Grupa IV

Tu prezentujemy treści dotyczące pracy "Żabek"

Galerie

2024-06-17 ŻABKI - wycieczka do Gruszowa

W tym dniu Żabki udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych Od ziarenka do bochenka, poznały życie pszczół oraz miały okazję zaprzyjaźnić się ze zwierzątkami hodowlanymi. Ostatnim punktem była przejażdżka wozem oraz spacer do lasu. Piękna pogoda dopisała! Wszystkie Żabki z pewnością zapamiętają ten dzień na długo :) 

2024- 06-11 ŻABKI zabawy cieczą nienewtonowską

Zabawy cieczą nienewtonowską to doskonałe ćwiczenie sensoryczne dla dzieci. Zabawy tą substancją, która w zależności od użycia siły nacisku raz zachowuje się bardziej jak substancja płynna a innym razem jak ciało stałe daje dzieciom dużo radości.

2024-05-22 ŻABKI poznają życie pszczół

Dziękujemy Pani Dorotce za poprowadzenie zajęć, na których dowiedzieliśmy się więcej o życiu pszczół oraz mieliśmy okazję do poćwiczenia aparatu artykulacyjnego, buzi i języka. Dla wszystkich to było bardzo ciekawe doświadczenie :) 

2024-05- 14 ŻABKI Spotkanie z Ratownikiem medycznym

Podczas spotkania z Ratownikiem medycznym dzieci z grupy Żabek przypomniały sobie, jaki jest numer alarmowy i w jakiej sytuacji należy dzwonić pod ten numer. Następnie dowiedziały się, w co wyposażona jest torba ratownika oraz w jaki sposób wykonuje się czynności ratujące życie. Poznały także sposoby wykorzystania koca medycznego oraz jak należy właściwie założyć  kołnierz ortopedyczny. 

2024-03-07  ŻABKI na spotkaniu ze strażnikiem miejskim

7 marca 2024 r. gościliśmy w naszej grupie pana Jerzego, przedstawiciela Straży Miejskiej. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady ruchu drogowego: jak należy przechodzić bezpiecznie przez jezdnię,  a także dowiedziały się się, na czym polega praca Strażnika Miejskiego. Dzieci bardzo dobrze zdały egzamin z wiedzy dotyczącej ruchu drogowego i w nagrodę mogły ,,pojeździć? autochodzikami, oczywiście przestrzegając zasad ruchu drogowego.

2023- 02- 08 ŻABKI Zabawy z wykorzystaniem kubeczków.

Dzieci podczas zabaw z kubeczkami wykonywały różne zadania:  zgodnie z instrukcją nauczyciela, według wzoru podanego przez kolegę oraz wg kodu. Świetnie poradziły sobie również z zadaniami  z przekraczaniem linii środka, które wymagały komunikacji między dwiema półkulami mózgowymi, świadomości ciała oraz koordynacji ręka- oko.

2024-03-06  ŻABKI Czas wolny.

2024-03-06  ŻABKI Czas wolny.

Żabki w wolnym czasie potrafią zorganizować sobie ciekawe zabawy i zajęcia. Chętnie podejmują zabawy z rówieśnikami, zabawy konstrukcyjne, plastyczne, itp. Jest to też dobry czas na nawiązywanie właściwych relacji rówieśniczych, kształcenia umiejętności rozwiązywania drobnych konfliktów rówieśniczych, rozwijania własnych zainteresowań.

2024-03-01 ŻABKI wędrująca woda

Eksperyment z wędrującą wodą jest ciekawym doświadczeniem, które wymaga od dzieci trochę cierpliwości, gdyż jego przebieg wymaga czasu. To doświadczenie dzieci wykonały samodzielnie, zgodnie z instrukcją nauczyciela, a obserwowanie jego efektów wywoływało dużo pozytywnych emocji.

2024-03-08 ŻABKI świętują Dzień Kobiet

W tym dniu chłopcy z grupy Żabek przygotowali dla swoich koleżanek małą niespodziankę - wykonali piękne papierowe kwiaty i poczęstowali słodkim upominkiem. Nie brakowało uśmiechów i radości! Wszystkim małym Kobietkom, życzymy wszystkiego najlepszego! :)

2024-01-23 ŻABKI Bal karnawałowy

Bal karnawałowy to ogromne przeżycie dla wszystkich dzieci. Każdy z niecierpliwością oczekiwał na jego rozpoczęcie. Dzieci pięknie przebrane świetnie bawiły się na balu, brały udział w zabawach i konkursach. Było bardzo wesoło!

 

2024-01-18

Dziękujemy Mamie Stasia za interesujące zajęcia, przybliżające nam pracę lekarza. Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu z Panią Doktor. Dowiedziały się  na czym polega praca lekarza. Miały możliwość zobaczyć i dotknąć niektórych przedmiotów, potrzebnych do wykonywania tego zawodu oraz wcielić się w postać chirurga i jego pomocników :) 

2023- 12- 22 ŻABKI ozdabiają pierniczki.

Tuż przed świętami mama jednego z chłopców  przygotowała dla dzieci z naszej grupy niespodziankę- pierniczki. Dzieci z radością je ozdabiały różnokolorowymi lukrami i posypkami, każdy starał się , aby jego pierniczki były najpiękniejsze. Potem dzieci zabrały je do domu jako słodki prezent dla Rodziców na święta.

2023- 12- 21 ŻABKI Uroczysta Wigilia

Dnia 21 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Dzieci przygotowały na ten dzień wiele kolęd i pastorałek. W tym dniu wszyscy przyszli odświętnie ubrani, a wigilijny stół ozdobiły piękne stroiki wykonane przez dzieci i rodziców na konkurs. Po wzajemnie  złożonych życzeniach wszyscy usiedli do pięknie nakrytego stołu.

2023-12- 18 ŻABKI Wspólne ubieranie choinki

W oczekiwaniu na święta dzieci z grupy Żabek wspólnie ubrały swoją grupową choinkę. Każdy chciał zawiesić swoje ozdoby, aby choinka wyglądała pięknie. Gdy choinka była już ubrana, dzieci zaśpiewały wokół niej piosenki świąteczne.

2023-12-05

W tym dniu grupę Żabek odwiedził długo wyczekiwany gość. Dzieci od rana z niecierpliwością czekały na przyjście Świętego Mikołaja! Pięknie powiedziały wiersz oraz zaśpiewały piosenkę, przygotowaną specjalnie dla Niego. Przedszkolaki zostały obdarowane prezentami, a uśmiech nie schodził z twarzy wszystkich przez cały dzień :) 

2023-11-28

Przywitała nas piękna, zimowa pogoda, więc Żabki od razu postanowiły udać się do naszego przedszkolnego ogrodu by wspólnie obserwować przyrodę i ulepić bałwana. Radości nie było końca! 

2023-11-10

W tym dniu Żabki uczestniczyły w warsztatach o dinozaurach i wykopaliskach paleontologicznych. Przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat życia dinozaurów oraz przy użyciu nowoczesnych technologii, mogły zobaczyć ?dinozaury? spacerujące po sali przedszkolnej. Coś niesamowitego! 

2023-11-15 Gimnastyka u Żabek

Deszcz ciągle padał?, ale Żabki nie traciły siły i energii do zabawy i postanowiły poćwiczyć przed obiadem. Przedszkolaki uczestniczyły w rozgrzewce, ćwiczeniach wzmacniających ogólną sprawność ruchową oraz pokonały tor przeszkód, wymagający wiele umiejętności i sprytu. 

2023-11-04 Zajęcia ruchowe u MISIÓW

Przedszkolaki doskonaliły sprawność fizyczną z wykorzystaniem kolorowych drążków. Dobrze się bawiły, zgodnie współpracowały w małych grupach,  pamiętając o zasadach bezpieczeństwa. 

2023-09-09

Już minął pierwszy miesiąc po wakacjach. Ale ten czas szybko leci? We wrześniu Żabki aktywnie spędzały czas na wspólnej zabawie, poznawaniu się i nawiązywaniu relacji rówieśniczych. Nie zabrakło muzyki, śpiewu, wykonywania prac plastycznych różnymi technikami, zabaw w kącikach zainteresowań oraz w naszym pięknym ogrodzie! :) 

2023-09-29 Dzień CHŁOPAKA w grupie MISIÓW

Dziewczynki  z grupy Misiów z wielkim entuzjazmem przygotowały niespodzianki dla chłopców - własnoręcznie wykonały laurki. Chłopcy w małych grupach konstruowali  wieże z klocków. Potem były życzenia i wręczenie upominków oraz medali  i małych słodkości przygotowanych przez mamę Hani.