Grupa IV

Tu prezentujemy treści dotyczące pracy "Żabek"

2024-03-07  ŻABKI na spotkaniu ze strażnikiem miejskim

7 marca 2024 r. gościliśmy w naszej grupie pana Jerzego, przedstawiciela Straży Miejskiej. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady ruchu drogowego: jak należy przechodzić bezpiecznie przez jezdnię,  a także dowiedziały się się, na czym polega praca Strażnika Miejskiego. Dzieci bardzo dobrze zdały egzamin z wiedzy dotyczącej ruchu drogowego i w nagrodę mogły ,,pojeździć? autochodzikami, oczywiście przestrzegając zasad ruchu drogowego.

2023- 02- 08 ŻABKI Zabawy z wykorzystaniem kubeczków.

Dzieci podczas zabaw z kubeczkami wykonywały różne zadania:  zgodnie z instrukcją nauczyciela, według wzoru podanego przez kolegę oraz wg kodu. Świetnie poradziły sobie również z zadaniami  z przekraczaniem linii środka, które wymagały komunikacji między dwiema półkulami mózgowymi, świadomości ciała oraz koordynacji ręka- oko.

2024-03-06  ŻABKI Czas wolny.

Żabki w wolnym czasie potrafią zorganizować sobie ciekawe zabawy i zajęcia. Chętnie podejmują zabawy z rówieśnikami, zabawy konstrukcyjne, plastyczne, itp. Jest to też dobry czas na nawiązywanie właściwych relacji rówieśniczych, kształcenia umiejętności rozwiązywania drobnych konfliktów rówieśniczych, rozwijania własnych zainteresowań.

2024-03-01 ŻABKI wędrująca woda

Eksperyment z wędrującą wodą jest ciekawym doświadczeniem, które wymaga od dzieci trochę cierpliwości, gdyż jego przebieg wymaga czasu. To doświadczenie dzieci wykonały samodzielnie, zgodnie z instrukcją nauczyciela, a obserwowanie jego efektów wywoływało dużo pozytywnych emocji.

2024-03-08 ŻABKI świętują Dzień Kobiet

W tym dniu chłopcy z grupy Żabek przygotowali dla swoich koleżanek małą niespodziankę - wykonali piękne papierowe kwiaty i poczęstowali słodkim upominkiem. Nie brakowało uśmiechów i radości! Wszystkim małym Kobietkom, życzymy wszystkiego najlepszego! :)

2024-01-23 ŻABKI Bal karnawałowy

Bal karnawałowy to ogromne przeżycie dla wszystkich dzieci. Każdy z niecierpliwością oczekiwał na jego rozpoczęcie. Dzieci pięknie przebrane świetnie bawiły się na balu, brały udział w zabawach i konkursach. Było bardzo wesoło!

2024-01-18

Dziękujemy Mamie Stasia za interesujące zajęcia, przybliżające nam pracę lekarza. Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu z Panią Doktor. Dowiedziały się  na czym polega praca lekarza. Miały możliwość zobaczyć i dotknąć niektórych przedmiotów, potrzebnych do wykonywania tego zawodu oraz wcielić się w postać chirurga i jego pomocników :)

2023- 12- 22 ŻABKI ozdabiają pierniczki.

Tuż przed świętami mama jednego z chłopców  przygotowała dla dzieci z naszej grupy niespodziankę- pierniczki. Dzieci z radością je ozdabiały różnokolorowymi lukrami i posypkami, każdy starał się , aby jego pierniczki były najpiękniejsze. Potem dzieci zabrały je do domu jako słodki prezent dla Rodziców na święta.

2023- 12- 21 ŻABKI Uroczysta Wigilia

Dnia 21 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Dzieci przygotowały na ten dzień wiele kolęd i pastorałek. W tym dniu wszyscy przyszli odświętnie ubrani, a wigilijny stół ozdobiły piękne stroiki wykonane przez dzieci i rodziców na konkurs. Po wzajemnie  złożonych życzeniach wszyscy usiedli do pięknie nakrytego stołu.

2023-12- 18 ŻABKI Wspólne ubieranie choinki

W oczekiwaniu na święta dzieci z grupy Żabek wspólnie ubrały swoją grupową choinkę. Każdy chciał zawiesić swoje ozdoby, aby choinka wyglądała pięknie. Gdy choinka była już ubrana, dzieci zaśpiewały wokół niej piosenki świąteczne.

2023-12-05

W tym dniu grupę Żabek odwiedził długo wyczekiwany gość. Dzieci od rana z niecierpliwością czekały na przyjście Świętego Mikołaja! Pięknie powiedziały wiersz oraz zaśpiewały piosenkę, przygotowaną specjalnie dla Niego. Przedszkolaki zostały obdarowane prezentami, a uśmiech nie schodził z twarzy wszystkich przez cały dzień :)

2023-11-28

Przywitała nas piękna, zimowa pogoda, więc Żabki od razu postanowiły udać się do naszego przedszkolnego ogrodu by wspólnie obserwować przyrodę i ulepić bałwana. Radości nie było końca!

2023-11-10

W tym dniu Żabki uczestniczyły w warsztatach o dinozaurach i wykopaliskach paleontologicznych. Przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat życia dinozaurów oraz przy użyciu nowoczesnych technologii, mogły zobaczyć ?dinozaury? spacerujące po sali przedszkolnej. Coś niesamowitego!

2023-11-15 Gimnastyka u Żabek

Deszcz ciągle padał?, ale Żabki nie traciły siły i energii do zabawy i postanowiły poćwiczyć przed obiadem. Przedszkolaki uczestniczyły w rozgrzewce, ćwiczeniach wzmacniających ogólną sprawność ruchową oraz pokonały tor przeszkód, wymagający wiele umiejętności i sprytu.

2023-11-04 Zajęcia ruchowe u MISIÓW

Przedszkolaki doskonaliły sprawność fizyczną z wykorzystaniem kolorowych drążków. Dobrze się bawiły, zgodnie współpracowały w małych grupach,  pamiętając o zasadach bezpieczeństwa.

2023-09-09

Już minął pierwszy miesiąc po wakacjach. Ale ten czas szybko leci? We wrześniu Żabki aktywnie spędzały czas na wspólnej zabawie, poznawaniu się i nawiązywaniu relacji rówieśniczych. Nie zabrakło muzyki, śpiewu, wykonywania prac plastycznych różnymi technikami, zabaw w kącikach zainteresowań oraz w naszym pięknym ogrodzie! :)

2023-09-29 Dzień CHŁOPAKA w grupie MISIÓW

Dziewczynki  z grupy Misiów z wielkim entuzjazmem przygotowały niespodzianki dla chłopców - własnoręcznie wykonały laurki. Chłopcy w małych grupach konstruowali  wieże z klocków. Potem były życzenia i wręczenie upominków oraz medali  i małych słodkości przygotowanych przez mamę Hani.