Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc wrzesień w grupie I

14 dni temu

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE

GRUPA I

Temat kompleksowy: GRZECZNY PRZEDSZKOLAK

Termin realizacji: 16 – 20 września 2024

1. Nasz kodeks - wprowadzenie zasad kodeksu grupowego w oparciu o wiersz "Zasady przedszkolaka" B. Szelągowskiej. Zabawa ruchowa
z elementami czworakowania i podskoków. Przypieczętowanie zasad kodeksu odbiciem dłoni.

2. Niegrzeczny kotek - zabawa muzyczna z piosenką "Niegrzeczny kotek". Rozmowa nt. zachowania kotka. Poznanie tańca do piosenki.

3. Lubię moich kolegów -  zabawa plastyczna "Lubimy się" - tworzenie serca dla ulubionego kolegi metodą wydzieranki. Zabawa ruchowa
"Z kolegami jest weselej".

4. Zabawa matematyczna "Ilu przyjaciół" – przeliczanie w zakresie „3”. Zabawa ruchowa z elementami podskoków.

5. Zabawy gimnastyczne w formie toru przeszkód. Zabawa paluszkowa, uspokajająca "Małe rączki".

Temat kompleksowy: TO JUŻ JESIEŃ

Termin realizacji: 23 – 27 września 2024

1. Oznaki jesieni - rozpoznawanie charakterystycznych oznak jesieni na podstawie ilustracji. Zabawa ruchowo - orientacyjna "Żołędzie
i kasztany". Zabawa rozwijająca percepcję wzrokową "Kasztany".

2. Zabawy muzyczne z piosenką "Duszki leśne" - rozmowa nt. treści piosenki. Poznanie tańca do piosenki. Próby rytmizowania piosenki
z użyciem klocków.

3. Zabawa plastyczna "Jesienne drzewo" - tworzenie jesiennego drzewa przy użyciu farb i folii bąbelkowej. Zabawa ruchowa w formie opowieści "Jesienne drzewa"

4. Zabawa matematyczna "Czy to żołądź czy to kasztan?" - próby dostrzegania i kontynuowania rytmów. Zabawa dydaktyczna z kartą pracy "Co będzie dalej?"

5. Zabawy ruchowe integrujące grupę wg R, Labana. Zabawa relaksacyjna "Kołyska"