemy.
2023-05-25 MYSZKI Eksperymentalna hodowla ziemniaka.
Wczesną jesienią wysadziliśmy bulwy ziemniaka do skrzynki - doniczki . Przez całą jesień i zimę dbaliśmy o ziemniaczaną hodowlę .Prowadziliśmy systematyczne obserwacje . Oglądaliśmy coraz to większe pędy , niektóre nawet zakwitły .Po wyjęciu wiosną zasadzonych bulw z ziemi okazało się - ku wielkiemu zaskoczeniu dzieci że wyrosły małe młode ziemniaczki. Zdziwieniu nie było końca .Do wnikliwej -odkrywczej obserwacji dzieci ustawiały się w kolejce. Dzieci pracując w grupach łączyły kolejno wyznaczone punkty symbolizujące etapy eksperymentalnej pracy hodowlanej.
2023-05-16 Żabki na wycieczce w Wiosce Indiańskiej Arapacho

W dniu dzisiejszym z samego rana grupa Żabki oraz Motylki wybrała się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej Arapacho. Po przywitaniu z Wodzem i Indianką dzieciaki wykonywały różne zadania oraz ćwiczenia: wspinanie się z liną, czołganie przez tunel, spacer po ścieżce z szyszek, poszukiwanie oraz liczenie owadów, łowieni rybek, strzelanie z łuku czy szukanie skarbów. Dzieciaki miały także okazję obserwować prawdziwe szkielety oraz pozna Indiańskie zwyczaje i zwroty. Cała wyprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń

2023-05-10 MYSZKI Spotkanie z lekarzem.
Spotkanie z Tatusiem Gucia ,który jest lekarzem pozwoliło na bliższe zapoznanie się z tym bardzo odpowiedzialnym zawodem .Doktor przekazał dzieciom informację na temat specyfiki swojego zawodu, opowiedział o wadze profilaktyki tak ważnej w zachowaniu zdrowia . Zademonstrował różnego rodzaju strój i sprzęt medyczny. Pouczył jak postępować w różnych sytuacjach zagrożenia zdrowia ,odpowiadał na szereg pytań dzieci . Spotkanie było inspiracją do zabaw tematycznych "U lekarza" ,podczas których dzieci utrwalały zdobyte wiadomości. Serdecznie DZIĘKUJEMY za spotkanie z dziećmi i poświęcony czas .