Grupa V

Tu prezentujemy treści dot. pracy grupy "Misiów"

Galerie

2024-06-07 MISIE w podróży do Włoch

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez tatę Poli, który pięknie opowiadał o kraju należącym do Unii Europejskiej - słonecznej Italii. Nasz Gość w prezentacji multimedialnej pokazał znane miasta i charakterystyczne zabytki nadmorskiego kraju. Dzieci nauczyły się kilku słów w języku włoskim. Następnie  bardzo poprawnie  odpowiadały na pytania w przygotowanym quizie. W drugiej części zajęć z dużą frajdą każdy wykonał pizzę w wybranymi przez siebie składnikami. Po upieczeniu w przedszkolnej kuchni przedszkolaki z apetytem degustowały pizzę. Zajęcia dostarczyły ogrom radości i dobrej zabawy. 

2024-05-27 Warsztaty z Lajkonikiem

W dniu dzisiejszym grupa Misie uczestniczyła w warsztatach z Lajkonikiem. Dzieci poznały historię z nim związaną, uczestniczyły w zabawie, w której każde z nich zostało na szczęście dotknięte buławą. Na zakończenie przedszkolaki wykonały charakrystyczne dla Lajkonika czapki- turbany.

2024-05-21 MISIE poznają życie pszczół

Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Panią Dorotkę, miłośniczkę pszczół. Dzieci poznały ciekawostki dotyczące życia pszczół i ich ogromne znaczenie dla przyrody i człowieka. Dowiedziały się również  w jaki sposób pszczoły zapylają rośliny i skąd bierze się miód, poznały tajniki pracy pszczelarza. Na koniec Pani Dorotka, nasza logopeda zorganizowała  zabawę logopedyczną z wykorzystaniem rolek papieru. 

2024-05-17 MISIE na warsztatach na Uniwersytecie Pedagogicznym

W ramach Festiwalu nauki dzieci brały czynny udział w wrsztatach przygotownych przez studentów Uniwersytetu Pedagogicznego. Zajęcia rozpoczęły się przywitaniem w auli wykładowej, w której ochoczo  zasiadły nasze   przedszkolaki. Przyszli pedagodzy przygotowali wiele ciekawych aktywności: malowanie z wykorzystaniem edukacji przez ruch wg D. Dziamskiej,  malowanie farbami na folii, zajęcia rozwijające percepcję słuchową oraz sensoplastyka, która okazała się największą atrakcją. Świtnie zorganizowane warsztaty pobudziły dzieci do aktywnego uczestnictwa, twórczego myślenia, rozwoju kreatywności oraz umiejetności współdziałania w grupie.  Na pewno wrócimy tu za rok. 

2024-05-09 MISIE na zajęciach z rodzicem

Dzisiaj na zajęciach gościliśmy tatę Emilki, który opowiadał o samolotach i podzielił się z  nami ciekawostkami  związanymi  z lataniem.  Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały, następnie  odlądały atrapę silnika samolotu. Rodzice przygotowali również naklejki, kolorowanki oraz różne rodzaje samolotów z papieru, które dzieci ochoczo wprawiały w ruch. Na koniec  był poczęstunek, mama Emilki upiekła ciasteczka w kształcie latających maszyn. 

2024-05-14 Misie w gospodarstwie agroturystycznym Wodne Ogrody

W dniu dzisiejszym grupa Misie wybrała się do gospodarstwa agroturystycznego Wodne Ogrody w Sierakowie koło Dobczyc. Dzieci karmiły konia, ryby, króliki, świnię, kaczki, kury. Następnie poznaliśmy miejscową faunę i florę. Szczególnie przyglądaliśmy się rozwojowi żab. Dzieci rozpoznawały i nazywały różne zioła, zasiały nasturcje które będą pielęgnować w sali przedszkolnej. Grupa uczestniczyła również w aktywnościach sportowych mi.in w strzelaniu z łuku. Spędzony czas w gospodarstwie dostarczył nam wielu ciekawostek i niezapomnianych wrażeń. 

2024-04-12 MISIE sadzą swoje DRZEWO

Przedszkolaki w ramach tematu kompleksowego DBAMY O NASZĄ PLANETĘ posadziły  w ogrodzie przedszkolnym drzewo,  pięknie kwitnącą wiśnię. Jest to nasza cegiełka w ochronę przyrody i praktyczne szerzenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych. Będziemy monitorować jego wzrost i systematycznie  podlewać. Teraz każde wyjście do odrodu połączone będzie z obserwacją stanu posadzonego drzewa. A dzieci, które pójdą do szkoły obiecały, że będą nas odwiedzać i zaglądać na nasze MISIOWE DRZEWO. 

2024-03-23 Dzień Kolorowej Skarpetki u MISIÓW

W naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Wszyscy założyliśmy dwie wielobarwne, niedopasowane skarpetki na znak solidarności z osobami z zespołem Downa.  Poznaliśmy książkę PIĘKNIE SIĘ RÓŻNIMY, która uczy, na czym polega niepełnosprawność fizyczna i umysłowa,  pomaga zwalczać stereotypy. Uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas jest inny i jak pięknie możemy się różnić i nie ma dwóch takich samych dzieci. Dlatego  każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. 

2024-04-10 Praca plastyczna w grupach u MISIÓW

Dzisiaj w grupie Misiów wykonywaliśmy pracę plastyczną w małych zespołach. Przedszkolaki na  zajęciach poznały w jaki sposób każdy z nas w codziennych czynnościach może dbać o środowisko naturalne i troszczyć  się o  naszą  planetę. Dzieci z zapałem przenosiły swoje pomysły na wspólną pracę, dwie grupy rysowały  co szkodzi naszej planecie,  a dwie co sprzyja życiu na Ziemi. Wszystkie pomysły były trafne i ciekawe.  

2024-03-14 MISIE na zajęciach matematycznych

Przedszkolaki w zabawie dydaktycznej  Krople deszczu rozwiązywały  zagadki matematyczne przy pomocy klamerek i  papierowych tacek według matody E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Zgodnie współpracowały w małych grupach, obliczając wyniki dodawania i odejmowania.  

2024-03-13 MISIE na zajęciach plastycznych

Dzisiaj na zajęciach  wykonywaliśmy pracę plastyczną SŁOŃCE. Zastosowaliśmy różne techniki plastyczne. Przedszkolaki z  zaangażowaniem malowały farbą połączoną z kaszą manną oraz strukturą z pianki do golenia, kleju i farby, a następnie przyklejały kolorowy makaron. Dzieci były bardzo zadowolone z rezultatu wykonanej pracy. 

2024-03-14 MISIE na zajęciach badawczych

Dzieci w czasie zabawy badawczej szacowały, porównywały i mierzyły objętość wody. Zgodnie współpracowały w małych zespołach, najpierw szacowały ile kubków kolorowej wody zmieści się do słoika. Potem powtórzyły badanie i określały jaka ilość kubków wypełni platikową butelkę.  Przedszkolaki z wielką ciekawością sprawdzały rezultat doświadczenia. Każda drużyna wykonała zadanie na medal.

2024-03-08 Strażnik Miejski u MISIÓW

Przedszkolaki gościły dziś zaprzyjaźnionego z naszym przedszkolem Strażnika Miejskiego, który przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, bezpiecznego spaceru po chodniku i przechodzenia przez jezdnię.  Opowiedział również o znaczeniu najważniejszych znaków drogowych oraz podkreślił bardzo ważną rolę noszenia odblasków.  Dzieci wykazały się sporą  wiedzą na temat  bezpieczeństwa na drodze oraz funkcji sygnalizacji świetlnej.  Na koniec każdy uczestnik mógł przejechać trasę wokół  ronda ?magicznym autobusem? i otrzymał  książeczkę edukacyjną.  

2024-01-05 MISIE - jemy zdrowo i kolorowo

W ramach  projektu Zdrowe Dzieci na podstawie  piramidy  zdrowego stylu życia przypomnieliśmy w jaki sposób  aktywność fizyczna i codzienna porcja  ruchu oraz  racjonalne odżywianie   wpływa  na nasze zdrowie i samopoczucie. 

2024-01-05 MISIE robią zdrową sałatkę

W ramach projektu Zdrowe Dzieci komponowaliśmy zdrową sałatkę z kolorowych warzyw: papryki, pomidorków koktailowych, ogórka, szpinaku z dodatkiem kaszy pełnoziarnistej oraz słonecznika i pestek dyni. Nasze sałatki wyglądały smakowicie i ku zaskoczeniu wszyscy zajadali ze smakiem i uśmiechami na twarzy . Brawo. 

2023-11-29 Misie podczas występu Magika

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedził Pan Magiczny - iluzjonista. Dzieci miały okazję uczestniczyć w sztuczkach z piłeczkami, obręczami czy różdżką. Wypowiadając magiczne hasła widzieliśmy jak lewituje kula czy stolik. Największym zaskoczeniem było wyczarowanie prawdziwego królika! Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, nie zabrakło śmiechu oraz ciągłych niespodzianek. To wydarzenie było fantastycznym przeżyciem. 

2023-11-17 Konkurs rodzinny u Misiów

W piątek 17 XI 2023 w grupie Misiów odbyło się rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego MOJA RODZINA - WYJĄTKOWA DRUŻYNA. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, upominki za udział,  kilka wyróżnień oraz nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce wyłonione przez 3-osobowe jury. 

2023-11-17 MISIE na zajęciach badawczych

Przedszkolaki na zajęciach brały udział w doświadczeniu badawczym jak powstaje deszcz. Poprzez obserwację,  krótką analizę wyciagnęły wnioski i poznały przebieg cyklu hydrologicznego na postawie przeprowadzonego doświadczenia. W ramach ruchu współpracowały w zabawie z chustą  animacyjną. Na koniec zajęć w małych zespołach w zadaniu  z  kodowania rozwiijały logiczne  myślenie i koordynację wzrokowo-ruchową.  

2023-11-24 Dzień Misia u MISIÓW - niespodzianka

W piątek w naszej grupie zorganizowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przebrały się w wybrane przez siebie stroje i wzięły udział w przedstawieniu  z podziałem na role?i z niespodzianką. Przybył do nas Miś,  a właściwie to Pani Misiowa, która wzbudziła wiele pozytywnych emocji i niesamowitej radości. Potem była wspólna zabawa taneczna i przytulanki?

2023-11-24 Dzień Misia u MISIÓW

Po wizycie Pani Misiowej przedszkolaki dalej świętowały Dzień Pluszowego Misia. W zabawie Slalom z Misiami, w dwóch grupach  rywalizowały  ze swoimi misiowymi maskotkami pod pachą. Potem odbyło się misiowe disco taneczne. A na koniec dzieci pełni wrażeń zajadali się  słodkimi babeczkami i pysznymi misiowymi ciasteczkami, przygotowanymi przez mamę Emilki oraz gasili pragnienie wybranymi przez siebie owocowymi sokami. 

2023-11-10 Dinozaury u MISIÓW

10 listopada w grupie Misiów odbyły się warsztaty przyrodnicze o historii dinozaurów i wykopaliskach paleontologicznych. Przedszkolaki poznały różne teorie na temat wyginięcia  dinozaurów oraz najpopularniejsze gatunki tych stworzeń. Niespodzianką była wizyta dinozaurów na naszej sali, która wzbudziła wiele radości i ogromnych emocji.  Dzięki Technologii Rozszerzonej Rzeczywistości multimedialna projekcja pozwoliła przenieść na ekran to co skrywa dzięcięca wyobraźnia. Zobaczcie sami!!!

2023-11-13 Misie podczas spektaklu w kinie Kijów

W tym dniu grupa V Misie wraz z grupami IV i VI wybrała się do kina Kijów w Krakowie na spektakl teatralny w wykonaniu Poznańskiego Teatru Aktora pt. Baśnie Andersena m.in Brzydkie Kaczątko. Spektakl sprawił dzieciom wiele radości a wrażenia z wyjazdu zostaną z nami przez długi czas.

2023-10-27 MISIE zakładają zielony ogródek

Przedszkolaki w małych zespołach posadziły nasiona fasoli, cebulki kwiatów ozdobnych oraz posiały zioła i mikrolistki warzyw. Donice zostały umieszczone na parapecie okiennym. Mali ogrodnicy poprzez bezpośrednią obserwację będą miały możliwość poznania cyklu rozwojowego roślin,  pamiętając  o systematycznej pielęgnacji. 

2023-09-26 MISIE robią sałatkę owocową

W nawiązaniu do przewodniego tematu tygodnia przeszkolaki samodzielnie przygotowały sałatkę owocową. Dzieci kroiły  wybrane  owoce według smakowych upodobań, tak  aby w miseczce było i kolorowo i  zdrowo!!!. Przypomnieliśmy o prozdowotnych własciwościach spożywania owoców i ich znaczenia dla rozwoju organizmu.