Grupa IV

Tu prezentujemy treści dotyczące pracy grupy IV "Pingwinków"

2024-10-10 PINGWINKI - zaj, z wykorzystaniem el. met. D. Dziamskiej

Dzisiaj dzieci z grupy Pingwinków podczas zajęć pracowały z wykorzystaniem elementów metody D. Dziamskiej   ?System Edukacji przez Ruch?. Wykonywały rytmiczne ruchy do melodii ?Wlazł kotek na płotek?, rysowały kratkę na kartce oraz pętelki. Ułożyły i nakleiły sylwetę głowy kota. Teraz prezentują swoje piękne prace.

2024-10-11 PINGWINKI -zabawy logorytmiczne

Dzisiaj odwiedziła nas mamusia Wandzi i poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia logorytmiczne. Były wspólne śpiewy, tańce, rytmiczny ruch przy muzyce oraz zabawy logopedyczne. Serdecznie dziękujemy za piękne zajęcia!

2024-09-27 PINGWINKI - jesienny liść

Dzieci z grupy Pingwinków podczas zajęć plastycznych wykonywały pracę pt.: ?Jesienny liść? przy użyciu farb plakatowych oraz patyczków. Od tej pory będziemy obserwować kolory jesiennych liści w naturze podczas wyjść do ogrodu przedszkolnego.

2024-09-23 PINGWINKI - zabawy matematyczne

Dzieci z grupy Pingwinków podczas zabaw matematycznych uczyły się klasyfikowania zbioru na podzbiory wg ustalonej cechy  - koloru, następnie porównywały liczebność zbiorów poprzez ustawianie elementów w pary.

2024-09-23 PINGWINKI - praca plastyczna

Pingwinki podczas zajęć z wykorzystaniem elementów metody Doroty Dziamskiej - Edukacja przez Ruch wykonały pracę plastyczną pt.: ?Samochodzik?. Najpierw rysowały tor jazdy samochodem, następnie komponowały z gotowych elementów sylwetę samochodu. Pingwinki są pracowite  i uważnie słuchają, dzięki temu powstały kolorowe autka.

2024-01-16 Zimowe zabawy

Jeśli pozwala na to temperatura i jakość powietrza staramy się organizować dzieciom zajęcia w ogrodzie. Wspólne lepienie bałwana to wspaniały sposób na integrowanie grupy wokół wspólnego celu oraz rozwijanie umiejętności współpracy.

2024-01-12 Zimowe zabawy Jeżyków

Dzisiaj nareszcie skończył się wielki mróz i smog. Zaświeciło radośnie słoneczko, a my  mogliśmy wyjść do naszego przedszkolnego ogrodu.

Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy?.