Galeria

Witamy w dziale galeria

2024-02-26 MISIE poznają właściwości powietrza

W ramach realizacji tematu kompleksowego CZTERY ŻYWIOŁY badaliśmy właściwości powietrza i jego znaczenia dla życia. Dowiedzieliśmy się jaki wpływ ma jakość powietrza na nasze  zdrowie oraz wskazaliśmy źródła zanieczyszczenia. W podsumowaniu omówiliśmy sposoby dbania o czyste powietrze. 

2024-02-27 MISIE badają właściwości wody

W drugim dniu w świecie ŻYWIOŁÓW na podstawie przeprowadzonych badań zapoznaliśmy się ze stanami skupienia wody i jej krążeniem w przyrodzie.  Po wysłuchaniu wiersza Jezioro niczym zwierciadło uświadomiliśmy sobie o konieczności ochrony wód przed zanieczyszczeniami i znaczaenia wody dla żyjących organizmów. W nawiązaniu do powietrza wykonaliśmy pracę plastyczną ?Wiatraczek?, który z zaangażowaniem  ozdabialiśmy według własnego pomysłu. 

2024-02-28 MISIE poznają żywioł - ogień

W kolejnym dniu podróży z CZTEREMA ŻYWIOŁAMI poznaliśmy właściwości ognia. Po przeprowadzeniu doświadczenia wyciągnęliśmy wnioski na temat niebezpieczeństwa, które może przynieść ogień  i prawidłowego reagowania w przypadku pożaru. Na podstawie opowiadania Co za pech nauczyliśmy się zasad bezpiecznegi korzystania z urządzeń elektrycznych oraz jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia porażeniem prądem elektrycznym. 

2024-02-29 MISIE na spotkaniu ze Strażą Miejską

Uczestniczyliśmy w spotkaniu ze Strażą Miejską w Centrum Kultury Podgórza w Klubie Piaskownica. Oglądaliśmy przedstawienie dotyczące bezpiecznego zachowania  w sytuacjach zgrożenia płynacego ze świata ludzi i zwierząt. Strażnicy Miejscy doskonale  wcielili się  w role ilustryjąc różne niebezpieczne okoliczności towarzyszące nam na co dzień. Świetna zabawa połączona z edukacją to dobry  pomysł, aby  zapamietać bezpieczny sposób zachowania w momencie zagrożonego bezpieczeństwa.