2018-04-19 Warsztaty Fizyka dla Smyka w grupie Sówek - Samorządowe Przedszkole nr 33
Strona głowna  /  Galeria  /  2018-04-19 Warsztaty "Fizyka dla Smyka" w grupie Sówek
2018-04-19 Warsztaty "Fizyka dla Smyka" w grupie Sówek
data dodania: 2018-04-19

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Sówek brały udział w warsztatach na temat światła i koloru. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in. jak powstaje tęcza, co to jest peryskop i jak jest zbudowany. Pan prowadzący warsztaty pokazał nam różnego rodzaju iluzje optyczne oraz sztuczki z użyciem laserów, przestrzegając przed zachowaniem szczególnej ostrożności w zabawie tego typu urządzeniami. Dowiedzieliśmy się, że niebieski laser skierowany na zapałkę potrafi ją odpalić, a zwrócony w stronę nadmuchanego balonu powoduje jego pęknięcie. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Strona: 1 2