Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc kwiecień w grupie I

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO DYDAKTYCZNE W GRUPIE I

Temat kompleksowy: „Wiosna na wsi”

Termin realizacji: 01-05 kwiecień 2024

1. Poniedziałek Wielkanocny
  2. Wiejskie podwórko - opisywanie ilustracji, poznanie nazw wiejskich zwierząt, słuchanie i omawianie opowiadania L. Wiszniewskiego "Jak gąska gospodarowała"
  3. Zabawy matematyczne- utrwalenie pojęć "na, pod, na górze, na dole, obok"
  4. Zabawy muzyczne przy piosence "Kicia" - zabawy muzyczne z elementami czworakowania, próby śpiewania piosenki, ilustracja ruchowa piosenki, rozwiązywanie zagadek słuchowych "Odgłosy zwierząt"
  5. Praca plastyczna - ozdabianie sylwety koguta przy pomocy materiału przyrodniczego

Realizacja projektu edukacyjnego "Dwujęzyczny Przedszkolak"

Oglądanie filmu edukacyjnego pt "Pies i żaba"- wypowiedzi dzieci na temat sytuacji przedstawionych w filmie, inspirowane pytaniami nauczyciela.

Osłuchanie się z nowym słownictwem:

• coin – moneta
  • frog – żaba
  • in – w środku
  • out – na zewnątrz

Rozszerzenie: thank you, bye bye
Dziękuję, cześć – na razie

Wesoła zabawa ruchowa inspirowana piosenką "W środku i na zewnątrz” (In and aut)

Zabawy rozwijające orientację w przestrzeni- Gdzie jest mój… (Where is my….)

Wykonywanie karty pracy na temat „ Mój pies i ja”- próby rysowania autoportretu.

Zabawa w formie gry słowno-obrazkowej Hello! Bye bye!

Temat kompleksowy: „Jestem przyjacielem przyrody”

Termin realizacji: 08 – 12 kwiecień 2024

1. Ziemia - nasz skarb - poznanie źródeł zanieczyszczenia środowiska, opisywanie obrazków, rozmowa kierowana
  2. Zabawy matematyczne „Liczymy porozrzucane śmieci” – liczenie i działania na zbiorach w zakresie 5
  3. Zabawy muzyczne - nauka melodii i słów piosenki Posprzątajmy świat, wspólne śpiewanie 1 zwrotki i refrenu, nauka „Tańca uśmiechniętej planety Ziemi” wymyślanego przez dzieci.
  4. Zajęcia plastyczne – dmuchane drzewa – rozdmuchiwanie kleksa z farby, dekorowanie.
  5. Zestaw zabaw ruchowych z elementami równoważni - tor przeszkód

Realizacja projektu edukacyjnego "Dwujęzyczny Przedszkolak"

Oglądanie filmu edukacyjnego pt "Pociąg”- wypowiedzi dzieci na temat sytuacji przedstawionych w filmie, inspirowane pytaniami nauczyciela.

Osłuchanie się z nowym słownictwem:

• jump – skakać
  • nod – skinąć głową
  • clap – klaskać
  • train – pociąg

Wesoła zabawa ruchowa inspirowana piosenką "Pociąg”

I can see the train,I can see the train,
Toot! Toot! Toot! Toot!
I can see the train !I can see the train,
I can see the train,
Toot! Toot! Toot! Toot!
I can see the train!

Widzę pociąg, Widzę pociąg,
 Puf! Puf! Puf! Puf!
Widzę pociąg! Widzę pociąg,
Widzę pociąg,
Puf! Puf! Puf! Puf!
Widzę pociąg!

Zabawy ruchowe inspirowane tematyką tygodniową..

Wykonywanie kart pracy związanych z tematem.

Zabawa utrwalające wprowadzane słownictwo.

Temat kompleksowy :  "Wiosenna łąka"

Termin realizacji 15.04.2024-19.04.2024

1.      Na wiosennej łące - rozwiązywanie zagadek słownych, dobieranie sylwet, słuchanie i omawianie opowiadania A.Sójki  "Niespodzianka biedronki"

2.      Zestaw zabaw gimnastycznych z wykorzystaniem chusty animacyjnej "Motyle nad łąką"

3.      Zabawy matematyczne- stworzenie gry planszowej "Na wiosennej łące"

4.      Zabawy muzyczne przy piosence "Pszczółka mała" oraz muzyce N. Rimskiego-Korsakowa "Lot trzmiela" - zwracanie uwagi na nastrój i zmieniające się tempo utworu

5.      Praca plastyczna - wykonanie biedronki techniką origami

Realizacja projektu edukacyjnego "Dwujęzyczny Przedszkolak"

Realizacja tematyki związanej z filmem edukacyjnym "Pociąg"

Utrwalenie wprowadzonego słownictwa

• jump – skakać
  • nod – skinąć głową
  • clap – klaskać
  • train – pociąg
  • Rozszerzenie : I can see the train (widzę pociąg)

Wesoła zabawa ruchowa inspirowana piosenką "Pociąg”

Zabawy ruchowe inspirowane tematyką tygodniową..

Wykonywanie kart pracy związanych z tematem.

Temat kompleksowy :  "Mali patrioci"

Termin realizacji 22.04.2024-26.04.2024

1.     Moja ojczyzna – poznanie konturów Polski, polskich symboli narodowych, hymnu narodowego, słuchanie wiersza M. Skrobacz "Polska"

2.      Zajęcia matematyczne – układanie szeregów zgodnie z podanym układem elementów (J. Cieszyńska)

3.      Zabawy muzyczne - nauka podstawowych figur tańca Krakowiaka

4.      Praca plastyczna - "Pawie pióro do krakowskiej czapki" - kolorowanie wg wzoru pastelami olejnymi

5.    Zestaw ćwiczeń gimnastycznych nr I wg K. Wlaźnik - wzmacnianie dużych grup mięśniowych

Realizacja projektu edukacyjnego "Dwujęzyczny Przedszkolak"

Oglądanie wybranego przez dzieci filmu edukacyjnego .

Powtórzenie  słownictwa:

present, balloon, red, yellow, blue, hello, Happy Birthday, goodbye

Wesołe zabawy ruchowe inspirowane poznanymi piosenkami „Happy Birthday”, „Hello yellow”, „I and aut”

Wykonywanie kart pracy związanych z tematem.

Gry memory z kartami obrazkowymi.