Grupa VI

Tu prezentujemy treści dot. pracy grupy "Myszek"

 

Galerie

2024-06-06 MYSZKI Poznajemy życie i zwyczaje pszczół.
Spotkanie z Panią Dorotką która jest miłośniczką pszczół było okazją do bliższego poznania tych bardzo pożytecznych owadów. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawostkach z ich życia i o ogromnym znaczeniu tych owadów dla świata przyrody i ludzi.Poznaliśmy również tajniki pracy pszczelarza ,wzbogaciliśmy słownik o nowe pojęcia . Zajęcia były też okazją do zabaw logopedycznych . Dziękujemy.
2024-05-22 MYSZKI Warsztaty zielarskie "Zioła polskich łąk, pól, lasów"
Jak ważne jest zdrowe odżywianie wszyscy już wiemy. Podczas warsztatów zielarskich przygotowanych i prowadzonych przez Panie z Klubu Radosny Senior Plus dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o wybranych i popularnych gatunkach ziół. Poznaliśmy sposoby ich wykorzystania w kuchni jako przyprawy, oraz jako ziół w lecznictwie .Mieliśmy możliwość poznawania wyglądu, nazwy, zapachu i smaku wybranych ziół takich jak mięta, melisa,koper, natka pietruszki, lubczyk .Były też ciekawostki na temat różnych sposobów wykorzystania i przechowywania ziół .Dowiedzieliśmy się także o ich wartości dla zdrowia . Były też degustacje wody przyprawionej melisą i miętą - porównaliśmy różnice w smaku, były pyszne . Część kulinarna warsztatów to także przygotowanie serków z wykorzystaniem koperku i natki pietruszki i co ciekawe wszystko znikało z miseczek i smakowało ! Dziękujemy za super warsztaty.
2024-05-07,oraz 2024-05-14 MYSZKI Tańczymy Zumbę z seniorami.
Wspólny taniec przedszkolaków i seniorów na stadionie KS. "Orzeł" pod okiem instruktora dostarczył wszystkim uczestnikom ogromnej radości z wspólnej zabawy taneczno- gimnastycznej w formie "Zumby". To dowód na to że taniec i muzyka łączy pokolenia . Bawiliśmy się doskonale.
2024-05-08 MYSZKI Warsztaty artystyczne plastyczno- malarskie.
Dnia 8.05 dzieci z grupy Myszek miały wspaniałą okazję uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach artystycznych . Pani plastyk zapoznała dzieci z nową techniką plastyczną łączącą kolorowanie suchymi pastelami oraz pędzlem z wodą . Dzieci zapoznały się ze sposobem niezwykłego tworzenia i uzyskiwania kolorów , odcieni i barw łącząc obie techniki plastyczne .Rozwijały kreatywność tworząc niezwykłe obrazy ,oraz pomysłowość tworzenia własnych rozwiązań . Miały okazję zapoznać się ze sposobami artystycznego- plastycznego wyrażania przeżyć , emocji .Serdecznie DZIĘKUJEMY.
2024- 04-22 MYSZKI Spotkanie z Panem doktorem .
Dzięki uprzejmości Taty Gucia który jest lekarzem dzieci miały możliwość uzupełnić swoje wiadomości dotyczące postępowania w przypadku drobnych urazów ,oraz ukąszeń przez owady . Jak postępować , co robić ,a czego absolutnie nie robić wyjaśnił na spotkaniu pan doktor. W fachowy sposób zademonstrował jak założyć opatrunek , wyjaśnił w jaki sposób zabezpieczyć skaleczenie , drobne zranienie ,oraz drobne urazy np.stawowe i kostne . Na przykładach opowiedział również jak ważna jest szybka fachowa pomoc w zaistniałych sytuacjach , wyjaśnił również jak postępować w przypadku ukąszenia przez owady , oraz wyjaśnił kiedy mogą one być niebezpieczne. To bardzo ważne informacje zwłaszcza przed zbliżającym się czasem wakacyjnych zabaw . Spotkanie zainspirowało dzieci do podejmowania samodzielnych zabaw tematycznych . Serdecznie dziękujemy.
2024-04-26 MYSZKI Zdrowy koktajl jogurtowo- owocowy
Wiemy jak dbać o zdrowie i jaki powinniśmy dbać o zdrową pełnowartościową dietę . Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy smaczny , zdrowy deser - koktajl jogurtowo- owocowy. Dobraliśmy odpowiednie składniki i przekonaliśmy się że deser może być i smaczny i zdrowy . Podaliśmy go w restauracyjnym wydaniu - pięknie podany smakował wyśmienicie.
2024-04-09 MYSZKI Eksperyment "Gumowe jajo"
Przeprowadzenie tego eksperymentu pokazało jaki wpływ na wapń ma odczyn kwaśny. Na dobę jako zanurzone zostało w occie. Po tym czasie wyjęliśmy jajko i okazało się że skorupka jajka zrobiła się miękka i elastyczna .Jajko podskakiwało jak piłeczka. A przez mięciutką "skorupkę " widoczne było żółtko jajka. Zdziwieniom na twarzach nie było końca.
2024 MYSZKI Zajęcia badawcze "Jajko"
Wykonaliśmy prace badawcze z wykorzystaniem jajek .Dowiedzieliśmy się jak wygląda budowa jajka , jak rozpoznać które jajko jest surowe ,a które ugotowane na twardo, jak zachowa się jajko w słonej wodzie , jak w słodkiej .Przeprowadziliśmy doświadczenie jak można zmienić strukturę białka- z białka zrobiliśmy pianę , obserwowaliśmy czy po jakimś czasie powróci do poprzedniego wyglądu. Wykonaliśmy doświadczenie "Lewitujące jajo" ,oraz sprawdziliśmy co wyniknie z opalana jajka nad płomieniem świecy- po zanurzeniu w zimnej wodzie jako wyglądem przypominało kosmiczną planetę .Widok był zachwycający.
2024-04-11 MYSZKI Spotkanie ze strażakiem
Spotkanie było okazją do przypomnienia i utrwalenia wiadomości na temat czym zajmują się strażacy , w czym pomagają .Oglądaliśmy wyposażenie wozu strażackiego służb ratowniczych , przypomnieliśmy numer alarmowy do straży pożarnej. Pan strażak krótko opowiedział do czego służą poszczególne elementy wyposażenia wozu strażackiego i w jakich sytuacjach są pomocne.
2024-04-12 MYSZKI Wiosenne zabawy matematyczne .
Podczas zajęć matematycznych z wykorzystaniem elementów metody wg Kolczyńskiej dzieci dodawały i odejmowały na konkretach , porównywały liczebność zbiorów .Rozwiązywały zadania matematyczne z treścią, utrwalały orientację w kierunkach i położeniu przedmiotów .
2024-04-19 MYSZKI Zajęcia badawcze - woda jako rozpuszczalnik
Wykonaliśmy doświadczenia z badaniem pojemności różnych naczyń , mieszaniem kolorowej wody - tworzeniem nowych kolorów i odcieni. Czy woda może być rozpuszczalnikiem? to czasami nie jest tak oczywiste . Samodzielnie przeprowadzone doświadczenia wykazały co się rozpuszcza a co się nie rozpuszcza w wodzie . Wnioski - woda może być rozpuszczalnikiem .
2024-04-09 MYSZKI Spotkanie czytelnicze z Przewodniczącym Rady Krakowskich Seniorów.
Było to spotkanie autorskie . Pan Antoni pisze bajki , opowiadania i wiersze dla dzieci. Czytał dzieciom utwory swojego autorstwa. Spotkanie dostarczyło wielu wrażeń.Dzieci miały możliwość nie tylko słuchać czytanej literatury , ale także poznać zainteresowania i pasję Pana Antoniego. Pan Antoni opowiadał również dzieciom wspomnienia i anegdoty ze swojego dzieciństwa, słuchał opowieści dzieci . Były również zabawy czytelnicze z kolorowymi balonami z literami- dzieci układały z nich wyrazy co dostarczało sporych emocji ,ale też radości ze wspólnej zabawy literackiej. Na zakończenie na pięknego spotkania każdy otrzymał książeczkę autorstwa Pana Antoniego . Serdecznie dziękujemy za rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.
2020-03-12 MYSZKI Wycieczka do Planetarium w Niepolomicach
Wycieczka dostarczyła niesamowitych wrażeń . Podczas prezentacji przygotowanej przez pana astronoma dzieci "podróżowały po Galaktyce" .Dowiedziały się mnóstwa ciekawych rzeczy związanych z Galaktyką , Gwiazdozbiorami, przestrzenią kosmiczna . Jak wyglądają przygotowania kosmonautów do podróży w przestrzeń kosmiczną , jakie warunki panują w rakiecie to już dla nas nie tajemnica . Pan astronom w sposób bardzo przystępny dla dzieci wyjaśnił również wpływ zanieczyszczenia środowiska na przestrzeń kosmiczną i w konsekwencji na zmiany klimatyczne .
2024-03-12 MYSZKI Warsztaty wielkanocnych palm.
Warsztaty przygotowały i prowadziły Panie z Klubu Radosny Senior Plus . Dzieci poznały tradycję wykonywania Palm Wielkanocnych , różne rodzaje palm i w związku z tym różnorodność potrzebnych materiałów do ich wykonania. Niełatwą technikę wykonania palm dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pań dzieci opanowały doskonale. Przygotowane przez Panie kolorowe kwiatuszki z krepiny dodały palmom kolorowego wesołego wizerunku. Wspólnie wykonaliśmy jeszcze jedną wspólną palmę "gigant" która ozdabia naszą salę . Każde z dzieci wykonaną własnoręcznie palemkę mogło zabrać do domu . Wielkie podziękowania dla Pań .
2024-03-05 Myszki . Spotkanie czytelnicze z Panią dziennikarką.
Podczas spotkania z Panią dziennikarką dzieci dowiedziały się na czym polega praca dziennikarza , czym zajmuje się dziennikarz jakich narzędzi potrzebuje do pracy , czym jest wywiad dziennikarski. Co to takiego jest identyfikator i do czego służy . Pani dziennikarka przeczytała również dzieciom bajki i przeprowadziła mini konkurs czytelniczy . To tak ważne aby od najmłodszych lat rozwijać zainteresowania czytelnicze. DZIĘKUJEMY.
2024- MYSZKI Wycieczka do Izby Leśnej w Niepołomicach
Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń . W izbie leśnej spotkaliśmy panią leśnik która zapoznała dzieci z światem roślin i zwierząt .Dzieci w skupieniu słuchały ciekawostek dotyczących zwierząt leśnych które można spotkać w puszczy. Piękna pogoda zachęciła do spaceru po puszczy wspólnie z panią leśnik. Podczas spaceru dzieci otrzymały karty poszukiwaczy oznak wiosny .Z wielkim zaangażowaniem szukały pierwszych zwiastunów.
2024-02-09 MYSZKI Seniorzy czytają bajki.
Seniorzy z Klubu Radosny Senior działającego w Piaskach Wielkich czytają dzieciom w naszym przedszkolu bajki .Sprawiają tym wielka radość dzieciom . Seniorzy są bardzo zaangażowani we współpracę z przedszkolem . Bardzo dziękujemy.
2024-01-25 MYSZKI Zabawy badawcze i eksperymenty z lodem.

Poznawaliśmy właściwości lodu .Doświadczenia prowadziliśmy z wykorzystaniem kostek lodu , wody i oleju,oraz barwnika spożywczego. Eksperymentowaliśmy sprawdzając odczyny różnych substancji(kwasowość, obojętność, zasadowość) wykorzystując do tego celu kostki lodowe z wywaru czerwonej kapusty. Zaskoczenie było bardzo duże podczas wszystkich doświadczeń .

2024 - 01- 23 MYSZKI Bal karnawałowy

Doskonała zabawa , tańce , radosne uśmiechy . Dla większości dzieci z grupy Myszek to już ostatni taki bal karnawałowy w przedszkolu. Dlatego wspólne grupowe zdjęcie niech będzie pamiątką .

2024-01-24 Kolędowanie z seniorami

Wróciliśmy do świątecznego kolędowania z seniorami. Pani Ania profesjonalnie poprowadziła konferansjerkę, a dzieci z grupy V i VI zaprezentowały się pięknie, co potwierdzały gromkie brawa zebranej publiczności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia.

2024 -01- 19 MYSZKI

W ramach realizacji projektu "Zdrowe Dziecko" wspinaliśmy się na szczyt piramidy zdrowego żywienia . Dowiedzieliśmy się co to jest piramida żywienia? ? Jest to taka forma graficzna, która pokazuje nam, co i w jakich ilościach powinniśmy jeść, aby być zdrowym i w dobrej formie. Poznaliśmy bliżej każde piętro piramidy. Codziennie musimy pamiętać o wodzie, która powinna nam towarzyszyć w ciągu całego dnia , nawet wtedy, gdy nie chce nam się pić. Dla naszego zdrowia powinniśmy zdrowo się odżywiać i powinnyśmy każdego dnia poświęcać co najmniej godzinę na ćwiczenia, aktywność fizyczną. Każdy przedszkolak zabrał się do czynności praktycznych - stworzył kanapkę, która da siły i będzie pełna wartości odżywczych ? czyli mistrzowska kanapka.Wszystkie samodzielnie przygotowane kanapki znikały błyskawicznie .

2024.01.03 MYSZKI Matematyka w praktyce.

Dzieci samodzielnie potrafią sobie organizować zabawy podczas których w umiejętny sposób wykorzystują zdobyte wiadomości i umiejętności matematyczne. Uczą się równocześnie współdziałania w czasie zabawy.

2023-12-19 MYSZKI Wycieczka do Portu Lotniczego Kraków- Balice

Wycieczka dostarczyła niesamowitych wrażeń i emocji . Dowiedzieliśmy się kto pracuje na lotnisku, na czym polega praca poszczególnych osób i jak bardzo jest odpowiedzialna. Poznaliśmy konieczne zasady bezpiecznego poruszania się po lotnisku i wiemy jak zachować się podczas podróży samolotem. Kiedy zajęliśmy miejsca w prawdziwych fotelach samolotowych we wnętrzu kabiny samolotu o to tyło przeżycie . Wcześniej wzięliśmy udział w odprawie bagażowej i kontroli osobistej przechodząc przez bramki bezpieczeństwa. Obserwacja ruchu lotniczego z tarasu widokowego zrobiła tak wielkie wrażenie że nie chciało się było wracać. Teraz tylko wybrać się w podróż samolotem.

2023-12-07 MYSZKI Zajęcia kulinarne - pierożki świąteczne .

Zajęcia przygotowały i prowadziły wspaniałe osoby to Babcia i Mamusia Oliwera . Podczas zajęć dzieci poznały etapy powstawania ciasta pierogowego , potrzebnych składników do jego przygotowania .Obserwowały etapy przygotowania pierogów i lepienia pierożków na różne sposoby. Następnie dzieci samodzielnie pod czujnym okiem fachowców wałkowały, formowały , sklejały pierożki z postnym świątecznych farszem. Sztuka lepienia pierożków była niemałym wyzwaniem . A radość z pracy tak wielka że pochłonęła małych kucharzy . Po ulepieniu był czas na degustację ugotowanych pierogów . Dzięki uprzejmości pań z naszej kuchni które pomogły ugotować i podać wyroby , które znikały z talerzy błyskawicznie .Po takich lekcjach Rodzice mogą być pewni że mają pomocników w kuchni podczas świątecznych przygotowaniach .

2023-12-07 MYSZKI Badamy i doświadczamy- różne rodzaje mąki.

Podczas zajęć badawczych dzieci poznały różne rodzaje mąki : pszenna, kukurydziana, ziemniaczana. Dowiedziały się z czego powstała każda mąka , jakie są ich właściwości zdrowotne oraz do czego można je wykorzystać . Poznawaliśmy jaki ma zapach każda z mąk , jaką konsystencję, która jest bardziej sypka- puszysta . Poprzez dotyk próbowaliśmy określić co czujemy dotykając każdą z rodzajów mąki. Największym zaskoczeniem była obserwacja zachowania się mąki w kontakcie z gorącą wodą .Wnioski wyciągnęliśmy sami.

2023 12- 08 MYSZKI Tyle śniegu - tyle radości

Do niecodziennej zabawy dzieci zostały zaproszone w piątkowe przedpołudnie .Śnieg tak uwielbiany przez dzieci tym razem na sali przedszkolnej .Lepienie z śniegu dostarczyło wielu radości i niesamowitych doznań dotykowych. Oj działo się , działo .

2023-11-17 MYSZKI . Poznajemy owoce egzotyczne za pomocą zmysłów.

Jesienią oprócz rodzimy gatunków owoców można ze smakiem zjadać również owoce egzotyczne .Podczas zajęć badawczych dzieci uruchomiły swoje zmysły : dotyku , smaku, węchu i wzroku. Dzięki nim poznawały wybrane gatunki owoców . Zadanie wzbudziło duże zainteresowanie i ciekawość odkrywczą. Następnie posadziliśmy pestki owoców do doniczek. Teraz pozostaje tylko długi czas oczekiwania na kiełkowanie , rozwój roślin i oczywiście odpowiednia pielęgnacja. Natomiast ze skórek owoców przygotowaliśmy ekologiczny odświeżacz powietrza - zapach cudownych egzotycznych pomarańczy .

2023-11-09 MYSZKI Zajęcia z matą do kodowania.

Podczas zajęć dzieci rozwiązywały zadania odkrywając zakodowaną drogę .Doskonaliły orientację w kierunkach oraz przeliczaniu . Wykazywały się współpracą doskonaliły umiejętności matematyczne logicznego myślenia.

2023-11-09 MYSZKI . Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne z przyborem.

Zajęcia ruchowe zapewniają potrzebę ruchu tak ważną w prawidłowym rozwoju dzieci. Wykorzystanie w ćwiczeniach przyborów tutaj obręczy - doskonali umiejętności koordynacji ruchowej , zwinności, zręczności , rozwijały ogólną sprawność ruchową . Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały zadania w proponowanych formach ćwiczeń .

2023-10-03 Misie i Myszki w Alpaca Park

W dniu 03.10.2023 grupy V i VI wybrały się na wycieczkę autokarową do Przebieczan/k. Wieliczki. Celem wyprawy był Alpaca Park czyli oaza dla alpak. Przedszkolaki miały przed sobą szereg interesujących zadań. Pierwszym z nich było odnalezienie na polu swojej dyni a następnie ich ozdobienie. Kolejną atrakcją było samodzielne  przygotowanie woreczka zapachowego z suszoną lawendą. Niemniej najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość nakarmienia alpak oraz sesja zdjęciowa ze zwierzętami. Następnie nadszedł czas na spacer z alpakami na łące. Na zakończenie pełnego pozytywnych doznań czasu spędzonego w hodowli dzieci mogły pobiegać wśród ogromnych baniek mydlanych. Po wizycie wszystkim udzieliła się pozytywna energia a usmiech na twarzach będzie gościł jeszcze przez długi czas!

2023- 09 -11 MYSZKI Bezpiecznie w ruchu drogowym

Podczas spaceru w okolicy przedszkola dzieci utrwaliły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w pobliżu ulic . Rozpoznały wybrane znaki drogowe ,oraz przypomniały zasady przechodzenia przez ulicę z bezwzględnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Po spacerze w ogrodzie przedszkolnym za pomocą kredy rysowały różnorodne pojazdy .Pracę wykonywały w małych grupach , zgodnie podejmując decyzję dotyczącą pracy.