To takie proste!
Samorządowe Przedszkole nr 33
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria

 

W dniu 05.06.2019 r. w grupie Sówek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas ktorej  przedszkolaki zaprezentowały  swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności. 

Jeszcze raz  życzymy Rodzicom Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-12

Mając na uwadze walory aktywnego spędzania czasu z okazji Dznia Dziecka w Grupie Sówek i Pszczółek odbyły sie  zawody sportowe. Ich celem było  upowszechnienie zdrowego stylu życia. Dzieci w formie zabawy na świeżym powietrzu ćwiczyły sprawność ogólną, koordynację kończyn dolnych i górnych, koncentrację, szybkość, dokładność, koordynację wzrokowo – ruchową, a także uczyły się zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad fair – play. Wszystkie te umiejętności kształtowane były w formie atrakcyjnej dla dzieci zabawy. Uwieńczeniem tego dnia było wręczenie pucharów i dyplomów dla obu grup.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-11

Piękna pogoda sprzyja organizacji zajęć i zabaw ruchowych w naszym ogrodzie przedszkolnym

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-11

W dniu 06.06. 2019 grupa Sówek wraz grupą Pszczółek uczestniczyła w wyjeździe na interaktywne warsztaty ekologiczne przygotowywane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie we współpracy z Teatrem Kultureska i oparte na motywach przedstawienia „Wywrócona Bajka o Kapturku” Jest to edycja popularnego programu edukacyjnego „Krakowskie przedszkolaki to EKO-dzieciaki Przedstawiona historia przypomniała najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody i konieczność dbania o nią. Dzięki licznym piosenkom i konkursom przedszkolaki utrwaliły i poszerzyły wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Poprzez spektakl dzieci dowiedziały się, jak dbać o środowisko naturalne, a także pogłębiły swoją świadomość ekologiczną.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-11

13 lutego grupę Biedronek gościły u siebie Kaczuszki. Jako starsi koledzy rzetelnie opiekowali się młodszymi przedszkolakami. Był teatrzyk, tańce, śpiewy i wspólna zabawa. Wszyscy spędziliśmy bardzo miło czas.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

W grupie Sówek w ostatnim czasie odbyło sie spotkanie ze stomatologiem tatą Martusi, który zapoznał przedszkolaki  z zasadami właściwego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się jak należy posługiwać się szczoteczką, jakie ruchy wykonywać aby jak najdokładniej czyścić zęby, jak często zmieniać szczoteczkę. Pan doktor przypomniał również dzieciom jak ważna jest potrzeba jedzenia owoców i warzyw w różnej postaci, a ograniczenie spożywania słodyczy. Bardzo dziekujemy tacie Martusi za przybycie. Spotkanie to stało sie inspiracją do pożniejszych zabaw swobodnych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

28 lutego odwiedził naszą grupę Tatuś Madzi - stomatolog. Opowiedział nam o tym, jak prawidłowo dbać o zęby, higienę jamy ustnej oraz bardzo nas uspokoił. Okazało się bowiem, że wypadanie mlecznych ząbków wcale nie jest takie straszne :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

Dnia 6 czerwca odbyły się w naszej grupie warsztaty przyrodnicze prowadzone przez "Wesoły Uniwersytet" pt.: "Co latem w trawie piszczy?". Podczas spotkania dzieci poznały ciekawostki z życia różnorodnych owadów oraz miały możliwość obcowania z żywymi okazami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

Dnia 25 lutego przedstawiciele Straży Miejskiej poprowadzili z naszymi przedszkolakami zajęcia z autochodzikiem, podczas których dzieci mogły poszerzyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

26 lutego odwiedził naszą grupę Tatuś Julka, którego pasją jest nurkowanie. Dzieci miały możliwość przyjrzenia się z bliska specjalistycznemu sprzętowi oraz wysłuchania ciekawych opowieści dotyczących tego interesującego hobby.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

Dzieci z grupy Biedronek uwielbiają zabawy tematyczne. Kto wie, może wśród nich rośnie jakiś specjalista :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

Dnia 10 czerwca dzieci z grupy Biedronek i Rybek pojechały na wycieczkę do wioski indiańskiej "Arapaho". Wraz z Indianami dzieci stawiły czoła wielu wyzwaniom fizycznym, ale miały również możliwość spokojnego odpoczynku na łonie natury. Wrażeniom i emocjom nie było końca :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

30.05. dzieci z grupy III  odwiedziły Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. W trakcie pobytu w muzeum dzieci nie mogły narzekać na nudę.Obejrzały film  pt. „Yokosama  Japa” – tj. Witamy w Japonii, który przedstawiał niezwykle  barwne  obrazy począwszy od kwitnących kwiatów wiśni wiosną, poprzez pełnię przyrody latem, aż po złocistą jesień i niemal bajkową zimę. Po krótkim pokazie przedszkolaki ułożyły ogromną mapę Japonii oraz ozdobiły ją charakterystycznymi symbolami tego kraju. Kolejno dzieci wzięły udział w warsztatach orgiami, w których świetnie sobie poradziły wyczarowując z kolorowego papieru pieski  i kotki  Mieliśmy także okazję zobaczyć  japońskie kimona,  Wizyta w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha była dla wszystkich uczestników wspaniałym przeżyciem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

W imieniu własnym i dzieci bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy uczestniczyli w grupowym wyjeździe integracyjnym. Podczas wyjazdu wszyscy się wspólnie bawili poznając życie ludzi sprzed stu lat. Dzieci poznały stare narzędzia służące gospodyniom w codziennych czynnościach, mogły spróbować samodzielnie uprać ścierki na tarze, wykonać kukiełki z drewnianych łyżek, pobawić się na bujanych konikach, itp. Rodzice natomiast stanęli przed wyzwaniem stworzenia czegoś większego - drewnianego konia. Wyszedł profesjonalnie :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

Bardzo dziękujemy za zaproszenie do pizzerii. Podczas warsztatów kulinarnych, które rzeprowadziła mama Adasia dzieci samodzielnie wykonały pyszne sałatki, nastepnie wycisnęły zdrowe soki owocowo - warzywne wybierając owoce i warzywa  zgodnie ze swoimi upodobaniami. Mimo brzydkiej i deszczowej pogody dzieci z optymizmem wspominały wycieczkę..

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

Podczas warsztatów dzieci z naszej grupy uczestniczyły w zabawach badawczych, dzięki którym w naturalny sposób mogły zaspokoić swoją ciekawość. Zabawy te dostarczyły dzieciom wielu przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk. Zabawy przygotowali i przeprowadzili studenci AP.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

Podróż po krainie Solilandii to była świetna zabawa pełna przygód i atrakcji. Podczas swojej podróży dzieci poznały Skarbnika, Soliludka i mogły rozwiązywać różne zagadki oraz specjalnie przygotowanu quiz.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

W ramach współpracy ze Strażą Miejską dzieci uczstniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze z wykorzystaniem autochodzików.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-10

Podczas warsztatów prowadzonych przez przyrodników "Wesołego Uniwersytetu" dzieci miały możliwośc poszerzyć swoją wiedzę na temat świata przyrody w środowiska łąki . Była też możliwośc podglądanie zachowania wybranych  żywych okazów owadów .

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-08

To bardzo wzruszająca uroczystość , były tańce, piosenki , wiersze,prezenty i coś na osłodę słodki poczęstunek, i .....moc wzruszeń Dzieci pięknie zaprezentowały przygotowany specjalnie na  teń dzień program artystyczny.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-08

Zawody sportowe

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-01

Dziś odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której grupa Motylków, zaprezentowała swój program słowno - muzyczny "Dzieci świata"

Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-30

Reprezentanci grupy Kaczuszek brali udział w konkursie matematycznym:  "Z matematyką za pan brat od najmłodszych lat" organizowanym przez Samorządowe Przedszkiole mr 35. Nasi reprezentanci wspaniale wywiązali się z powierzonego zadania, zdobyli III miejsce, atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim wspaniale się bawili.  Potrafili pracować zespołowo, stosowali zasady fair-play. Pani Ani bardzo dziękuę za pomoc w opiece, uczestnikom gratuluję i życzę dalszych sukcesów oraz samych piętek w szkole. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-29

Projekt Kwiat

 

W terminie 15-26 .04.2019 grupa Sówki brała udział w projekcie KWIAT. W ramach projektu przedszkolaki poznały budowę kwiatu oraz samodzielnie układały części rośliny. Podczas zajęć o kwiatach dowiedziały się ze kwiaty mogą wyrastać z nasion jak również z cebulek które nie są jadalne oraz że rośliny potrzebują do życia wody, słońca oraz ziemi. Samodzielnie sadziły nasiona.

W ramach tego projektu Sówki wzięły udział w warsztatach botanicznych JAKU „Botanika wszystkimi zmysłami” w Ogrodzie Botanicznym podczas których dowiedziały się, że kwiaty mogą mieć dzieci, wcieliły się w rolę kwiatów, aby wymieniać się pyłkami. Podczas warsztatów dzieci poznały różne nasiona .Przedszkolaki oglądały zwierzęta, które są odpowiedzialne za przenoszenie pyłku. Sówki uczestniczyły również w eksperymencie rozkwitający kwiat na wodzie Dzieci brały udział w zabawach matematycznych, w których określały liczebność kwiatów w doniczkach oraz wskazywały w którym zbiorze jest więcej roślin. Zajęcia te były również inspiracja do pracy w grupach oraz parach daltońskich podczas których Sówki doskonaliły umiejętności matematyczne, wyrabiały umiejętności współdziałania z innymi dziećmi, przyzwyczajały się do podejmowania wspólnych decyzji. Miłym zakończeniem projektu było zaproszenie rodziców na zajęcia podczas których Sówki poznały budowę kwiatu cebulkowego i wspólnie z rodzicami zasadziły swoja własną cebulkę. Na sali przedszkolnej został stworzony punkt obserwacji gdzie przedszkolaki. miały okazję na własne oczy zaobserwować etapy wzrostu rośliny.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-21

Sówki wraz z Rybkami wybrały sie na Uniwersytet Pedagogiczny na Festwal Nauki gdzie wzieły udział w zajeciach sensorycznych prowadzonych przez studentów UP.  Przedszkolaki chętnie brały udział w zajeciach. Były bardzo zaciekawione i zaangazowane podczas wykonywania prowadzonych działań.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-21

W piątek  17 maja 2019 roku grupę Sówek odwiedziła pani bibliotekarka, mama Kuby. Pani bibliotekarka przyniosła ze sobą kilka książeczek, z których dzieci wybrały bajkę "Franklin mowi przepraszam”.  Przedszkolaki z chęcią wysłuchały bajki. Mama Kuby przybliżyła również dzieciom zawód bibliotekarza. Przedszkolaki wpolnie z panią bibliotekarką omawiały  różnice pomiedzy biblioteką a ksiegarnią. Dowiedziały sie również czym różni sie biblioteka szkolna od biblioteki publicznej oraz do czego służy karta biblioteczna. Bibliotekarka zapraszała dzieci do biblioteki i zachęcała do czytania książek. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania  książkami,    wzbogacanie  słownictwa i pobudzanie wyobraźni. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały książeczkę oraz zakładkę do książek. Bardzo dziękujemy mamie Kuby za przybycie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-21

Dzisiaj w naszym przedszkolu gosciła Baśniowa Kapela ze słuchowiskiem "Kozy Polskie"

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-20

Przedszkolaki z grupy "Rybki" zostały zaproszone do udziału w Festiwalu Nauki pod hasłem "Przyszłośc w nauce, nauka w przyszłości ".Zajęcia odbywały się na terenie Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie gdzie pod czujnym okiem studentów dzieci wykonywały doświadczenia i przeprowadzały eksperymenty naukowe z dziedziny fizyki i chemi .Dzieci były  ogromnie zaangażowane podczas prowadzonych działań i zachwycone efektami.Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i umożliwienie dzieciom tak wspaniałej przygody naukowej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-16

Aktywność ruchowa i aktywny wypoczynek jest bardzo ważny dla zdrowia .Czas wspólnie spędzony z rodzicami - bezcenny. Tatuś Kuby przedstawił dzieciom swoje hobby -piłka nożna .Opowiedział o swoim zainteresowaniu , zademostrował profesjonalny strój piłkarski, opowiedział o treningach -przeprowadził trening sportowy  z dziećmi .Zaprezentował sztuczki z piłką  i umiejętności piłkarskie które wprawiły w zachwyt szczególnie chłopców .Pogoda deszczowa uniemożliwiła nam wspólny mecz na terenie ogrodu -czekamy na słońce może jeszcze się uda rozgrywaka? Być może któryś z chłopców z grupy  zostanie piłkarzem ? Tatusiowi Kuby serdecznie  DZIĘKUJEMY .

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

Dzieci z grupy Kaczuszek odwiedziły strażaków. Podczas spotkania poznały wiele ciekawych informacji na temat pracy strażaków. Przymierzały strój ochronny, wchodziły do wozu strażackiego, zadawały pytania o interesujące je zagadnienia. Chętnie i z uśmiechem pozowały do zdjęć. Bardzo serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-13

Naszą grupę odwiedziła pani pszczelarka z Akademii Pszczelarza pracująca  w Ogrodzie Botanicznymw Krakowie .Podczas spotkania dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawostek na temat życzia i zwyczajów pszczół wiemy jak są  pożyteczne  ,poznaliśmy jak bardzo ważną   rolę odgrywają w świecie  przyrody .Mieliśmy też okazję poznać  budowę ula ,przyborów  pracy pszczelarza oraz jego strój. Największą atrakcją była możliwośc podglądnięcia prawdziwych żywych pszczół w ulu, oraz degustacja różnych gatunków miodu. Przy okazji poznawania różnych walorów smakowych miodu dowiedzieliśmy sie również o jego walorach zdrowotnych .To były wspaniałe zajęcia na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat "Małego pszczelarza" i słoiczek pysznego miodu .Serdecznie DZIĘKUJEMY. Wpodziękowaniu wykonaliśmy pracę plastyczną "Ul i jego mieszkańcy".

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-12

Wiersze J.Tuwima "Bawią , uczą, cieszą" to hasło zajęc podczas których dzieci poznawały wybrane wiersze autora ,wiersze które dostarczyły humoru, motywowały do: współdziałania podczas zabaw, doskonalenia  kompetencji matematycznych ,twórczości plastycznych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-28

Grupa "Rybki" zaprosiła do udziału w rodzinnym konkursie grupę I "Biedronki" - Wspólny konkurs zorganizowany w obu grupach zaowocował przepięknymi pracami wykonanymi wspólnie z rodziną . Prace były wykonane z niezwykle ciekawych materiałów, rodziny wykazały się pomysłowością . Baranki stanowiły ozdobę świątecznego  stołu w naszym przedszkolu podczas Wielkanocnego Śniadania. Dnia 25.04 odbyło się uroczyste wręczenie nagród -nagrody były dla laureatów i wszystkich uczestników.Gratulujemy . 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-28

Co to jest las, kto w nim mieszka , jak się zachować podczas leśnych spacerów - na te i wiele innych pytań dzieci uzyskały odpowiedzi .Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat roślinności lasu i zwierząt tam mieszkających.Najwiekszą atrakcją było słuchanie odgłosów wybranych zwierząt leśnych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-28

Dzieci z gr. VI Kaczuszek występowały podczas Krakowskiej Imprezy Dni Ziemi. Dzieci przygotowały przedstawienie pt.: "Królewna Śmieszka i ekoludki", które zaprezentowały na scenie w Alei Róż. Występ był bardzo udany, dzieci zaprezentowały się pięknie, otrzymaliśmy wiele ciepłych słów i pochwał. Nasi mali arytści zasługują na uznanie. Gratuluję Rodzicom wspaniałych pociech, bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu przedstawienia oraz stroje. Zapraszamy Rodziców do obejrzenia przedstawienia w naszym przedszkolu. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-28

Wiek przedszkolny, to czas, w którym rozwijanie wiedzy o środowisku, jego ochronie i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą jego niszczenie, jest jednym z podstawowych celów edukacji ekologicznej. Dlatego też w tym tygodniu dzieci doskonaliły swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w tym zakresie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-27

Raniutko w  Wielką Niedzielę dzwonią dzwony, ogłaszając światu radość, że Chrystus zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania.

W przedszkolu w Wielką Środę urządziliśmy uroczyste Śniadanie Wielkanocne.Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie ciepłe życzenia, nastepniedzieci z grupy Motylki zaprezentowały program artystyczny związany z tradycjami wielkanocnymi. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szynki i sałatki. O znaczeniu pokarmów, jako symbolach świątecznych, dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach od swoich nauczycielek.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-17

Zajęcia wspólne z Rodzicami dzieci były okazją do obsrewacji swojego dziecka podczas zajęć z grupą ,jego relacji z rówieśnikami ,zaangażowania podczas wykonywanych zadań .Dzieci poprzez różnorodne formy aktywności prezentowały swoje umiejętności  między innymi w zakresie liczenia, rozpoznawanie kolorów , koordynacji ruchowej . Była też okazja do wspólnych działań z rodzicami i wspólnej zabawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-06

Dzieci samodzielnie doświadczały poszukując powietrza -bo gdzie ono tak naprawdę jest ?, dlaczego go nie widać? Poprzez różnorodne doświadczenia szukaliśmy wyjaśnienia i odpowiedzi na pytania dzieci. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-06

Wiosenna aura zachęca do wypoczynku ,polecamy wypoczynek aktywny. Rodzice Leona i Gebrysia  właśnie tak spędzają czas dzisiaj zaprezentowali polecaną formę rekraacji .Rodzice  opowiedzieli o wyposarzeniu roweru typu "kolarzówka" ,stroju kolarza, zademonstrowali zmianę dętki w rowerze , a przede wszystkim przypomnieli zasady bezpiecznej jazdy na rowerach. Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia .DZIĘKUJEMY.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-31

Prezentację swojego hobby przedsztawił dzieciom Tatuś Michała wraz z wujkiem Emilem.To była niezwykła "podróż w czasie " zabytkowe rowery w pełnej kresie. Dzieci miały niezwykłą okazję zapoznać się z wyposażeniem zabytkowych rowerów tak różnym od rowerów współczesnych .Poznaliśmy też ciekawostki turystyczne związane z podróżami ich włąścicieli  na tych właśnie rowerach po naprawdę odległych zakątkach Europy. Dzieci miały też okazję bliższago przyglądnięcia się rowerom i zasadom działania np. ośiwetlenia rowerowego  oczywiście pod czujną asystą właścicieli.Serdecznie DZIEKUJEMY.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-31

Reprezentanci wzięli udział w konkursie recytatorskim który odbył się w naszym przedszkolu .Zaprezentowali swoje umiejetności recytatorskie a przede wszystkim pokonali tremę przed pierwszym dużym wyzwaniem aktorskim. Gratulujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-31

Ruch i muzyka uczy i bawi

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-26

Do akcji wspólnego czytania Cała Polska Czyta Dzieciom włączyły się Panie kucharki z wielkim zaangażowaniem   .Po takim pełnym radości spotkaniu-  przedszkolaki były zachwycone a  obiad znikał błyskawicznie. Dziękujemy Pani Marcie za spotkanie .

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-24

Dla dziecka w wieku przedszkolnym najbardziej charakterystyczną formą aktywności jest zabawa tematyczna, w której dziecko wchodzi w określone role i odtwarza rzeczywistość otaczającego świata naśladując dorosłych. Taka zabawa ma ogromny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka, rozwija wyobraźnię umiejętność liczenia. Dlatego też dużo radości dzieciom z naszej grupy sprawiły zajęcia  "W sklepie" oraz zabawa w kąciku sklepowym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-20

Dziś "Motylki" mogły uczestniczyć w warsztatach robotyki  z użyciem zestawów edukacyjnych Lego, WeDo. Warsztaty te pozwoliły zamienić naturalną ciekawość świata w pasję tworzenia oraz pobudxiły zainteresowanie fascynującym światem techniki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-18

 Naszą grupę odwiedził tatuś Leona który jest lekarzem .Wspaniale opowiedział dzieciom o swoim trudnym, zawodzie zaprezentował niektóre niezbędne w swojej pracy przybory .Była również możliwość pod czujnym okiem lekarskim posłuchać bicia swojego serduszka .Dowiedzieliśmy sie również jak ważne są okresowa badania i prowadzenie zdrowego trybu życia .Serdecznie dziękujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-17

Z wielkim zaangarzowaniem zabrały się dzieci do prac samodzielnie podejmowane działania dostarczyły satysfakcji z pracy ,rozwijały umiejetności dokonywania wyborów , współdziałania w grupie .Dzieci przypomiały co roślinom potrzebne jest do wzrostu i rozwoju .Rozpoznawały nasiona wybranych roślin. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-17

Podczas zajęć dzieci poznały wybrane  prace wykonywane przez ogrodnika .Rozwiązywały zagadki matematyczne , doskonaliły umiejętności klasyfikacji wg podanego kryterium ,przeliczały , układały rytmy matematyczne z wykorzystaniem ziaren fasolki.Doskonaliły umiejętności manipulacyjne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-17

Dzieci z grupy Kaczuszek spotkały się ze strażnikiem miejskim. Ppodczas spotkania dzieci utrwalały zasady ruchu drogowego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-13

Dzieci z grupy Kaczuszek zwiedzały  Koplanię Soli w Wieliczce trasą "Solilandii".

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-13

Kaczuszki wraz z grupą Motylków brały udział w spotkaniu " Muzycznego Laboratorium ",  dzieci miały okazję uczestniczyć w wiosennych zabawach muzyczno - ruchowych 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-12

Dzisiaj odwiedziła nas mama Emilki z grupy " Sówek", która pracuje w aptece. Opowiedziała nam o naturalnych produktach, które wspomagają nasze zdrowie, mieliśmy okazję przygotować syropy z naturalnych składników 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-12

Podczas spotkania dzieci przypomiały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znaczenie wybranych znaków drogowych .W praktyczny sposób mogły utrwalać wiedzę i umiejętności dotyczącą zachowania się pieszych i samochodów na drodze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-02

Zajęcia umożliwiły dzieciom przypomnienie zasad bezpiecznej zabawy podczas zimy. Dzieci kalsyfikowały sople wg wielkości ,układałay lodowe rytmy ,przeliczały .Do zajęć wspaniałym załącznikiem była muzyka która aktywizowała dzieci do działania ,poprzez ruch ,taniec i gazetowe zabawy dzieci utrwalały umiejętności matematyczne ale też spaniale się bawiły .

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-02

Jakie właściwościi ma lód ?, z czego powstał? o ty mogliśmy się przekonać samodzielnie badając i doświadczając z wykorzystaniem kostek ludu.  Jak odgadnąć jakie przedmioty znalazły się w "lodowych górach? " -jak je wydobyć ? to było nie lada wyzwanie dla małych odkrtwców . Zabawy z kolorowymi kostakmi lodu pozwoliły na tworzenie barwnych plam , wzorów - były odkrywczy działaniem dzieci- malowanie lodem ? -okazało sie że to możliwe.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-02

Codzienna aktywnośc ruchowa i fizyczna to naturalna potrzeba i konieczność zdrowego stylu życia  .Zabawy z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych uczą również zasad zachowania  bezpieczeństwa ,umiejętności wykonywania ćwiczeń z przyborem ,współdziałania w grupie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-02

Doskonalimy sprawność ruchową :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-28

Kółko muzyczne to zajęcia muzyczno - ruchowe wprowadzające dzieci w świat muzyki. Podczas zajęc tańczymy, gramy na instrumentach, doskonalimy pamięć muzyczną,  rytmiczną i ruchową. Wykorzystujemy różne przyżądy: szafy, pomopmy, wstążki, obręcze. Doskonalimy wpsółdziałanie w grupie i odpowiedzzialność za dobrze wykonane zadanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-28

Dziś przeprowadziliśmy zabawy badawcze i eksperymenty  dotyczące powietrza, aby znaleźć odpowiedzi na pytania: Czy powietrze jest wszędzie?, Czy powietrze może poruszać przedmioty?, Czy powietrze może być w wodzie? itp. Zabawy i eksperymenty przyniosły nam dużo radości i pozwoliły utrwalić wcześniej zdobyte wiadomości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-27

Dziś w naszym  przedszkolu gościliśmy przedstawiciela Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat znajomości bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-25

Uczymy sie czytać przez zabawę ;)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-25

Dziewczynki z grupy " Kaczuszki" zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, podczas obchodów 75 urodzin    KS " Orzeł ". Dzieci zatańczyły w rytm znanych przebojów   " Sophia" Alvaro Soler i " Dare" Shakira.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-24

" Kaczuszki " odwiedziły swoich starszych kolegów              w szkole podstawowej.  Brały udział w lekcji kl. III, uczyły i bawiły, bardzo się wszystkim podobało.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-22

Praca z wierszem wcale nie musi byc nudna. W tym tygodniu "Motylki "zapoznały sie z twórczością J. Tuwima:  czytaliśmy wiersze, wykonywaliśmy prace plastyczne i wcielaliśmy sie w role aktorów... Nauka może być zabawą...

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-22

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku  dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego też, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Dzieci z grupy Motylki  dziś zaprosiły do przedszkola swoje kochane Babcie i Dziadków by pokazać im jak bardzo ich kochają.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-13

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka buduje magiczny świąteczny klimat.

I właśnie dlatego, w grupie Sówek zagościła świąteczna atmosfera. Zorganizowane zostały warsztaty rodzinne, na które zaproszono rodziców, rodzeństwo i dziadków. Dzieci przywitały rodziców występem podczas którego zaśpiewały piosenkę zimowa „ Tupu tup po śniegu” oraz kolędę „Przybieżeli do Betlejem” wraz z z grą na instrumentach pekusyjnych. Podczas warsztatów zadaniem rodziców i dzieci było samodzielne wykonanie choinek z białych piórek oraz ozdobienie ich z dostępnych materiałów. Nie zabrakło tez dobrej zabawy  podczas której rodzice wraz z dziećmi stworzyli piękny kolorowy łańcuch, którym została ozdobiona nasza choinka . Rodzice mieli również do wykonania bardzo trudne zadanie – z zamkniętymi oczami namalować bałwana. .Wspólne zabawa i  tworzenie świątecznych ozdób dostarczyło z pewnością niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliło nam wspolnie z dziećmi przeżywać radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-04

W ostatnim czasie dzieci z grupy Sówek brały udział w zabawach zwiazanych z liczeniem oraz klasyfikowaniem wg. wielkości, kształtu oraz koloru. Dzieci miały również okazję poczuć sie jak prawidziwi artyści malarze. Zadaniem Sówek było poczuć sie jak Mróź - artysta malujący obrazy na oknach. Przedszkolaki rysowały w soli rożne wzory, ktore na koniec nuczyciel spryskał wodą tak aby sprawiały wrażenie zamrożonych

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-04

Korzystając ze wspaniałego śnegu i braku smogu Pszczółki dały upust swojej energii lepiąc bałwany i bałwanki, rzucając śniegowymi kulkami, robiąc aniołaki na śniegu. Pozostały miłe wspomnienia...

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-03

Pszczółki wraz z Sowami dosknaliły umiejętność współdziałania podczas zabawy kolorowymi kubeczkami. Realizując zadanie polegające na wykorzystaniu stu kubeczków do stworzenia jak najwyższej budowli musiały porozumieć się ze swoim współtowarzyszem, ustalić co i jak będą budowały. Po zajęciach dzieci  mogły wypowiedzieć się n/t uczuć, które towarzyszyły im podczas pracy, kiedy budowle udawało się zbudować w całości oraz gdy rozsypywały się w trakcie pracy... Mimo licznych "katastrof budowlanych" dzieci były bardzo zadowolone z efektów swojej pracy i nawet po godzinie zabawy niechętnie porządkowały dywan.. :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-03

Odwiedzili nas niecodzienni goście - studenci Wydziału Pedagogicznego z Uniwersytetu Studievereniging Pedagogische Wetenschappen PAP z Langeveldgebouw w Holandii. Wzięli oni udział w zajęciach organizowanych przez nauczyciela oraz w zabawach swobodnych z dziećmi. Stanowili nielada atrakcję dla naszych wychowanków oraz żywą reklamę korzyści z nauki języków obcych.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-01

Dzieci z grupy Kaczuszek podczas zajęć matematycznych dokonywały klasyfikacji ze względu na różne kryteria, np.: kolor, wielkość, porównywały sylwety pod względem długości boków oraz wielkości. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-24

Dzieci z gr. VI uczyły się konstruowania gry matematycznej z zasadami. Następnie w 2 zespołach zagrały w "Wyścig św. Mikołajów". Odbyły się 2 rozgrywki, dzieci uzyskały wynik remisowy, z czego bardzo ucieszyły się. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-24

Dzieci z grupy Kaczuszek z okazji dnia Babci i Dziadka przygotowały przedstawienie "Wędrowała kolęda po Polsce" .

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-24

Pan Kacper prowadzący zajęcia  gimnastyki korekcyjnej w naszym przedszkolu poprowadził zajęcia dla całej grupy Kaczuszek. Bardzo mu za to dziękujemy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-24

Podczas zajęc poznawaliśmy właściwości śniegu . Poznawaliśmy co wpływa na szybkość topienia sie śniegu . Były zabawy lepienia , stemplowania dłonią na śniegu, budowanie "śniegowych babek" z wykorzystaniem foremek .Największą atrakcję stanowiło malowanie farbami na podkładzie śniegu -zadziwione  i radosne mniki dzieci - zabawy śniegiem na sali a czemu nie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-19

16 listopada dzieci z grupy Biedronek wybrały się w podróż do Chin podczas warsztatów prowadzonych przez firmę zewnętrzną. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-18

11 grudnia odbyły się w grupie Biedronek rodzinne warsztaty przedświąteczne. Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość wspólnego spędzenia czasu w rodzinnej, przyjemnej atmosferze. Zwieńczeniem warsztatów były piękne, samodzielnie wykonane choinki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-18

Dzieci z grupy Biedronek są już na tyle duże, że potrafiły samodzielnie ozdobić pyszne babeczki. A jak wiadomo produkty przyrządzone samodzielnie najlepiej smakują!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-18

Dzieci z grupy Biedronek bardzo ciężko pracują! Uczą się między innymi matematyki wg metody L. Wygotskiego, dzięki której przyswajają umiejętności związane z liczeniem czy klasyfikowaniem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-18

Podczas zajęc dzieci pracowały metodą D. Dziamskiej. Metoda wykorzystuje naturalny spontaniczny ruch dziecka polega na wykorzystaniu naturalnej spontanicznej aktywności i radości dzieci na zajęciach .Jest to integracja ciała ze zmysłem w rytm dobranej muzyki.W trakcie pracy synchronizowana jest praca mózgu ,wspomagana jest koncentracja i polisensoryczne poznawanie ,dzieci rozwijają się emocjonalnie , społecznie i poznawczo.Efekt końcowy zajęc  -bałwanki w zaśnieżonej krainie bardzo podobały się nie tylko dzieciom. Dziękujemy-atmosfera podczas zajęć była wspaniała.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-13

"Hej kolęda, kolęda..." Dziś przedszkolaki z najstarszych grup, spotkali się razem w Kościele Parafialnym, aby wspólnie kolędować. Dzieci zaprezentowały specjalnie na tę okazję, przygotowane kolędy i pastorałki. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-10

Nasza sala przedszkolna zamieniła się na moment w pracownię florystyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. W miłej, świątecznej atmosferze wielu rodziców naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów.

Dzieci przywitały swoich rodziców śpiewając pastorałki oraz grając na instrumentach, po czym wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Zadaniem było zrobienie stroika. Z pomocą rodziców powstawały piękne, kolorowe stroiki. Podczas tworzenia prac rodziny wykazywały się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-08

Dziękujemy mamie Jasia za przeprowadzenia wspaniałych warsztatów lepienia pierogów, podczas których dzieci poznały klejne etapy wykonania tradycyjnej potrawy wigilijnej. Dzięki warszatom dzieci miały okazję poznawać nowe smaki próbując samodzielnie wykonanego pieroga. Okazało się, że .......są smaczne o czym świadczy ilość dokładek, o które poprosiły dzieci :)

W oczekiwaniu na ugotowanie pierogów dzieci podziekowały "pomocnicy" św. Mikołają  przedświątecznym śpiewem i tańcami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-01

W tym rokupodczas warsztatów dzieci wspólnie z Rodzicami wykonały osdoby na naszą grupowa choinkę oraz lampiony świąteczne. Spotkanie z rodzicami dzieci ubogaciły występami oraz drobnymi upominkami wykonanymi dla swoich najbliższych. Dziękujemy wszyskim za udział w tym przedświątecznym spotkaniu.... :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-01

Dziękujemy mamie oraz cioci  Piotrusia za przeprowadzenie najsłodszych warsztatów w roku 2018 :). Dzieci z wielkim zapałem dekorowały przygotowane ciasteczka, których część po skończonej pracy zniknęła z talerzyków w brzuszkach.. Pozostałymi dzieci mogły poczęstować swoich najbliższych w domu..

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-01

Zajęcia prowadzone przez studentów Metodą Ruchu Rozwijającego miały za zadanie rozwijać poprzez aktywność ruchową świadomości własnego ciała, świadomości przestrzeni, umiejętności dzielenia sie przestrzenią z innymi dziećmi ,stwarzały zaufanie i bliski kontakt między dziećmi. Zajęcia dostarczyły również wspaniałej zabawyi radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-19

Wspólnie wykonane ozdoby na choinkę i świąteczny rodzinny stół wprowadziły wszystkich uczestników w miły przedświąteczny czas .Czas wspólnie spędzony z najbliższymi to czas bezcenny. Dziękujemy Rodzicom za tak liczny udział w spotkaniu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-19

Uroczyste obchody urodzin dzieci w grupie stały się już tradycją. Takie uroczystości bardzo korzystnie wpływają na integrację w grupie , uczą życzliwości ,koleżeństwa . Były więc życzenia dla jubilata ,  słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci .Dziękujemy mamusi  Krzysia za  słodkości . 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-19

W piątek grupa III Sówki wzięła udział w drugiej części warsztatów podróżniczych „Poznajemy Świat pt. „Amerykański Sen”. Podczas tego warsztatu dzieci poznały flagę USA, policzyły namalowane na niej gwiazdki i dowiedziały się co one oznaczają. Zobaczyły Statuę Wolności i Biały Dom, dowiedziały się, kto w nim mieszka. Dzieci poczuły się jak amerykańscy scouci przy ognisku. Zapaliły bezpieczne ognisko bez ognia. Zaśpiewały przy tym scoutową przyśpiewkę. Odwiedziły również Hawaje – nauczyły się lokalnego powitania Na koniec zapoznały się z Waltem Disney’em i stworzonymi przez niego postaciami oraz przebierały się w stroje Superbohaterów .

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-11

Podczas wycieczki dzieci uczestniczyły w pokazie produkcji, degustacji ciepłego cukierka oraz warsztatach karmeralskich, podczas których wykonały swoje lizaki. Warszaty zakończyły się wręczeniem Certyfikatów Młodego Karmelarza. :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09

Dnia 29 listopada świętowaliśmy w naszej grupie urodziny Misia wraz z przyniesionymi przez dzieci z domu przytulankami. Pszczółki rozwiązywały "misiowe" zagadki i zadania w zespołach, zdobywały dla swoich drużyn punkty. Poznały również nowego misiowego przyjaciela, z którym będą czytać ulubione bajeczki i wraz z nim tworzyć ksiażeczkę z ilustracjami do nich. Był oczywiście piękny tort w kształcie misia oraz tańce i zabawy integracyjne z misiami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09

Dzieci podczas warsztatów poznały kilka głównych wynalazków pochodzących z Chin, mogły również bawić się przebraniami, instrumentami oraz innymi przedmiotami  pochodzącymi z tego ciekawego kraju.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09

Spotkanie z panią farmaceutką mamą Oli, która ubrana w biały fartuch pięknie opowiadała o swojej pracy w aptece. Mówiła również dzieciom co trzeba robić, by nie zachorować. Bardzo skuteczny sposób to cytryna a przede wszystkim zawarta w niej witamina C. Ciekawym doświadczeniem było spróbowanie samodzielnie przygotowanego proszku czyli utartej własnoręcznie w moździerzu witaminy C. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Bardzo dziękujemy mamie Oli za przybycie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03

W piątek grupa III Sówki wzięła udział w warsztatach podróżniczych „Poznajemy Świat – Dzieci Świata”, dzięki którym dowiedziały się że ludzie są różni i jednocześnie bardzo podobni, Przymierzały stroje swoich rówieśników z odległych krańców ziemi oraz pobawiły się zabawkami z Indii, Chin, Madagaskaru, Boliwii i Australii. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03

W piątek grupa III Sówki wzięła udział w warsztatach podróżniczych „Poznajemy Świat – Dzieci Świata”, dzięki którym dowiedziały się że ludzie są różni i jednocześnie bardzo podobni, Przymierzały stroje swoich rówieśników z odległych krańców ziemi oraz pobawiły się zabawkami z Indii, Chin, Madagaskaru, Boliwii i Australii. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03

Podczas zajęc dzieci klasyfikowały elementy zastawy stołowej wg podanego kryterium , przeliczały ,w praktycznym działaniu  stosowały określenie "tyle samo"  .Samodzielnie nakrywały do stołu. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-02

Samodzielnie przygotowane i komponowane kanapki owocowe smakowały znakomicie .Dzieci uczyły się kultury dzielenia się wspólnymi elementami nakrycia stołu , oraz kulturą przygotowania i estetyką spożywania kanapki. A z talerzy znikało wszystko i bardzo szybko. Okazało się że tradycyjną kanapkę można przygotować w inny sposób - z wykorzystaniem owoców .Było pyyyyysznie .

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-02

Tego dnia obchodziliśmy urodziny kolegi z grupy. Ta uroczystość stała się już tradycją w grupie "Rybek" były życzenia , wspólne śpiewanie i słodki poczęstunek.Takie sytuacje integrują dzieci z grupy , uczą  okazywania szacunku dla innych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-25

W ostatnim czasie w ramach kampanii Rodzinne Czytanie odwiedziły nas mamy: Samborka,  Adasia i Antosia, które przeczytały dzieciom kilka ciekawych opowieści i bajek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-20

Woda to doskonały materiał do badań .Poznawaliśmy wybrane właściwości fizyczne i chemiczne wody.Określaliśmy jej kolor , możliwości  wnikania wody w wybrane materiały.Wykonaliśmy eksperyment na temat "Jak wywołać kolorowy deszcz?" .Barwienie wody na kolory i mieszamie kolorów wykorzystaliśmy do ozdabiania papierowych parasoli.Zabawa była wspaniała.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-18

Warsztaty przyblizyły dzieciom kulturę , zwyczaje ,  tradycje i zabawy chińskich dzieci . Oglądaliśmy  również różne gatunki ryżu a na zakończenie spotkania wywołaliśmy "dobrego duszka " i ozdabialiśmy kolorowym ryżem tradycyjne nakrycie głowy Chińczyków. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-16

Dzieci z grupy "Rybki"poprzez różnorodne formy aktywności poznawały symbole i barwy narodowe. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-29

Pierwsze dwa miesiące pobytu w przedszkolu Maluszków za nami! A tak się bawimy, uczymy i odpoczywamy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-29

Podczas nauki o zdrowym odżywianiu, dzieci z grupy Biedronek robiły samodzielnie zdrowe kanapki. Były pyszne! Nic nie smakuje lepiej niż samodzielnie przygotowany posiłek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-29

Dnia 25 października dzieci z I i II grupy zostały zaproszone na Urodziny Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło tego dnia swojego ulubionego misia, z którym wzięło udział w przyjęciu urodzinowym. Były tańce i zabawy, a całość zakończyła się pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez Mamy naszych przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-29

Matematyka może być wesoła o czym przekonały się dzieci podczas rozwiązywania zadań matematycznych : liczyły, klasyfikowały,porównywały a przy ty doskonale się bawiły.Jesienne dary okazały się doskonałym materiałem do zabawy i pracy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-27

Obserwujemy jakiwe czynności i jakie narzędzie są potrzebne do montażu półki sensorycznej .Uczymy się szanować pracę osób dorosłych i bardzo cieszymy się nową zabawką edukacyjną.A pomysłów na jej wykorzystanie do zabaw mamy całe mnóstwo.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-27

Zachęcam do obejrzenia kilku zdjęć obrazujących codzienną zabawę dzieci, która pomaga im zdobywać przeróżne umiejętności, zarówno poznacze jak i społeczne... Niestrukturalne pomoce uatrakcyjniają ten proces i zachęcają do podejmowania działań..

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-25

Dziś Pszcółki doskonaliły umiejętność współdziałania w zespole, czekania na swoją kolej oraz umiejętności matematyczne (przeliczanie, odczytywanie oraz samodzielne tworzenie kodów) i konstrukcyjne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-25

Dzieci z grupy Kaczuszek wzięły udział w lekcji dydaktycznej na Wawelu pt.: "Rycerze i damy". Podczas lekcji zapoznawały się z dziejami i historią naszego narodu i kraju. W nagrodę dzieci trzymały miecz w rękach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-22

Dzieci z grupy Kaczuszek odwiedził pan doktor. Opowiedział o swojej pracy i zainspirował dzieci do zabawy tematycznej "W gabinecie lekarskim". 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-22

Dlaczego jesienią rośliny gubią liście ? Poznaliśmy budowę liścia ,badaliśmy jak zachowa się liść pod wpływem wody , nacisku, zgniatania .Do badania wykorzystaliśmy liście suche i świeżo zebrane w ogrodzie .Które działania  na liścich były odwracalne a które nie ? Liście posłużyły również do zabaw ruchowych . Zajęcia zakończyliśmy pracą plastyczną "Jesienne drzewo".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-21

Tak popularny owoc "potrafi" naprawdę bardzo wiele o czym przekonaliśmy sie podczas zajęc badawczych.Poznaliśmy budowę cytryny, zapach , smak . Oglądaliśmy co kryje sie we wnetrzu cytryny ,określaliśmy jej kształt .Wiemy że cytryna ma niezwykłe możliwości .A jakie? Sok z cytryny potrafi zamienić sie w pianę  pod wpływem sody spożywczej ,a plasterek cytryny "przejąć  kolor" od kawałka ciemnej bibułki .Zaskakujące były samodzielni prowadzone  doświadczenia. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-21

Okres jesienno zimowy  to czas zwiększonych podatności na przeziębienia , ale jest sposób żeby nie dać się infekcji o czym dowiedzieliśmy sie na spotkaniu z pania farmaceutką - mamusią Oli z gr III .Sposób jest skuteczny a nawet bardzo smaczny - to cytryna i jej właściowści zdrowotne ,a dokładniej to witamina C w niej zawarta .Witaminę C jest tez składnikiem w który można zaopatrzyć się w aptece .Serdecznie DZIĘKUJEMY za spotkanie .

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-16

W zorganizowanym "Dniu Ziemniaka" w grupie Kaczuszek dzieci wykonywały prace plastyczne pieczątkami z ziemniaków, za pomocą zmysłów badały właściwości ziemnaiaka, mąki ziemniaczanej, wykonały doświadczenia, w wyniku którego powstał budyń lub kisiel.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-15

Dzieci z grupy Kaczuszek brały udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem ziemniaków: rzucały do celu, omijały ziemniaki slalomem, w konkurencji między dwoma zespołami  "sadziły ziemniaki", w zabawie wyciszającej ułożyły z ziemniaków kapelusz. Zabawa była doskonała i humory dopisywały. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-15

Kaczuszki zasadziły cebulki tulipanów, żonkili, krokusów, a ich kwiaty zakwitną na wiosnę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-10

Dziś odwiedziła Nas mama Tosi i Jovana pani Katarzyna Vanevska - autorka książek dla dzieci. Pani Kasia zapoznała Motylki ze swoją twórczością Przeczytała pieknie ilustrowane przez pana Marcina Piwowarskiego książki pt "Słonica baletnica" oraz "Pies i kot" Dużą atrakcja okazało sie także wykonane z pomoca pani Kasi papierowych pacynek, którymi mogły pochwalić sie dzieci rodzicom w domu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-09

Dzięki uprzejmości Rodziców mamy na sali wspaniałą spiżarnię pełną domowych przetworów - przysmaków .Nie straszne nam więc jesienne chłody .Witaminki zamknięte w przetworach są zdrowe i zapewne smaczne .Tak więc czas na pierwsze oceny i  degustacje. Samodzielne komponowanie smaków dostarczyło radości i kulinarnych doznań. Było pysznie i zdrowo.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-06

Podczas zajęc liczyliśmy ile jabłek spadło z drzewa, szukaliśmy właściwego talerzyka z odpowiednią ilością jabłek .A ile było radości kiedy zakrywaliśmy- chowając talerzyki z jabłkami które chciał odnależć jeżyk.To już wiedzą tylko dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-02

Odkrywanie i poznawanie świata za pomocą zmysłów to fascynująca przygoda. Dzieci z grupy II odrywały właściwości fizyczne przedmiotów za pomocą zmysłu dotyku. Co potrafią nasze dłonie? Rozpoznawaliśy  za pomocą dotyku który przedmiot jest twardy, miękki, mokry ,suchy, szorstki .Najwięcej radości dostarczyło dzieciom stemplowanie dłonią zamoczoną w farbie ,zdziwienie , zachwyt ,radość i odkrywanie  tyle emocji i jak to możliwe ?.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-29

Dzieci z grupy Kaczuszek odwiedziły Szkółkę Roślin Ozdobnych p. Gurgula na przełomie pór roku: lata i jesieni. Na gruszy znaleźliśmy owoce - żółte gruszki. Róże nadal kwitną, a drzewa posiadają już owoce. Odpoczynek nad pięknym stawem nazwanym KRAINĄ MARZEŃ był zwieńczeniem wycieczki. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-24

Dzieci z grupy Kaczuszek wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata". Dzieci posprzątały śmieci z pobliskich ulic. Pogoda nam dopisywała, humor również. Uczymy się od najmłodszcych lat, że nie wolno zaśmiecać miejsc, w których przebywamy i chcielibyśmy, by inni również tak postępowli. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-24

Niezwykle piękny i słoneczny wrzesień to czas na zabawę i pracę w przepięknym ogrodzie naszego przedszkola .Dzieci z grupy II Rybki poszerzały tu  wiedzę na temat świata przyrody ,wesoło bawiły się i śpiewały ,oraz sadziły rośliny w grupowej skrzyni hodowli roślin.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-22

Podczas zabawy matematycznej "Znam grzecznościowe słowa" dzieci utrwalały sytuacje- okoliczności w których  stosuje sie  zwroty grzecznościowe .Liczyły elementy, składały i  układały wg wzoru.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-27

Odwiedziała nas mama Julka, która opowiedziała nam o swojeje pasji jaką jest krawiectwo. Każde dziecko miało możliwość uszycia własnej zakładki  do książki na maszynie.  Jeszcze raz dziękujemy pani Beatce za poświęcony nam czas:-)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-25

Zajęcia z przedstawicielem fundacji ekologicznej przypomniały dzieciom o znaczemniu drzew dla środowiska .Przypomnieliśmy sobie budowę drzewa , funkcje poszczególnych elementów budowy drzewa , ułożyliśmy model drzewa z dostępnych materiałów (klocki, zakrętki, patyczki piankowe itp) wykazując się wspaniałą współpracą zespołową i kreatywnością. Posadziliśmy sadzonki młodych drzewek na terenie naszego ogrodu .

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24

KIlka dni temu dzieci z naszej grupy odwiedziły wioskę indiańską Arapaho. Uczestniczyły tam w wielu zabawach na świeżym powietrzu zdobywając liczne sprawności i poznając zwyczaje indian. Wycieczka była doskonałym uzupełnieniem tematu kompleksowego gdyż pomogła dzieciom poznać lepiej nieznaną im kulturę. Dzieci wróciły do przedszkola w doskonałych nastrojach, z wymalowanymi twarzami i sprawnościami na rękac,h a także z zaleceniem oczszczędnego korzystania z prysznica przez najbliższych kuilka dni. ;))

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe warsztaty podczas których dzieci dowiedziały się bardzo wielu ciekawych informacji n/t zawodu projektanta, poznały faktury materiałów oraz sposoby ich otrzymywania. Same również mogły choć przez chwilę wcielić się w rolę i zaprojektować swoje własne torby. Stemplując je specjalnymi farbami nadawały im   niepowtarzalny charakter.. :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24

Dzieci z grupy Kaczuszek udały się na wycieczkę do p. Gurgula - hodowcy roślin ozdobnych. Pogoda nam dopisała, humory również, a wrażeń było bardzo dużo. Dzieci poznawały nazwy roślin, zachwycały się malowniczymi kwiatami, drzewkami bonsai, a gdy zobaczyły oczko wodne, określiły je mianem "Krainy marzeń" i nie chciały wracać do przedszkola. Na podobną wycieczkę udamy się jesienią i zobaczymy jakie barwy przybrały zielone latem dzrewa i krzewy.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-21

W dniu dzisiejszym odbyły się w naszej grupie zajęcia ze studentkami z Uniwersytetu Pedagogicznego na temat "Wiosennych porządków". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-20

Dzieci z grupy Kaczuszek odwiedziły bibliotekę w Kosocicach. Podczas zajęć edukacyjnych poznawały zasady obchodzenia się z książkami, oglądały wybrane ksiązki oraz słuchały fragmentów przygód Neli. Wypowiedzi dzieci udowodniły, iż Kaczuszki są przyjaciółmi książek. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-19

Dziś odwiedziła nas mama Piotrusia i opowiedziała o trudnej sztuce wykonywania obrazów. Na koniec zajęć każda Biedronka wykonała własny piękny obraz

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-15

Dziś w ramach kampani Rodzinne Czytanie odwiedziła nas mama Adasia i Antosi, która przeczytała kilka ciekawych opowieści.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

We środę odwiedziła naszą grupę Pani Aneta, mama Filipa, która opowiedziała nam o sposobach poradzenia sobie w oparzeniach skóry, złamaniach oraz skaleczeniach. Spotkanie było okazją do wspólnej rozmowy na temat doświadczeń dzieci w związku z urazami - dzieci chętrnie opowiadały o swoich przeżyciach ora zmiały okazję wczuć się w rolę lekarza czy pielęgniarki podczas "opatrywania" kolegi. Pani Anecie seredcznie dziękujemy za przybycie, zaangażowanie i cierpliwość!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

W majowe popołudnie grupa Jeżyków zaprezentowała swoim Rodzicom przedstawienie o tematyce krakowskiej z okazji ich Święta. Dzieci prezentowały swoje umiejętności: recytowąły wiersze, tańczyły różnorodne tańce związane z naszym miastem. Radości i brawom nie było końca! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-07

W dniu dzisiejszym dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zawodach sportowych. Każdy miał możliwość wykazania się, a tym samym zdobycia „słodkiego punktu” dla swojej drużyny. Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach m.in. rzut woreczkiem do celu, wyścig z woreczkiem na głowie, przewlekanie szarfy oraz poszukiwanie ukrytych w ogrodzie zabawek. Na koniec dzieci miały możliwość malowania na folii, to zadanie przypadło im w szczególności do gustu :) Olimpiadę wygrała grupa Motylków, którym serdecznie gratulujemy!  A wszystkich zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-04

Dzieci wzięły udział w zajęciach ruchowych przygotowanych i prowadzonych przez studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Była  to wspaniała zabawa pełna radości .Dziękujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-02

Dzieci z grupy Sówek uczestniczyły w treningu prowadzonym przez Pana Mateusza Siedlarz. Tata Oliwiera pokazał dzieciom w jaki sposób piłkarze przygotowują się do meczu. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Na koniec Pan Mateusz pokazał nam kilka sztuczek z piłką. Dziękujemy za poświęcony nam czas i świetną zabawę! :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-31

Podczas zajęć sensorycznych prowadzonych przez studentów dzieci mogły poznawać stworzone przez studentów „zaczarowane miejsce” wszystkimi zmysłami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem samodzielnie poznawały otaczające je miejsce. Zachęcam do obejrzenia galerii. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-31

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie i przygotowany poczęstunek. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego pięknego dnia :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-31

Podczas spotkania z funkcjonariuszami policji wodnej dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy zachowywać się przebywając na plaży i w wodzie oraz jak założyć kamizelkę ratunkową. Każde dziecko miało także możliwość wejścia do policyjnego radiowozu. Zachęcam do obejrzenia zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-29

Podczas spotkania z przedstawicielami Centrum Powiadamiania Rarunkowego w Krakowie dzieci dowiedziały sie w jakich sytuacjach korzystać z numerów alarmowych , jakie służby funkcjonują pod mumerem alarmowym 112  i  w jaki sposób powiadamiać służby o zagrożaniach  .Kiedy nie należy korzystć z numreu alarmowego i dlaczego?. Podczas spotkania dzieci miały możliwość sprawdzić swoje umiejętności łączenia się z numerem alarmowym w bezpśredniej rozmowie telefonicznej z dyżurnym operatorem .Serdecznie dziękujemy przedstawicielom za spotkanie.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-23

W miniony wtorek reprezenci z grupy  Jeżyków wzięli udział w X edycji konkursu matematycznego "Z matematyką za pan brat juz od najmłodszych lat" organizowanym w Przedszkolu nr 35 przy ulicy Lilii Wenedy. Dzieci dzielnie rozwiązywały szereg zadań sprawdzających poziom ich umiejętności matematycznych: logicznego myślenia, orientacji przestrznnej, klasyfikowania, dodawania, odejmowania, znajomości pojęć i figur geometrycznych. Nasze przedszkolaki współpracowały z sobą, sprawnie reagowały na sygnały, preznetowały swoją wiedzę, czym wywalczyły dla naszego przedszkola aż III miejsce!!!

Serdecznie gratulujemy naszym Dzieciom i pięknie dziękujemy Organizatorom za wspaniałą zabawę w duchu współzawodnictwa. Goszczenie w Waszym przedszkolu było przyjemnością!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-21

W miniony piątek odwiedziła nas Pani Aurelia, instruktorka fitness, mama Nikodema. Dzięki Pani Aurelii Dzieci miały okazję uczestnictwa w prawdziwych zajęciach fiteness - gimnastykowały się przy dźwiękach energicznej muzyki! Serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia ruchowe, cierpliwość i okazane nam serce.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-21

Policjanci z Komisariatu Policji Wodnej zapoznali dzieci z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas pobytu i wypoczynku nad wodą. Dzieci miały możliwość zobaczenia sprzętu, z jakiego korzystają policjanci w czasie akcji ratowniczej , przymierzyli kamizelki ratunkowe a także zobaczyli wnętrze samochodu policyjnego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-20

,,Moc rozumu”- pod takim hasłem przebiegał w tym roku Festiwal Nauki, w którym miały możliwość uczestniczenia dzieci z grupy Biedronek. Z pomocą mapy odnajdywali kolejne punkty  odkrywali  i zdobywali pieczątki potwierdzające zdobyte umiejętności. Na koniec wykonali ,,gniotki” i losowali nagrody. Wszyscy bardzo zadowoleni wrócili do przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-20

 Podczas warsztatów z udziałem naukowców dzieci miały okazję obserwowania  i wykonywania wielu doświadczeń fizycznych i chemicznych. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się ,,co to jest powietrze, do czego jest potrzebne i jak można je wykorzystać, a także mogły obserwować reakcje chemiczne, wśród których wielką radość wywołała ,,pasta dla słonia i żyrafy” oraz doświadczenia z wykorzystaniem ,,suchego lodu”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-19

W trakcie zajęć dzieci opisywały wygląd i  właściwości wody, dowiedziały się, do czego jest potrzebna i jakie stany skupienia przyjmuje w zależności od temperatury. Na koniec sprawdziły, jak niektóre substancje zachowują się w wodzie: które się rozpuszczają , a które nie,  oraz wykonały doświadczenie z ,,Wędrującą wodą”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-19

Festiwal Nauki pod hasłem "Moc Rozumu" który był zorganizowany  na trenie Uniwersytetu Pedagogicznego  dostarczył wielu emocji , umożliwił rozwiązywanie zagadek z wielu zakresów  , wpłynął na doskonalenie potencjału intelektualnego młodego umysłu .Dzieci mogły odkryć wiele fascynujących zjawisk , tajemnic otaczającego świata .Zadania rozbudziły chęć odkrywania ,zdobywania wiedzy ,poznawania  .

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-18

Dzieci z grupy Kaczuszek spotkały się z policją wodną. W trakcie spotkania dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa podczas pobytu nad zbiornikami wodnymi. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania, a mamusi Piotrusia bardzo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-17

Dzieci z grupy Kaczuszek brały udział w Festiwalu Nauki organizowanym przez studentów w Uniwersytecie Pedagogicznym pod hasłem MOC ROZUMU.  Spotkanie było rewelacyjne, zadania rozwijały operacje umysłowe, dostarczały wielu wrażeń, rozwijały zmysły. Dziękujemy i do zobaczenia za rok. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13

Podczas wycieczki w Straży Pożarnej  udało nam się poznać specyfikę pracy strażaka. Byliśmy świadkami wyjazdu wozu strażackiego na akcje ratunkową oraz ćwiczeń sprawnościowych Panów strażaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13

Zajęcia ze studentami Uniwersytetu Pedagogicznego pt. "Mieszańcy łąki".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13

Dzięki uprzejmości mamy Adasia nasza grupa uczestniczyła we wspaniaych warsztatach kulinarnych. Dzieci poznały etapy powstawania pizzy i samodzielnie mogły ją wykonać zgodnie ze słowną instrukcją. Dwiedziały się również kilku ciekawostek dotyczacych pizzy i kraju z którego pochodzi oraz uczestniczyły w jej degustacji. Wrażenia z wycieczki były niesamowite. Będziemy ją długo wspominać..

Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie. :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13

Kolejny etap prac w ogródku zakończony. KIlka dni wcześniej zasialiśmy kolorowe marchewki, rzodkiewkę i koper. Teraz sadziliśmy sadzonki poziomek, cebulę dymkę oraz ziemniaki. Dzięki temu dzieci dowiedziały się o róznych sposobach rozmnażania się roślin. Teraz doglądamy naszego ogródka i czekamy na plony :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-10

Dzieci z naszej grupy uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Mamę Henia, która na co dzień pracuje z dziećmi mającymi trudności w mówieniu. Sówki bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych przez Panią Logopedę ćwiczeniach. Najbardziej podobało im się ćwiczenie jedzenia paluszków bez użycia rąk :) Zapraszam do obejrzenia zdjęć, a Mamie Henia jeszcze raz dziękujemy za poświęcony nam czas i duże zaangażowanie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-06

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się wielu cikawostek dotyczacych światła. Z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w kolejnych eksperymentach, a po warsztatach dopytywały kiedy znów będą takie zajęcia... :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-06

Rozpoczęliśmy kolejny etap wdrażania Planu Daltońskiego do pracy w naszej grupie, który ma na celu w jak największym stopniu usamodzielniać dzieci. Od tego dnia tradycją naszej grupy mają stać się środowe II śniadania w formie szwedzkiego stołu. Pierwsze koty za płoty... Dzieci były bardzo zadowolone, doskonale poradziły sobie z zadaniem. Dziwnym trafem apetyty tego dnia były znacznie większe niż zwykle nawet u grupowych "niejadków" ;)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-06

Pod koniec marca odwiedziła nasza grupę Pani fizjoterapeutka z Kopalni Soli w Wieliczce, która przeprowadziła z dziećmi wasztaty dotyczące zdrowego stylu życia oraz przyczyn alergii wśród dzieci. Dzieci mogły również wykonac kilka cwiczeń ruchowych, oddechowych oraz manualnych proponowanych przez pania prowadzacą.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-06

W naszej grupie odbyły się Warsztaty "Fizyka dla Smyka- Magia Światła" w których dowiedzieliśmy się jak powstaje tęcza, co to jest załamanie światła i jak wygląda peryskop. Prowadzący warsztaty wprowadził nas w świat luzji i doświadczeń. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-02

W tym miesiącu dzieci z grupy Motylków poznały sposoby wysiewania roślin i warzyw. Samodzielnie wysiały i zasadziły w skrzyni grupowej: bazylię, majeranek, szczaw, koperek, pietruszkę, cebulę, fasole szparagową oraz marchewkę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-02

W ostatnich dniach Biedronki poznały sposoby siania i sadzenia niektórych roślin. Samodzielnie siały bazylię, tymianek, rzeżuchę, rzodkiewkę, marchewkę oraz sałatę. Zakładając hodowlę dzieci poznały warunki jakie są potrzebne roślinom do życia, a sianie i sadzenie sprawiło im ogromną radość.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-26

Podczas wycieczki dzieci miały mozliwość poznania wielu gatunków roślin ich naturalnego środowiska ,sposobówich pielęgnacji. 

Wycieczka była również związana z warsztatami pszczelarskimi na terenie pasieki.Bezspośredni kontakt z owadami dostarczył wrażeń ale przedez wszystkim poszerzył wiedzę dzieci na temet znaczenia pszczół w przyrodzie , sposobów opieki pszczelarza nad owadami . Degustacja różnych gatunków miodu rozwijała zmysł smaku. Serdecznie dziękujemy Rodzicom Kasi z gr .IV Kaczuszki za zaproszenie na wspaniałe zajęcia w pasiece. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-25

Trzeba  było długo czekać aby sprawdzić jakie zmiany zaszły w założonym w jesieni eksperymencie ekologicznym. Zakopaliśmy wówczas kilka "śmieci" w skrzyni z ziemią (papierki, plasikową siatkę , butelkę papierowe husteczki) czy warunki atmosferyczne wpłynęły na ich zmianę ? Odkopaliśmy wiosną i ........ wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski .Każby zapamięta że śmieci to wróg dla środowiska .

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-25

Podczas zajęć przypomnieliśmy rolę jaką pelnią korzenie i liście u roślin. Poznaliśmy budowę  wybranych nasion roślinstrączkowych i wiemy co to są substancje zapasowe i jaką pełnią rolę . Teraz trzeba cierpliwie oczekiwać na efekty . 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-22

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Sówek brały udział w warsztatach na temat światła i koloru. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in. jak powstaje tęcza, co to jest peryskop i jak jest zbudowany. Pan prowadzący warsztaty pokazał nam różnego rodzaju iluzje optyczne oraz sztuczki z użyciem laserów, przestrzegając przed zachowaniem szczególnej ostrożności w zabawie tego typu urządzeniami. Dowiedzieliśmy się, że niebieski laser skierowany na zapałkę potrafi ją odpalić, a zwrócony w stronę nadmuchanego balonu powoduje jego pęknięcie. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-19

Czy widać powietrze? Co to jest powietrze?  z czwego się składa , do czego jest potrzebne .Co to jest SMOG ? Co zanieczyszcza powietrze ? Na wiele pytań szukaliśmy odpowiedzi prowadząc doświadczenia , odwołując się do obsrwacji , spostrzeżeń .

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-17

Podczas warsztatów dzieci miały okazję obserwować  aktywnie poznawać i odkrywać tajemnice zjawisk fizycznych i chemicznych .Wrażenia były niezapomniane a radości całe mnustwo. Poprzez doskonałą zabawę dzieci poszerzyły zakres wiedzy o otaczającym świecie. Rozbudziły ciekawość poznawczą i chęć dalszego odkrywania , poznawania. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-17

Rodzice Gabrysi systematycznie uprawiają sport , podzielili się tą pasją z "Jeżykami" .Jak ważny jest ruch i ćwiczenia każdy z nas wie .Dieci wykonywały ćwiczenia  z pełnym zaangażowaniem . Tatuś  Gabrysi  prezentował ćwiczenia i wykonywał je wspólnie z dziećmi .To był profesjonalny trening.Z pewnością był inspiracją do podjęcia ćwiczeń wspólnie z rodzicami w domu i na powietrzu. DZIĘKUJEMY.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-17

W ubiegłym tygodniu dzieci pod nadzorem nauczyciela zasiały różnego rodzaju zioła (m.in. bazylię i oregano). Przeprowadziliśmy także eksperyment badawczy. Jedną z zasianych roślin ustawiliśmy w nasłonecznionym miejscu i systematycznie ją podlewamy, a drugą położyliśmy w miejscu zaciemnionym i pozbawiliśmy ją wody. Dzieci codziennie obserwowały zasadzone rośliny i zgodnie doszły do wniosku, że rośliny potrzebują wody i światła, bez tych dwóch czynników ich wzrost jest niemożliwy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-16

W ubiegły piątek wybraliśmy się do ogrodu przedszkolnego, aby założyć w nim własny ogródek warzywny. Dzieci miały okazję zasadzić w naszej grupowej skrzyni: cebulę, marchewkę, pietruszkę, szczypiorek, rzodkiewkę oraz pomidorki koktajlowe. Z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-16

Grupy Jeżyków i Biedronek spotkały się w marcowe popołudnie na mini-olimpiadzie matematycznej. Dzieci rozwiązywały zadania  drużynach cztero i pięcioosobowych. Współpracowały z sobą przy ustalaniu wyników i rozwiązań zadań praktycznych i tekstowych, uczestniczyły w zabawach ruchowych do muzyki. Olimpiada była świetną okazją do nauki i wspólnej zabawy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-14

W poniedziałkowy poranek w grupie Jeżyków gosciły Panie związane z programem promującym czytelnictwo, który połączy pokolenia. W ramach pilotażowego projektu edukacyjnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO, pod nazwą „Biblioteka Przedszkolaka”, do naszego przedszkola trafiły specjalne kuferki, wypełnione starannie dobranymi i pięknie ilustrowanymi książkami. Ich czytaniu towarzyszyły zajęcia plastyczno-typograficzne. Organizatorem projektu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Dziękujemy organizatorom za wspaniałe zajęcia i piękne prezenty! Dziękujemy także Dziadkowi Huberta, który przeczytał dla nas opowiadania z kuferka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-04

Kanapki owocowe- trochę nietypowe przygotowały dzieci z grupy VI. Zaskakujące kompozycje z owoców zaskoczyły smakiem  kanapki i jeszcze ten piękny kolorowy wygląd zadbał o wrażenia estetyczne . A jak smakowało , pysznie .Spróbujcie sami wykonać z rodzicami a sposób wykonania  podadzą dzieci . 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-02

Czym jest jajko? Jak jest zbudowane i dlaczego? Surowe , czy gotowane ? na wiele pytań szukaliśmy odpowiedzi ,oglądając , badając i eksperymentując .Tematem było jajko .Sprawdzaliśmy wpływ różnych czynników na zmiany w strukturze surowego białka  i całego jajka .

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-02

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z konkursu recytatrskiego, którego etap wewnętrzny jak i międzyprzedszkolny odbyły się wraz z początkiem wiosny w naszym przedszkolu. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za piękną prezentację wierszy polskich poetów i zapraszamy doudziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

Przedświąteczny czas jest świetną okazją do wspólnych warsztatów. W tym roku Dzieci z Grupy Jeżyków wraz z Rodzicami  miały okazję przygotować wielkanocne ozdoby na świąteczny stół. Z bukszpanu, wstążęk oraz ozdobnych elementów powstały piękne kompozycje!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-22

Jakie stany skupienia występują w przyrodzie ? Które zmiany są odwracalne a które nie ? Co wpływa na zmiany stanu skupienia ? Co się dzieje z kształtem ? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi badając i doświaczając .

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-16

Co się stanie kiedy żelkowy cukierek-  popularną żelkę zanurzymy w wodzie , w wodzie z barwnikiem spożywczym ? A to niespodzianka.  Jak żelkę po pewnym czasie wydobyć z butelki ? Dlaczego żelka "urosła?" 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-16

W związku z tematem kompleksowym „Nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba się przydarza”, dzieci miały możliwość poznania przedmiotów wykorzystywanych w przypadku choroby. W zorganizowanym „szpitalu” pacjentami były misie oraz lalki, natomiast funkcję lekarzy pełniły oczywiście dzieci, które z wielkim zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy wykonywały swoje zadania. :) Zachęcam do obejrzenia zdjęć :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-08

W dniu dzisiejszym naszą grupę odwiedził Pan Doktor, który opowiedział nam o wykonywanym przez siebie zawodzie. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska różnych specjalistycznych sprzętów. Serdecznie dziękujemy Tatusiowi Leonka za zaangażowanie i poświęcony nam czas :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-08

Dzieci z grupy Kaczuszek bardzo lubią zabawy w kąciku teatralnym. Poznały już kilka utworów literatury dziecięcej przedstawionych w formie teatrzyku, które potem same odtwarzają, ale również same tworzą własbne teayrzyki i wymyślają fabułę. Zabawa w teatr pobudza dzieci do twórczej działalności.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

Serdecznie dziękujemy Mamie Maksia za przeprowadzenie ciekawych i pouczających zajęć dla dzieciaków:)))

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-03

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej. Dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze. Następnie wszystkie chętne dzieci mogły poprowadzić „autochodzik” :) Zapraszam do obejrzenia zdjęć :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-01

We środę popoludniu dzieci z grupy Jeżyków oraz z grypy Biedronek, razem z nayczycielami zebrały się w kościele parafialnym w Piaskach Wielkich aby kolędować. Na radosne kolędowanie zostali zaproszeni rodzice oraz krewni dzieci, a także podopieczni pobliskiego WTZ przy ulicy Cechowej. Szeroki repertuar polskich, tradycyjnych kolęd wypełnił całą świątynię. Przybyłym Gościom serdecznie dziękujemy za wspólne spotkanie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-13

Dzieci z grupy Kaczuszek przygotowały z okazji Dnia Babci i Dziadka przedstawienie pt.:  "Opowieść wigilijna". Z radością ją zaprezentowały, następnie złożyły serdeczne życzenia i wręczyły upominki.   

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-05

31 stycznia 2018 r obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne oraz wokalne, a wszystko po to, by na twarzach Gości pojawił się uśmiech. Wszystkim Babciom i Dziadziusiom dziękujemy za przybycie oraz zachęcamy do obejrzenia zdjęć. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-04

1 lutego naszą grupę odwiedziła Pani Fryzjerka. Dzieci miały okazję zobaczyć na czym polega Jej praca. Pani Monika z zaangażowaniem pokazała kolejne etapy wizyty fryzjerskiej oraz przedmioty, które wykorzystuje w codziennej pracy. Chętne dzieci mogły usiąść na fotelu, by "umyć głowę", zrobić wymarzoną fryzurę, a także wysuszyć Pani Fryzjerce włosy. Mamusi Emilki i Weroniki dziękujemy za świetną zabawę i poświęcony nam czas :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-04

W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o różnych zawodach. Dzieci dowiedziały się m.in. czym zajmuje się piekarz oraz same mogły ulepić z masy solnej pieczywo: bułeczki, rogaliki oraz precelki. Dzięki tej zabawie dzieci doskonaliły motorykę małą oraz rozwijały kreatywne myślenie. Zachęcam do obejrzenia zdjęć :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-04

Dzieci z grupy Kaczuszek podczas zajęć wykonały pracę plastyczną  "Łąka z kwiatami dla babci i dziadka". Podczas zajęć wypowiadały się na temat swoich dziadków, w zabawach ruchowych przetwarzały obraz graficzny na ruchowy, ćwiczyły poczucie rytmu, wykonywały ruchy obiema rękami i auktywniały obie półkule mózgowe, rozwijały sprawność manualną i doskonaliły technikę wycinania. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-28

Wreszcie doczekaliśmy się odrobiny śniegu!!!.  Pszczółki jak zawsze pracowite odśnieżały nasz ogród, a przy okazji budowały przeróżne śniegowe budowle, wśród których znalazły się rówinież wulkany i skocznie narciarskie. Miło było patrzeć jak ładnie współpracują ze sobą....

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-26

Kaczuszki wspaniale bawiły się na balu karnawałowym. Wszystkie dzieci miały piękne stroje, humory też dopisywały. Były tańce, korowody, konkursy. A po skończonej zabawie czekał na dzieci  słodki poczęstunek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-24

Dziś odwiedziła nas mama Adasia i Antosia, która wprowadziła Biedronki w zaczarowany  świat baśni braci Grimm.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-12

Dzieci z grupy Kaczuszek rozwijają percepcję wzrokową. Dobierają takie same kształty oraz litery. Rozwój percepcji wzrokowej to jeden z etapów w przygotowaniu do rozpoczęcia nauki czytania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

Dzieci z grupy Kaczuszek rozwijają percepcję słuchową: dzielą wyrazy na sylaby, wyrózniają pierwszą sylabę w wyrazie oraz pierwszą głoskę w wyrazie. To kolejny etap w przygotowaniu do rozpoczęcia nauki czytania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-11

Podczas porannych zajęć dzieci wykonały ćwiczenia oddechowe polegające na „wyczyszczeniu ząbków”. Zadaniem dzieci było przeniesienie kawałków bibuły („bakterii”) na dywan bez użycia rąk a przy pomocy słomki do picia. Każda z grup poradziła sobie znakomicie! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-10

Serdecznie dziękujemy Tatusiowi Martusi za przeprowadzenie w grupie I i II zajęć związanych z wykonywanym przez Niego zawodem. Pan Stomatolog w bardzo interesujący sposób opowiedział dzieciom czym się zajmuje oraz jakich narzędzi potrzebuje, aby móc wykonywać swą pracę. Dzieci dowiedziały się czego należy unikać oraz co powinno się jeść, aby mieć zdrowe zęby. Przedszkolaki z zaciekawieniem obserwowały również w jaki sposób należy myć ząbki. Od tej pory każde dziecko po skończonym śniadaniu będzie miało okazję codziennego ćwiczenia tej umiejętności :) Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał nagrodę w postaci naklejki oraz szczoteczki do zębów. Raz jeszcze dziękujemy za poświęcony nam czas i zaangażowanie :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-09

24 listopada 2017 r. podczas Balu Andrzejkowego odbyło się rozstrzygniecie  zorganizowanego przez nasze przedszkole  Między- przedszkolnego Rodzinnego  Konkursu Plastycznego, który przebiegał pod hasłem ,,Moja mała Ojczyzna – Herb Mojej Rodziny”. Na konkurs wpłynęło ponad 50 pięknych i ciekawych prac z wielu przedszkoli. Jury wyłoniło następujących laureatów:

1 miejsce: Alicja i Paweł Pogorzelscy (P- 33)

2 miejsce: Oliwia i Sara Jabłońskie (P- 6),  Aleksandra Branicka (P- 33)

3 miejsce: Piotr Harsze (P-33)

Jury przyznało również 6 wyróżnień:

  1. Nikola Poeckh (P- 33)
  2. Jakub Stobiecki (P-33)
  3. Piotr Skowronek (P- 33)
  4. Alicja Polaczek (P- 36)
  5. Piotr Zuchowicz (P- 36)
  6. Maja Lisowska (P- 163)

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok..

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-29

  W tym roku wyjątkowo wcześniej, bo już 7 grudnia odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe w grupie Biedronek. Dzieci dla swoich rodziców przygotowały występ ,,niespodziankę” , a następnie wszyscy z wielkim zapałem wykonali świąteczne choineczki, które pięknie się prezentowały. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za  miłą atmosferę  i …… zapraszamy na następne spotkanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-29

To był magiczny dzień za sprawą niezwykłych warsztatów cukierniczych przygotowanych przez mamusię Stasia .Podczas warsztatów dzieci przygotpowały świąteczne ciasteczka-  "Magiczna świąteczna kula".Gratulujemy niezwykłego pomysłu cukierniczego mamusi Stasia ,która samodzielnie przygotowała elementy tego bajecznego ciastka .Dzieci samodzielnie  łączyły elementy  ,ozdabiały .  Takie działania wywołały zachwytwśród  dzieci a wspaniały zapach pierniczków i słodkości zachęcał do degustacji. Mamusi Stasia serdecznie DZIĘKUJEMY .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-27

Dzieci z grupy Kaczuszek wraz z rodzicami wzięły udział w rodzinnym konkursie plastycznym na "Najpiękniejszą ozdobę choinkową". W konkursie wzięło udział 17 dzieci, jury oceniło 24 prace. Wręczania nagród wzbudziło bardzo duże emocje. Laureaci otrzymali nagrody, wyróznienia oraz nagrody pocieszenia. Dziękujemy rodzicom za aktywny udział w konkurie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-20

W tym tygodniu Sówki dowiedziały się jak powstają pierniczki. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie kulinarnej. Z zaciekawieniem i z wielkim zaangażowaniem łączyły kolejne składniki, obserwując jak powstaje ciasto. Również wykrawanie dowolnych wzorów przy użyciu foremek sprawiło im wielką radość. W kolejnym dniu dzieci miały okazję ozdobienia pierniczków, przygotowanym wcześniej lukrem i różnorodnymi ozdobami. Podsumowując, Sówki są już przygotowane na nadchodzące Święta :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-19

Dzieci z grupy Kaczuszek podczas wspólnych warsztatów wraz z rodzicami wykonywały ciasteczka. Dzieci miały ogromny zapał do pracy i ręce pełne roboty.  Wykrawały foremkami ciasteczka, po  upieczeniu ozdabiały i częstowały się nimi. Ciasteczka były pyszne. Bardzo dziękujemy przybyłym mamusiom za bezcenną pomoc. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-19

We wtorkowe popołudnie odwiedziła nas mama Krzysia, dzięki której Starszaki miały okazję obejrzeć kolekcję szopek. Pani Małgosia wraz z Krzysiem z pasją i zaagażowaniem opowiedzieli nam o kolekcji i historii powstawania ich szopek. Serdecznie dziękujemy za tak ciekawe zajęcia!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-19

Kaczuszki oczekują na święta i chętnie ćwiczą liczenie, przeliczaja w zakresie 10 i więcej, porównują ilość sylwet poprzez ustawianie w pary oraz utrwalają znaki cyfr. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-19

W ubiegły czwartek dzieci z grupy Sówek wraz z Rodzicami uczestniczyły w warsztatach świątecznych. Podczas warsztatów każdy miał okazję wykonać swojego niepowtarzalnego bałwanka ze skarpety :) Zachęcam do obejrzenia zdjęć i dziękuję wszystkim obecnym za wspólną zabawę :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-18

Podczas warsztatów dzieci wspólnie z rodzicami wykonały świąteczne ozdoby stołu - chionki. Wspólna praca dała wiele radości ,możliwości pogłębienia więzów rodzinnych i integracji całej grupy "Jeżyków".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-17

Klub Małodego Odkrywcy w grupie Jeżyków  wciąż działa i prowadzi doświaczenia .Tym razem odwiedziła naszą grupę mamusia Kornelki ktora jest chemikiem .  Pzygotowała i prowadziła wspaniałe zajęcia podczas których dzieci miały możliwość obserwacji doświadczeń z zakresu chemii a także mogły samodzielnie przeprowadzać doświadczenia , podczas zajęc   szukaliśmy odpowiedzi na pytanie "Co to jest reakcja chemiczna?" .Co jest potrzebne aby taka reakcja wystąpiła? Mamusia Kornelki zapoznała dzieci z reakcjami katalitycznymi i czynnikami które mogą je  przyspieszyć. To były niezapomniane wrażenia . DZIĘKUJEMY !.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-17

Dzień po wizycie św. Mikołaja w przedszkolu grupę Sówek i Pszczółek odwiedził górnik z kopalni soli w Wieliczce, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył pracę górnika oraz legendy związane z wydobywaniem soli w Polsce. Dzieci otrzymały pamiatkę spotkania w postaci tematycznych kolorowanek..oraz zaproszenie do odwiedzenia kopalni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-14

Serdecznie dziekuję wszystkim Rodzicom, którym udało sie uczestniczyć w warsztatach za miłą atmosferę...

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-14

Podczas spotkania dzieci mogły poznać zasady bezpiecznego zachowania się w różych sytuacjach dnia codziennego...

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-14

Pszczółki na zajęciach badały właściowości napięcia powierzchniowego podczas zabawy mlekiem i barwnikami spożywczymi tworząc wirujące, barwne obrazy...

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-14

Dzieci z grupy Kaczuszek wykonały pracę plastyczną pt.:  "Kolorowa choinka". Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem elementów metody Edukacja przez Ruch wg Doroty Dziamskiej. Dzieci wykonywały ruchy obiema rękami, odtwarzały obraz graficzny za pomoca ruchu, wykonywane ruchy były zgodne z tempem utworu muzycznego. Praca plastyczna była kilkuetapowa: wykonanie tła, kolorowanie choinki, wycinanie choinki i ozdób, naklejanie ich. Kaczuszki z zadania wywiązały się wzorowo. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

Dzieci z grupy Kaczuszek podczas zajęć doskonaliły umiejętność liczenia. Każde dziecko bardzo chętnie brało udział w zajęciach. Dzieci segregowały obrazki wg rodzaju, przeliczały, porównywały ilość, dopasowywały do właściwej cyfry. Po zajęciach w nagrodę ubierały choinkę, co sprawiło im wiele radości. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-06

Podczas zajęć badawczych sprawdzaliśmy zachowanie się kropli wody w kontakcie z różnymi materiałami. Teraz już wiemy że ,to czy kropla wody przeniknie do materiału zależy  od  jego budowy -  z czego jest zrobiony  ,oraz od  budowy jego struktury. Niektóre odkrycia badawcze były zaskoczeniem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-03

We wtorek 28 listopada, reprezentanci grupy Jeżyków wzięli udział w konkursie wiedzy dotyczącej zasad savoir-vivre'u. Dzieci miały okazję do wykazania się swoją wiedzą na temat zasad kulturalnego zachowania: odpowiadały na pytania konkursowe, niczym doświadczeni kelnerzy uczestniczyły w sztafecie podając sobie kubek z wodą, rozwiązywali zagadki słowne. Konkursowi towarzyła doskonała atmosfera wzjemnego szacunku i dobrej zabawy. Reprezentanci naszej grupy zdobyli zaszczytne II miejsce. Brawa dla naszych Laureatów!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-29

Co nas czeka ,co się wydarzy ciekawego w naszej grupie ?.Tradycyjne wróżenie andrzejkowe czyli lanie wosku- kształt który uzyskaliśmy dało wodze fanyazjii  "przepowiedziało" dla naszej grupy .....spotkanie ze smokiem .Czyżby wycieczka do smoczej jamy ? Zobaczymy .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26

Jak naturalnymi sposobami zwalczć pierwsze objawy przeziębienia , infekcji ? .Jak" nie dać się" wiarusom?, o tym dowiedzieliśmy się podczas spotkania z farmaceutką - mamusią Madzi która  skrupulatnie opowiedziała dzieciom  jak dbać o zdrowie i przedstawiła kilka preperatów witaminowych  i naturalnych które pomogą w walce z infekcjami. Dowiedzieliśmy się które rośliny mają właściwości antybakteryjne .Wspólnie z mamusią Madzi dzieci przygotowału syrop z cebuli .Poznaliśmy  składniki potrzebne do przygotowania syropu  , oraz  etapy kolejnych czynności .Zaskoczeniem był smak- bo słodki - ale zdrowy. DZIĘKUJEMY. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26

W ubiegły poniedziałek dzieci z grupy Sówek wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób powstają różne ceramiczne przedmioty np. naczynia, czy zawieszki. Każde dziecko wykonało podstawkę pod świeczkę w kształcie choinki. Dzięki warsztatom dzieci miały okazję popracować na nowym dla nich materiale, rozwinąć małą motorykę oraz wyobraźnię przestrzenną. Efekty prac dzieci można będzie zobaczyć w grudniu, ze względu na czas wypalania gliny. Na chwilę obecną zapraszam do oglądnięcia galerii :) 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-21

W ubiegły czwartek do Grupy Jeżyków zawitali funkcjonariusze krakowskiej Policji. Dzieci dowiedziały się, co zrobić w sytuacji zagrożeń, takich jak rozmowa z nieznajomym, zachowanie na drodze czy zagubienie w supermarkecie. Dzieci miały różnież okazję do pozostawienia na kartkach swoich odcisków palców! Funkcjonariuszom serdecznie dziękujemy za wizytę, która poszerzyła wiedzę Przedszkolaków w tak ważnej kwestii jak bezpieczeństwo.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-17

W dniu 7 listopada dzieci z grupy III Motylków uczestniczyły w spotkaniu z  Panią Policjantką. Podczas spotkania dzieci poznawały zasady bezpiecznych zachowań w domu, przedszkolu, na drodze. Niewątpliwa atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia i zwiedzenia radiowozu policyjnego.

Spotkanie było bardzo interesujace

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

Dziś odbyła się wizyta Funkcjonariuszy Policji w grupie Biedronek. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie? Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z Policjantami. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.
Funkcjonariusze policji chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy.
Serdecznie dziękujemy tacie Lenki za zorganizowanie tej wizyty.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-13

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się na czym polega zawód wykonywany przez policjatntów, miały również okazję usiąść w policyjnym radiowozie :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-04

,,Jaki ptak uwił to gniazdo, a który zgubił piękne kolorowe pióro ?” na te,  i wiele innych pytań  dzieci szukały odpowiedzi  podczas warsztatów ,,Ptasiarni”. Dzieci dowiedziały się, jak wyglądają niektóre ptaki, jakie budują gniazda i jakie mają zwyczaje. Na koniec warsztatów wykonały ,, wiszące stołówki dla ptaków”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-01

,,Jaki ptak uwił to gniazdo, a który zgubił piękne kolorowe pióro ?” na te,  i wiele innych pytań  dzieci szukały odpowiedzi  podczas warsztatów ,,Ptasiarni”. Dzieci dowiedziały się, jak wyglądają niektóre ptaki, jakie budują gniazda i jakie mają zwyczaje. Na koniec warsztatów wykonały ,, wiszące stołówki dla ptaków”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-31

Podczas wycieczki w formie interaktywnych zabaw i udziału w przedstawieniu teatralnym"Wędrówka kropli wody" poznaliśmy sposoby uzdatniania wody .Znaczenia ochrony akwenów wodnych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-30

Dzieci z grupy Biedronek wiedzą jak należy dbać o zdrowie i jak ważną rolę odgrywa zdrowe odżywianie. Dlatego wraz z mamusią Natalki i Oli dzieci wykonały sałatkę owocową. Najpierw dokładnie umyły ręce, założyły fartuszki  i z entuzjazmem przystąpiły do pracy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzieci w mig pokroiły wszystkie owoce, wymieszały   i  zjadły ze smakiem (biorąc po kilka dokładek).

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

W ramach innowacji pedagogicznej "Zielona Planeta" dzieci z obu grup miały możliwość zintegrować się podczas wspólnych zabaw poświęconych zagadnieniu ptaków. Dzieci poznały znaczenie słowa "Ekologia". Wspólnie określały gatunki ptaków zamieszkujących Polskę oraz ich cechy. Zamieniły się w ptaszki poszukujące pożywienia. Oglądały filmy przyrodnicze i edukacyjne dotyczące życia ptaków i ich przygotowań do zimy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

komentarzy: (1)
data dodania: 2017-10-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-27

Kaczuszki wzięły udział w warsztatach sensoplastyki organizowanych w Centrum Kreatywnego Rozwoju             " Harcownia". Podczas zajęć dzieci miały okazję eksperymentować z różnymi produktami spożywczymi, organizatorki udowodniły, że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-27

Już po raz trzeci " Kaczuszki" świętowały urodziny Pluszowego Misia, dzieci poznały historię powstania pierwszego misia, było wesoło i bardzo smacznie. Bardzo dziękujemy Pani Kasi Czort, mamie Wojtusia za piękny i pyszny tort :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-25

Dzieci z grupy Kaczuszek podczas realizacji tematu "Wakacyjne wspomnienia" poznawały rózne regiony Polski. Jedne z zajęć prowadzone były metodą Edukacji poprzez Ruch wg Doroty Dziamskiej. Dzieci wykonały m. in. pracę plastyczną "Góry". Podczas zajęć prowadzonych tą metodą dzieci usprawniają funkcje percepcyjne, ruchowe, językowe, biorą udział w wielu proponowanych aktywnościach. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-24

W zeszły czwartek dzieci z grupy I obchodziły urodziny Pluszowego Misia. W tym dniu nie zabrakło zabaw przy muzyce oczywiście w towarzystwie misiów. Dzieci wspólnie zaśpiewały „sto lat...”, a na koniec, zdmuchnęły świeczki z czekoladowego tortu w kształcie misia. Serdecznie dziękujemy Mamie Zuzi za przygotowanie pysznego i jakże pięknego tortu :) Dzieci były zachwycone i z niecierpliwością czekały na pyszny poczęstunek. Po udanej zabawie zarówno dzieci, jak i ich misie udały się na odpoczynek. Zapraszam do oglądnięcia galerii :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

W oiękny słoneczny dzień JEŻYKI  postanowiły w ogrodzie naszego przedszkola w wyznaczonym miejscy zakopały kilka przedmiotów (plastikową butelkę , papier, papierki z cukierków, siatkę a tworzywa) .Miejsca zostały podpisane odpowiednimi tabliczkami. Sprawdzimy co się stanie z przedmiotami kiedy odkopiemy je dopiero na wiosnę .Czy tak długie oczekaiwanie i warunki atmosferyczne wpłyną na ich wygląd< co się z nimi stanie? Czy warto segregować śmieci ? Na odpowiedż poczekamy do wiosny. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-22

Wspólne tworzenie i wykonywanie pracy plastycznej wymagało wspóldziałania ,przynależności do zespołu, podejmowania czynności wspólne z grupą ich wykonanie .A efekt był zaskakującym miłym doznaniem - powstał przepiękny jesienny sad pełen owoców. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-22

W ramach tematu kompleksowego dotyczącego darów z ogrodu i sadu Pszczółki uczyły sie piec owocowe muffinki, które miały być zachętą dla tych przedszkolaków, którzy nie ubią jeść owoców. Dzieci podczas zajęć uczyły się odczytywać obrazkowe innstrukcje, podejmować dezyzję, odmierzać, czekać na swoja kolej, itp. Upieczone przez panie kucharki muffinki stanowiły następnie pyszny dodatek do II śniadania. :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-22

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z warsztatów na wesoło, podczas których dzieci w bardzo pogodnej atmosferze zdobywały wiedzę n/t smakołyków pochodzących ze środowiska naturalnego

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-22

W piątek przed południem Pszczółki uczestniczyły w warsztatach sensoplastyki. Dzieci bawiły się doskonale doświadczając różnych wrażeń dotykowych. Mogły ugniatać, mieszać przesypywać, barwić, a nawet smakować różnych produktów. A najważniesze w tych warsztatach było to, że mogły dowoli sie brudzić... :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-22

Dziś " Kaczuszki " uczestniczył w warsztatach mydlarskich, dzieci dowiedziały się jak i z czego powstaje mydło, każde dziecko mogło też przygotować własne mydełko 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-16

Jeżyki badały zachowanie się na wodzie wybranych owoców .Najpierw  jednak stworzyły tabelkę z założeniami dotyczącymi ich zachowania na wodzie określając wielkość , kształt, wagę danego owoca-  czy owoc będzie pływał czy zatonie ? Zaskoczenie było ogromne bo w większości nasze założenia okazały się nie trafione.Doświadczenia trwały długo bo ciekawość była ogromna , czy np owoc przekrojony na częći zachowa się inaczej? Dowiedzieliśmy się co to jest gęstość i  jakie ma znaczenie .Owoce o mniejszej gęstości niż gęstośc wody pływały po powierzchi .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

5 października grupa "Jeżyki" uczestniczyła w ekologicznym projekcie edukacyjnym "Eko-lekcje" w Zespole Szkół Chemicznych przy ulicy Krupniczej. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-05

Z okazji święta wszystkich Przedszkolaków, dzieci z grupy najmłodszej otrzymały medal Dzielnego Przedszkolaka. Radości i uśmiechom nie było końca. Udało się nam nawet zrobić pierwsze grupowe zdjęcie! Tacy jesteśmy dzielni! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-03

Podczas dzisiejszych zajęć dowiedzieliśmy się jakie skarby przynosi nam Pani Jesień. Wiemy już jak wyglądają kasztany, jarzębina, czy żołędzie. Potrafimy przyporządkować je do odpowiednich obrazków. Ponadto umiemy już zrobić piękne koło, a każdy z nas wie jak należy zachowywać się na zajęciach. Prawdziwe z nas Sówki mądre główki!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-03

Wiemy jak ważna jest zdrowa dieta .Czasami trudno się przekonać do n iektórych produktów spożywczych ,ale nie u nas ."Jeżyki" wiedzą co zdrowe i samczne i samodzielnie potrafią przygotować wspaniały zdrowy deser. Zajadały ze smakiem nawet wszystkie dzieciaki. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-03

Jeżyki poznawały i odkrywały właściowści drożdży Przeprowadziły doświadczenia z wykorzystaniem ciepłej wody , mąki ,cukru i oczywiście drożdży.Obserwowaliśmy co się stanie z balonami na butelkach .Okazało się że najlepszym pokarmem dla drożdży jest cukier i dobrym mąka  .W procesie oddychania drożdży powstał gaz- dwutlenek węgla który to nadmuchał balony.Teraz już wiemy dlaczego do ciasta dodaje się drożdży.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-03

Galeria dotyczy przebiegu zajęc prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej w naszej grupie. Dzieci podczas zajęć ćwieczyły wiele umiejętności takich jak: rytmiczne poruszanie sie i kreślenie znaku graficznego, chwytanie chwytem pęsetkowym, składanie kół origami na pół, samodzielne komponowanie pracy, przeliczanie, reagowanie na sygnały wzrokowe,  podejmowanie decyzji i oczekiwanie na swoją kolej. Efektem pracy była zbiorowa karta pracy pt. "Ruch drogowy"

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-03

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z zajęć o dominacji matematycznej, podczasz których dzieci  utrwalały znajomosć figur geometrycznych, doskonaliły umiejetność segregowania oraz rytmicznego poruszania się i wykonywania gestów. Mogły równiez doskonalić swoją spotrzegawczość i sprawność grafomotoryczną. Wszystko to odbywało się w bardzo wesołej atmosferze, gdyż  podczas zajęć "ratowaliśmy figurkowe ludziki" przed złośliwą czarownicą :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-03

Podczas kolejnych zajęć prowadzonych systemem EPR dzieci wykonały piękne sówki utrwalając przy tym zwroty grzecznościowe. Podczas zajęć uczyły sie krótkich rymowanek, kreśliły, rytmicznie rysowały na podkładzie z kaszy oraz jednorazowych talerzykach, tupały, klaskały, skakały, samodzielnie komponowały swoją sowę dobierając poszczególne elementy. I choć niektórzy twierdzili, że to zbyt trudna praca dla 4- latków wszyscy poradzili sobie doskonale :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-03

Dzięki uprzejmości Rodziców z grupy Jeżyków, już kolejny rok działa w naszej grupie akcja CPCD. Pani Dominice i Pani Aurelii dziękujemy za przybycie i zachęcamy do odwiedzania grupy, by wspólnie poczytać najpiękniejsze opowiadania, wiersze i baśnie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-02

Podczas tygodnia "Na drodze" poznawaliśmy zagadnienia związane z ruchem drogowym. Część wtorkowych zajęć poświęcona była wykonywaniu sygnalizacji świetlnej z papieru i bibuły. Tak pracowaliśmy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-02

W piątkowe przedpołudnie grupa Starszaków wybrała się do Biblioteki w Kosocicach. Celem wycieczki było wdrożenie dzieci do czytelnictwa, zapoznanie z ofertą biblioteki, zawodem bibliotekarza. Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie za ciepłe przyjęcie! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-02

Do czego roślinom potrzebne korzenie ? Samodzielne poznawanie , odkrywanie , doświadczania pozwoliły dzieciom wyjaśnić wiele tajemnic korzeni roślin i wyciągnąć  wnioski .Poznaliśmy również środowisko przyjazne dla rozwoju mchu , poszukaliśmy także  mchu w ogrodzie czy - mieliśmy dobre spostrzeżenia ? Okazało się że tak .Brawo dla małych odkrywców.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-30

Dziś " Kaczuszki" po raz kolejny brały udział w ekologicznych warsztatach, prowadzonych w ramach projektu " Powiew Czystego Powietrza ". 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-27

Mama Tosi i Jovana sprawiła nam ogromną radość odwiedzając dzieciaki w przedszkolu i opowiadając o Macedonii. Dzieci nie tylko poznały historię i kulturę tego pięknego kraju ale miały też możliwość skosztowania tamtejszych przysmaków. Bardzo serdecznie dziękujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-19

Deszczowa, wtorkowa pogoda nie pozwoliła na zabawy w ogrodzie, postanowiliśmy pobawić się w sali, zrobiliśmy kolorową ciastolinę z mąki ziemniaczanej i pianki do golenia 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-14

Pierwszy tydzień nowego roku szkolnego za nami, w sali Kaczuszek pojawiły się nowe kąciki tematyczne, dzieci najbardziej polubiły kącik badawczy, szczególnie mieszanie kolorów :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-01

Tuż przed zbliżającymi się wakacjami spotkanie z leśnikiem i jego opowieściami o lesie , jego mieszkańcach i sposobach zachowania się w tym środowisku napewno się przyda w okresie wakacyjnych wędrówek i nie tylko....

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-07-02

Fantastyczna zabawa , mnóstwo wrażeń , polecamu do rodzinnego odwiedzenia .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-07-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-22

W ramach realizacji projektu " Powiew Czystego Powietrza" " Kaczuszki " wzięły udział w warsztatach dotyczących ochrony środowiska naturalnego

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-21

Cały rok dzieci czekały kiedy będą mogły skosztować truskawek i poziomek, które sadziły w zeszłym roku, wreszcie się udało- jest pysznie :-)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-21

Fantastyczne pomysły, doskonałe twórcze wykorzystanie materiałów :surowców wtórnych , ekologicznych i tworzywa przyrodniczego można podziwiać w powstałych  pracach . A co najważniejsze wsólnie spędzony czas z rodziną na tworzeniu tych niezwykłych ozdób . Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-20

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z naszej grupy uczestniczyły w Olimpiadzie sportowej. Emocji było dużo ponieważ walczyliśmy o puchar z grupą Motylków. Dzieci miały okazję poznać zasady fair play, uczyły się dopingować kolegów i doskonaliły sprawność ruchową reprezentując nas w poszczególnych konkurencjach. Obie grupy bawiły się doskonale na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym... W przyszłym roku puchar będzie nasz :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-18

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze spotkania dzieci z przedstawicielami Policji Wodnej, którzy starali się w sposób obrazowy  wytłumaczyć dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk podczas wakacji..

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-18

14 czerwca odbyła się wycieczka grupowa do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie. Dzieci podczas całodziennego pobytu uczestniczyły w wielu atrakcjach, np. mielenie ziaren na mąkę, pieczenie chleba, przejażdżka wozem do tartaku, wizyta "w ulu", w sadzie, karmienie ryb nad stawem, wizyta w stajence i stodole, dokarmianie zwierząt domowych w zagrodzie, głaskanie małych kurcząt, kotków i królików, zabawy na placach zabaw (zdjęcia z placów zabaw zostana zamieszcone w oddzielnej galerii). Dzieci dowiedziały sie wielu nowych rzeczy, a także miały okazję aby bawić się z daleka od wielkiego miasta... Wróciliśmy baaardzo zmęczeni ale zadowoleni! :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-18

W dniu 13 VI 2017 r. dzieci z grupy Żabek spotkały się z policją wodną. Dzieci poznały zasady bezpiecznej zabawy nad wodą oraz poznały sprzęt ratowniczy policjantów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-17

Dzieci z grupy "Żabek" po raz trzeci w tym roku szkolnym odwiedziły bibliotekę w Kosocicach. Poznały historię zwierząt zamieszkujących puszczę. Dzieci bardzo lubią odwiedzać bibliotekę, rozwijają swoje zainteresowania, uczą się szanować ksiązki i środowisko społeczno-przyrodnicze. Każda wizyta to duże przezycie dla dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-17

Dwie dziewczynki z grupy Żabek jako reprezentantki grupy wzięły udział w tegorocznej edycji konkursu "Poeci dzieciom - dzieci poetom" organizowanego w naszym przedszkolu. Dziewczynki recytowały humorystyczne wiersze polskich poetów. Cała grupa trzymała kciuki życząc wygranej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-17

Dzieci z grupy Żabek przygotowały program dotyczący ochrony środowiska naturalnego pt.: "Baśń o pięciu smokach" i zaprezentowały go podczas tegorocznych obchodów z okazji Dni Ziemi. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem i dzieci otrzymały duże oklaski.   

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-17

Dzieci z grupy Żabek poznawały nowe przygody ukochanego bohatera literackiego -  Franklina. Na twarzach dzieci widać było ogromne zainteresowanie i radość. Każdą  nową przygodę poznają z wielkim zaciekawieniem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-17

Dzieci z grupy Żabek odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Gruszowie. Dla dzieci przygotowane było mnóstwo atrakcji: poznanie historii "od ziarenka do bochenka", pieczenie chleba, zwiedzanie stodoły, obory i zwierząt tam żyjących, karmienie kóz i baranów, poznawanie wyposażenia ula, poznawanie pięter lasu, wizyta nad stawem, przejażdżka na przyczepie i wycieczka do tartaku, zabawy na placach zabaw. Atrakcji było mnóstwo, jescze więcej wrażeń, a wycieczka niezwykle udana.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-15

Podczas zajęc dzieci dowiedziały się co to jest bursztyn , skąd pochodzi , dlaczego można go znależć na plaży .Dowiedzieliśmy sie  jakie ma  właściwości ,do czego można go wykorzystać. Zajęcia przygotowała Kornelka z grupy Jeżyków .Mamy zdolne pokolenie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-13

Zabawy ruchowe, dydaktyczne, słuchowiska, nursery rhymes, piosenki - to  zabawy, które uczą i bawią jednocześnie. Podczas zajęć powtórzeniowych dzieci miały okazję utrwalić zakres słownictwa z niemal całego roku wspólnej pracy, dotyczącego działów: jedzenie, kolory, kształty, zwierzęta, części ciała, zabawki.   

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-12

Zabawy ruchowe, dydaktyczne, słuchowiska, nursery rhymes, piosenki to zabawy, które uczą i bawią jednocześnie. Podczas zajęć powtórzeniowych dzieci miały okazję utrwalić zakres słownictwa z niemal całego roku wspólnej pracy, dotyczący działów: jedzenie, kolory, kształty, zwierzęta, części ciała, zabawki.   

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-12

Zabawy ruchowe, dydaktyczne, słuchowiska, nursery rhymes, piosenki to zabawy, które uczą i bawią jednocześnie. Podczas zajęć powtórzeniowych dzieci miały okazję utrwalić zakres słownictwa z niemal całego roku wspólnej pracy, dotyczący działów: jedzenie, kolory, kształty, zwierzęta, części ciała, zabawki.   

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-12

Podczas spotkania dzieci zdobyły mnóstwo wiadomości na temat opieki i pielęgnacji psa . Obserwowały zachowania psa , jego reakcję na różne komendy .Dowiedziały się  jak dużą odpowiedzialnością jest posiadanie psa .Nauczyły się sposobów bezpiecznego zachowania w kontakcie ze zwierzęciem . Dziękujemy serdecznie mamusi Emilki która zechciała poprowadzić spotkanie z ich wspaniałym choć dużym  pupilkiem .Dziękujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-11

Tego dnia dzieci przystąpiły do rozwiązywania zadań .Pracowały w czterech zespołach losując pytania i zadania, podejmowały trudy poprawnego  wykonania różnych zadań i odpowiedzi na pytania quizu.Każdy uczestnik wykazał się wiedzą i umiejetnościami z różnych dziedzin .Wszyscy zdobyli zasłużone "Dyplomy badacza- odkrywcy" .Gratulacje .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-05

Dzieci z grupy Żabek wraz z dziećmi z grupy Jeżyków i Biedronek wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej. Pogoda dopisała, humory również. Żabki zdobyły puchar i radości nie było końca.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

To były fantastyczne przeżycia .Dostarczyły niezapomnianych wrażeń i radośći .Zwiedzanie planów filmowych seriali "Szpital" i "Szkoła" - fascynująca przygoda dla wszystkich .Możliwość pobytu w studiach filmowych ,nagraniowych, wielu programów , spotkania z aktorami i możliwość nagrania krótkiego filmu to tylko niektóre z atrakcji .Było fantastycznie , radośnie- DZIĘKUJEMY.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-03

W dniu 18 maja w grupie V odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały program artystyczny „Na dzikim zachodzie” : recytowały krótkie wiersze oraz tańczyły różnorodne, wesołe tańce. Po występie wręczyły rodzicom okolicznościowe, samodzielnie wykonane upominki oraz zaprosiły Rodziców na słodki poczęstunek. Radości nie było końca!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-29

Niesamowite przeżycia i wrażenia zostaną w pamięci na długo .A może wśród małych zwiedzających jest przyszły pilot kto wie ?

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28

Podczas warsztatów przedszkolaki wspólnie ze studentami wykonały wspaniałe ozdoby z wykorzystaniem różnorodnego materiału plastycznego i przyrodniczego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28

W czwartek 25 maja 2017 roku dzieci z naszej grupy podobnie , jak w roku ubiegłym zostały zaproszone na Uniwersytet Pedagogiczny , gdzie z okazji trwającego Festiwalu Nauki i Sztuki miały możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach. W tym roku odbywały się one pod hasłem ,,Ekologia”. Pod czujnym okiem studentów dzieci wykonywały ciekawe prace plastyczne wykorzystując ,,ekologiczne” materiały. Powstały ciekawe prace, których wykonanie przyniosło dzieciom dużo radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-25

Podczas zajęc dzieci poznawały właściowści powietrza ,określały właściowości fizyczne : zapach, smak, kolor,kształt, .Badaliśmy ciężar powietrza i jego własciowści po podgrzaniu. Dowiedzieliśmu się również że powietrze jest lżejsze od wody bo unosi się nad nią i że  jest mieszaniną gazów .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-21

Trójka przedstawicieli z naszego przedszkola wzięła udział w corocznym konkursie recytatorskim im. H.Bechlerowej, organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 163. Dzieciaki mimo początkowej tremy zaprezentowały się rewelacyjnie! Jury doceniło ich talent nagradzając: NAGRODĄ GŁÓWNĄ (Tosia - grupa "Motylki"), II MIEJSCEM (Piotruś - grupa "Pszczółki") i WYRÓŻNIENIEM (Maja - grupa "Żabki"). Gratulujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-14

Dzięki uprzejmości Rodziców Adasia mieliśmy możliwość poznania pizzerii "od kuchni". Dzieciaki poznały historię wyrobu włoskiej pizzy, samodzielnie przygotowały własną (wałkując ciasto i przygotowując na nim ulubione dodatki) oraz przyglądały się procesowi jej wypieku. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał (oprócz sporządzonej wcześniej przez siebie pizzy) honorowy dyplom "PIzzera" oraz wziął udział w degustacji pizzy. Jeszcze raz bardzo dziękujemy pizzerii "Aldente"!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-14

Mamusia Maksa odwiedziła nas by opowiedzieć o swoim zawodzie. Dzieci dowiedziały się kiedy niezbędna jest wizyta w gabinecie dentystycznym i jak taka wizyta może przebiegać. Dowiedziały się rónież jak praiwdłowo dbać o zęby i jakich produktów spożywczych się wystrzegać. Na zakończenie dzieci otrzymały odznaki dzielnych pacjentów a Motylki, dodatkowo, kalendarze szczotkowania zębów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-14

Podczas zajęć w ramach tygodnia "W bajkowym świecie książki" dzieci z grupy Jeżyków opowiadały o swoich ulubionych lekturach, wspólnie czytaliśmy wybrane fragmenty, a następnie robiliśmy zakładki do naszych książek. Wszystko po to, by książka była dla dziecka przyjazną.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-11

Założone kilka tygodni temu hodowle roślin w sali wyglądają imponująco. A czy pamietamy z jakich nasion wyrosły te rośliny?  Oglądalismy nasiona wybranych różnych roślin zaskakujące były ich:  wygląd , kształt, wielkosc ,kolor ,ale udało się wybrac te  z których wyrosły  nasze rośliny w sali  .Dowiedzieliśmy się również jakie rośliny wyrosną z innych nasion , dobieraliśmy odpowiednio nasiono do obrazka z rośliną .Wiemy też że niektóre nasiona można wykorzystać do celów spożywczych np. nasiona słonecznika , kukurydzy, dyni a z niektórych wytwarza się np inny produkt np. olej . Te wiadomości były dla dzieci zaskakoczeniem.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-05

Dzieci z naszej grupy coraz chętniej lepią z plasteliny, a także z innych dostępnych mas plastycznych poznając ich właściwości i możliwości. To doskonała gimnastyka dla małych rąk doskonaląca sprawność manualną. Zabawy tego typu rozwijają także twórcze myślenie oraz wyobraźnię przestrzenną u dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-27

Udało się! Pierwsza przedszkolna wycieczka za nami. Wszyskie dzieci wróciły ze spektaklu w Teatrze Szczęście w doskonałych nastrojach. Nie możemy doczakać się kolejnego grupowego wyjazdu...

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-27

W ramach tematyki kompleksowej dotyczącej kolejnego poznawanego przez dzieci żywiołu - czyli ziemi, Pszczółki  eksperymentowały wykonując doświadczenie "Wybuchający wulkan". Na szczególną uwagę i pochwałę zasługuje fakt, że dzieci  podczas zajęć cały czas współpracowały ze sobą w parach, uważnie słuchały i oczekiwały na swoją kolej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-25

Dziś po raz kolejny zajecia logopedyczne z Biedronkami poprowadziła mama Helenki. Jak się okazało ćwiczenia narządów mowy mogą być świetną zabawą.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-21

Piękne wiosenne słońce , więc czas rozpocząć prace w ogródku .Jeżyki  , obserwowały i samodzielnie podejmowały kolejne czynności przy wysadzaniu roślin. Teraz trzeba pamiętać o pielęgnacji sadzonek .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-05

Korzystając z wiosennej aury "Motylki" zadbały o swój ogródek. Sadziliśmy kwiaty, sprzątaliśmy i plewiliśmy chwasty. W poszukiwaniu śladów wiosny przeszliśmy "Ścieżką edukacyjną".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-05

W tym tygodniu tematem zajęć była woda i jej rola w życiu roślin, zwierząt i ludzi. Dzieci poznały właściwości wody, gdzie i do czego jest wykorzystywana , porównywały wielkość obszarów jakie zajmują zbiorniki wodne i lądy przy wykorzystaniu mapy świata, rozwiązywały zagadki związane z wodą oraz próbowały odpowiedzieć na pytanie ,,Czy odkręcając kran w łazience rzeczywiście napełniamy Bałtyckie  Morze?”. Na koniec zajęć dzieci wykonały doświadczenie ,,Wędrująca woda” oraz próbowały za pomocą pipety wypełnić kontur rysunku kroplami kolorowej wody.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-03

Grupę Jeżyki odwiedziła mamusia Mikołaja która jest technologiem produjcji żywności. Podczas spotkania warsztatowego dzieci miały możliwośc poznać sposoby produkcji wybranych produktów spożywczych. Zapoznały się ze znaczeniem przypraw i obróbki wybranych produktów . Obserwowaliśmy sposób  powstawania kiełbasy a dzieci  pomagały samodzielnie odważać poszczególne składniki .Wspólnie z mamą Mikołaja przygotowaliśmy zdrową "owocową nutelle" .Dzieci podczas degustacji były zachwycone jej smakiem .Dowiedzieliśmy się jak powstają suszone owoce i warzywa , również degustowaliśmy - to pyszna zdrowa przekąska.Wspólnie przygotowaliśmy również suszone pomidory w zalewie oliwy z oliwek i ziół. Zajęcia pogłębiły wiedzę i umiejętności dzieci w wielu sferach  .DZIĘKUJEMY.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-01

Dnia 27.02 .rozpoczęłiśmy pracę badawczą związaną z krystalizacją . Przygotowaliśmy zabarwione barwnikiem wodny  roztwory soli i cukru.Dłuuuuuuugo czekaliśmy na efekty naszych działań .Cierpliwość została nagrodzona pięknymi okazami krzyształów soli. A co z cukrem ? z roztworu cukru powstał baaaaaaardzo gęsty syrop. A co z wodą ? Poszukajcie odpowiedzi sami. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-01

Jak dbać o zdrowie na przedwiośniu ? Jeżyki przygotowały zdrową pełną witamin lemoniadę .Woda mineralna, cytryna ,miód to składnkiki potrzebne do jej przygotowania . A jak smakowała ? Wyśmienicie .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-26

Dzieci z grupy Żabek postanowiły założyć w sali mały ogródek. Z wielką chęcią i zapałem zabrały się do pracy. W ruch poszły doniczki, skrzynie , nasiona i sadzonki. Dzieci szybko uporały się z zadaniem. Jeszcze tylko codzienne  podlewanie i …cierpliwe oczekiwanie na efekty swojej pracy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-26

Dnia 22.03. 2017 r. grupę Żabek odwiedził pan pszczelarz- tatuś Zuzi z III grupy. Bardzo ciekawie opowiedział o życiu i zwyczajach pszczół.  Nasz gość przyniósł do przedszkola strój, w jakim pszczelarze mogą bezpiecznie pracować przy ulach oraz pokazał przybory potrzebne pszczelarzom w trakcie pracy z pszczołami. Dzieci miały możliwość obejrzenia wytworów pracy pszczół i dowiedziały się o wielu ciekawostkach z ich życia. Bardzo dziękujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-26

Dzieci wszystkich grup spotkały się na uroczystym powitaniu kalendarzowej wiosny. Przy wspólnym tańcu i śpiewie pożegnaliśmy śniegi i mrozy, licząc na szybki przypływ zieleni i ciepłych dni. Nie obyło się również od tradycyjnego palenia Marzanny ku największej radości dzieciaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-24

Rodzice dzieci z grupy V bardzo zaangażowali się do udziału w akcji CPCD. Tym razem mamusia Sebastiana czytała dzieciom bajkę, a to była światna bajka pt."Pchłą Szachrajka". Pełna humoru i zwrotów akcji dostarczyła uśmiechu i radości. Dziękujemy.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-23

Grupę Jeżyki odwiedziła mamusia Madzi ,która jest farmaceutką . Opowiedziała o swoim zawodzie .Dowiedzieliśmy się  gdzie pracuje farmaceuta  ,czym się zajmuje , jak powstają leki gotowe w aptece, czo to jest recepta .Dzieci wykazywały wielkie zainteresowanie prezentacją i dużo dowiedziały się na temat zdrowia i dbałości o nie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-23

Dzieci wzięły udział w warsztatach "Żywiołowi odkrywcy" ,poznały cztery żywioły : ziemia, woda, ogień, powietrze.Wzięły również udział w zajęciach konstrukcyjnych podczas których miały możliwość samodzielnego doświadczania, konstruowania , rozbudzania wyobrażni przestrzennej .Był też  czas na samodzielną spontaniczną zabawę która dostarczyła ogromnej radości i wspaniałych wrażeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-23

Skąd się wzięły rośliny?, co roślinom potrzebne do rozwoju i wzrostu? , jaką rolę odgrywają nasiona ?, co to są substancje zapasowe? .Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas zajęć.Teraz czas na obserwacje, pielęgnacje i wyciąganie wniosków. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-23

W poniedziałkowe przedpołudie naszą grupę odwiedziła pani pielgniarka. Opowiedziała nam o specyfice swojej pracy. Dowiedzieliśmy się, co zrobić kiedy się skaleczymy, po co jest kroplówka oraz w jaki sposób powinniśmy dbać o higienę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-18

W akcję Cała Polska Czyta Dzieciom włączają się rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-18

Popołudnie w grupie Jeżyków to czas na zabawę i realizowanie własnych zainteresowań. Oto parę ujęć z zabaw dzieci wyrównujących deficyty, rozwijających. :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-18

Dnia 15.03 grupa Jeżyków została zaproszona przez Ośrodek Warsztatów Terapii Zajęciowej do udziału w zajęciach kulinarnych podczas których dzieci poznały etapy powstawania ciasteczek ,oraz do udziału w zajęciach plastycznych podczas kórych dzieci wykonały ozdoby wielkanocne .Pod czujnym okiem osób prowadzących warsztaty ,wykonywane przez dzieci czynności dostarczyły wiedzy i rozwijały  umiejętności samodzielności w różnych sytuacjach .DZIĘKUJEMY.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-18

Zainspirowani treścią wiersza "Dyzio Marzyciel" postanowiliśmy samodzielnie wykonać smaczny zdrowy deser "Owocowa chmurka" .Najtrudniejszą czynnością okazało się wałkowanie masy cukrowej i formowanie z niej  kształtu chmurki , a najprzyjemniejsze było ... zjadanie . Owoce na chmurce wyjątkowo smakowały nawet niejadkom .A gdyby na niebie takie chnurki fruwały ..............?

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-18

Kto wie, dlaczego samolot lata? Co utrzymuje tego kolosa w powietrzu? Biedronki już to wiedzą. W czasie dzisiejszych zajęć, które poprowadził tata Emilki pozyskały wiele ciekawych wiadomości z tego zakresu

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-15

Zajęcia matematyczne w przedszkolu mogą być nie tylko ciekawe ale i kolorowe. Motylki podczas wspólnej zabawy poznawały zagadnienia związane z klasyfikacją i tworzeniem zbiorów, przeliczaniem i porównywaniem liczby elementów oraz dodawaniem i odejmowaniem na konkretach. Liczyliśmy i utrwalaliśmy nazwy kolorów zarówno w języku polskim jak i angielskim.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-15

Na podsumowanie tygodnia zajęć dotyczącego zdrowia, Pszczółki ochoczo przystąpiły do zabaw w utworzonym kąciku tematycznym. Dzieci leczyły wszystkich "chętnych" chorych, którzy pojawili się w gabinecie lekarskim. Przebieg leczenia wyglądał podobnie niezależnie od schorzenia lecz wszyscy doskonale się bawili...i zdrowieli.  :) 

Bardzo dziękuję Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu kącika lekarskiego!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-13

Bardzo lubimy tworzyć prace z plasteliny, ciasta solnego .Tym razem samodzielnie przygotowaliśmy ciastolinę - to była dopiero frajda. Eksperymentowanie - odmierzanie potrzebnych składników , mieszanie , zagmiatanie .Z gotowej ciastoliny powstawały fantastyczne kształty i ulepianki , nie brakowało wyobrażni i fantazji .A radość z  tworzenia od produktu do gotowej formy niesamowita.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-12

Bardzo lubimy słodycze , ale wiemy też że ich nadmiar szkodzi .W jaki sposób mżna wykorzystać słodkości w nietypowy sposób ? Wykonaliśmy eksperyment z wykorzystaniem kolorowych  cukierków - drażetek .Obserwowaliśmy piękną słodką kolorową tęczę .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-12

W piątkowe przedpołudnie dzieci z grupy Biedronek wraz z Rodzicami uczestniczyły w zajęciach otwartych z te matu "Family". Uczestniczyliśmy wspólnie w zabawie ruchowej, rymowankach, zabawach dydaktycznych, słuchaliśmy "short story", a na zakończenie zajęć dzieci wykonywały wspólnie z rodzica mi rysunek rodziny. Serdecznie dziękuję przybyłym rodzicom za możliwość pokazania efektów i prezentowania swojej pracy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-06

W ubiegłyn tygodniu poruszaliśny zagadnienie znaczenia wody w życiu człowieka. Dowiedzieliśy się, że skąd czepiey wodę, a także jakie jest jej znaczenie w życiu roślin.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-01

Dnia 21.02 dzieci z grupy V Jeżyki przygotowały zdrowy bardzo smaczny deser "Owocowo - serowe babeczki" .Wiemy jak ważne jest zdrowe odżywianie ,a samodzielnie skomponowany deser zachęcił do zjedzenia .Smakował wyśmienicie .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-26

 Z jakich składników składają się produkty spożywcze ,co w nich jest wartościowe?. Takie i inne pytania są warte poszukiwań -odpowiedzi. Skrobia co to takiego , w jakich produktach można ją znależć .Samodzielne doświadczenia pozwoliły na poszukiwanie skrobi w pożywieniu .Poznaliśmy też właściwości fizyczne i chemiczne skrobi samodzielnie eksperymentując i obsrewując doświadczenia - wyciągnęliśmy wnioski. Ale co łaczy skrobię i ciecz nienewtonowską? To dopiero była "zabawa" samodzielnie przygotowaliśmy tą "miksturę" i sprawdziliśmy jak się zachowuje - czasami jest cieczą a czasami ciałem stałym. W trakcie doświadczeń dostarczyła niezwykłych wrażeń.  

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-26

Dnia 24.02 grupę "Jeżyki " odwiedził tatuś Grzesia .Tatuś Grzesia jest prezenterem muzyki .Opowiedział dzieciom  o swojej pracy .Zaprezentował możliwości profesjonalnego sprzętu muzycznego - muzyczne dżwięki, miksowanie muzyki, echo muzyczne, synchronizację muzyki i kolorowych świateł .Światło i dżwięk zachwyciły dzieci .Dzieci zostały zaproszone do zabaw tanecznych "Mino disco".Tak wspaniałe pożegnanie karnawału długo pozostanie w pamięci .Dziękujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-23

Dnia 14.02 naszą grupę odwiedziła mamusia Lenki . Lenka wspólnie z mamą przedstawiły i opowiedziały o swoich domowych pupilach czyli świnkach morskich peruwiankach. Świnki bardzo dobrze odnalazły się w grupie obserwujących je przedszkolaków. Zaprezentowały swoje umiejętności zwinnego poruszania się i brykania , dostarczając radości obserwatorom. Dzieci dowiedziały się jak należy pielegnować zwierzaki, jak się należy nimi opiekować .Poznały też upodobania kulinarne świnek morskich ,mogły obserwować zachowania świnek podczas karmienia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-19

Bawimy i uczymy czytać metodą symultaniczno - sekwencyjną J. Cieszyńskiej. Jak widać nauka czytania może być wspaniałą zabawą ...

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-14

Dzieki uprzejmości mamusi Kornelki grupę "Jeżyki" odwiedził jeż pigmejski o imieniu Forest.Mieliśmy okazję bliższego poznania tego zwierzątka - wygląd, sposób życia , odżywiania zarówno w warunkach naturalnych ja i w warunkach hodowli domowej .Posiadanie takiego  nietypowego pupila wiąże się z szeregiem wymagań zapewniających mu jak najlepsze warunki życia .Obserwowaliśmy zachowanie jeża ,sposób poruszania się , reakcje na sytuacje zagrożenia (zwija się w kulkę).Mieliśmy okazję przyglądnąć się  z jakim apetytem zjada ulubione przysmaki.Dowiedzieliśmy się na czym polega zjawisko hibernacji wśród zwierząt .Po spotkaniu wykonaliśmy rysunkowe portrety naszego gościa .

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-04

Dnia 27.01. 2017 w grupie Żabek zawitał niezwykły gość- mały, biały jeżyk. Dzieci były zachwycone i bardzo zaciekawione. Pani Alicja,  która przyniosła do nas  jeżyka opowiedziała dzieciom o jego pochodzeniu, zwyczajach, pożywieniu oraz pokazała jego ,,mieszkanko”, w którym czuje się bezpiecznie. Dzieci zachowywały się bardzo cicho, aby nie przestraszyć jeżyka. Na koniec wizyty chętne dzieci mogły go delikatnie ,,pogłaskać”. Bardzo dziękujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-31

Zapraszam do obejrzenia zjęć ze spotkania Pszczółek i Kaczuszek które zostało zorganizowane w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania, dowiedziały się w jaki sposób dbać o książki, wzięły udział w zabawach integracyjnych oraz w słodkim poczęstunku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-24

Przeprowadziliśmy doświadczenia sprawdzając czy woda jest tylko cieczą? Okazuje się że woda ma trzy stany skupienia - może być ciałem stałym lód, śnieg ale też gazowym - para wodna .Prowadziliśmy oberwacje ,wyciągalismy wnioski , doskonale sie przy tym bawiąc. Wiemy też że słona woda nie zamarznie , a sól rozmrozi lód ...  to bardzo  ciekawe. Poznaliśmy również wzór chemiczny  wody H2O.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-21

Dzień Babci i Dziadka to jedna z najwspanialszych imprez w przedszkolnym kalendarzu. Z tej okazji dzieci z grupy Biedronki przygotowały program artystyczny i prezenty dla swoich ukochanych Dziadków. Zabawa i przyjęcie udały się znakomicie.

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-21

 

"Jeżyki" z grupy V  długo czekały  na śnieg aż wreszcie spadł i zainspirował do zajęć badawczych .Dzieci samodzielnie odkrywały i badały właściwości śniegu ,obserwowały samodzielnie prowadzone doświadczenia ,wyciągały wnioski.Czy śnieg może być kolorowy?, czy można lepić " śniegowe babki?".Zajęcia rozbudzały zainteresowania małych odkrywców i dostarczyły radości z niezwykłych odkryć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-08

Podczas samodzielnie prowadzonych badań i obserwacji ,oraz prezentowanych doświadczeń i eksperymentowania sprawdzaliśmy pojemność , napięcie powierzchniowe, lepkość wody.Przeprowadziliśmy doświadczenie "Winda olejowo- wodna" i wiemy że olej jest lżejszy od wody i płyny te nie mieszają się .Sprawdzaliśmy jakie ćiśnienie wytwarza woda w zbiorniku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-21

W naszym przedszkolu odbyła się kolejna edycja rodzinnego konkursu plastycznego, przebiegającego pod hasłem ,,Moja mała Ojczyzna to okolica, w której żyję”. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i ich rodziców do poznawania najbliższego otoczenia, uwrażliwienie dzieci na otaczający je świat i uczenie szacunku do niego, wzmacnianie więzi między członkami rodziny poprzez podejmowanie wspólnych działań oraz promowanie twórczości dziecięcej.  Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac, przedstawiających bliskie dzieciom miejsca. Komisja, biorąc pod uwagę widoczny wkład pracy dziecka, pomysłowość w ujęciu tematu, estetykę pracy wyłoniła trzy najlepsze prace oraz przyznała wyróżnienia. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 25 XI. 2016 r. na Balu Andrzejkowym. A oto laureaci:

1 miejsce - Zuzanna Wojtan                                                                                                                                               

2  miejsce – Nikola Poeckh                                                                                                                                                               

3  miejsce-   Antoni Węgiel

Wyróżnienia zdobyli:

Piotr Harsze

Natalia Job                                                                                                                                                                                         

Piotr Kurowski                                                                                                                                                                              

Antonina Vanevska, Jovan Vanevski

Gratulujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-04

...przyszliśmy tu maluszkami a teraz jesteśmy już zuchami!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-01

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zajęć prowadzonych w ramach modułu matematyki sensorycznej...

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-01

W tym semestrze dzieci z grupy Żabek były w Teatrze Groteska na przedstawieniu pt ,,Kopciuszek” Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia, niestety , w trakcie spektaklu nie można robić zdjęć, więc zrobiliśmy je podczas przerwy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-20

W czasie zajęć popołudniowych dzieci z grupy VI skonstruowały z niewielką pomocą nauczyciela grę ścigankę . Wspólnie  ustaliły zasady gry i przygotowywały ,,pułapki”. W trakcie gry utrwalały liczenie, pilnowały właściwej kolejności rzutu kostką oraz uczyły się panowania nad emocjami. Zabawa dostarczyła dzieciom dużo radości oraz zachęciła do tworzenia nowych gier.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-20

Dnia 16 listopada 2016 roku dzieci z grupy Żabek zostały zaproszone na warsztaty lepienia z gliny  do pobliskiego Ośrodka Terapii Zajęciowej. Panie tam pracujące przygotowały wspaniałe zajęcia plastyczne dla dzieci. Opowiedziały o właściwościach i rodzajach gliny oraz pokazały, co można z niej zrobić. Następnie dzieci wykonywały ozdoby choinkowe z dwóch rodzajów gliny. Po zakończeniu zajęć dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-20

Dnia 18.XI.2016 roku  dzieci z grupy Żabek uczestniczyły w XIV Przeglądzie Piosenek Patriotycznych w Lubniu. Dzieci pięknie zaprezentowały się śpiewając pieśń ,,Pierwsza Kadrowa”. Mimo bardzo dużej konkurencji dzieci zostały docenione i zdobyły nagrodę

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-20

Dnia 4 listopada Motylki miały okazję poznać nietypowe owady. Zagościły u nas modliszki, liściec, straszyki czy patyczaki. A najodważniejsze dzieci miały możliwość pogłaskania niektórych okazów :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-07

Dzieci z grupy Pszczółek miały możliwość uczestniczenia w warszatach dotyczących owadów tropikalnych. Poprzez obserwację ciekawych gatunków owadów takich jak patyczaki, modliszka czy liściec, dowiadywały się ciekawostek dotyczacych budowy ich ciała, odżywiania oraz ciekawych zwyczajów... Dzieci mogły również dotknąć wybranych okazów przełamując swoje obawy.. To było ciekawe doświadczenie dla naszych Maluszków!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-06

Dzieci z grupy VI Żabki uczestniczyły w muzealnej lekcji dydaktycznej w  Zamku Królewskim na Wawelu pt.:  "Legendy wawelskie". W sali poselskiej, zwanej też "salą pod głowami"  dzieci poznały legendę o wdowie o imieniu Owka, o dzwonie Zygmunta, także legendę o Stańczyku,  opowiadały legendę o smoku wawelskim. Poznały ciekawostki z życia królów, zwiedzały komnaty królewskie, oglądały zabytkowe arrasy wawelskie. Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć, pełne wrażeń wróciły w dobrych nastrojach do przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-02

Zapasteryzowane przetwory czekają w domowych spiżarniach na odpowiedni moment by ze smakiem ich spróbować. Dziś Biedronki miały mozliwość spróbowania przetworów jakie wykonują ich mamy i babcie w domach. A wszystko zdrowe i bardzo, bardzo smaczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-25

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, rodzice są zaproszeni do czytania wychowankom wybranych, ulubionych bajek, baśni, wierszy i opowiadań. We czwartek przed południem grupę V odwiedziła pani Karolina, mama Gabrysi. Serdecznie dziękujęmy za poświęcony dzieciom czas!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-25

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z zajęć, podczas których dzieci z najmłodszej grupy przygotowywały smaczny poczęstunek z owoców.. Było kolorowo, smacznie i zdrowo!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-18

Dziś Biedronki brały udział w warsztatach mydlarskich. Dzieci własnoręcznie wykonały kolorowe i pachnącwe mydełka. Były to bardzo ciekawe zajęcia. Przedszkolaki z wielkim podeksyctowaniem produkowały mydło, które w perencie wręczyły swoim najbliższym

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-18

Dziś był dla nas bardzo szczęśliwy dzień. Aruś wraz ze swoją Mamusią i Siostrą przedstawił nam Fredzia - swojego pieska. Dowiedzieliśmy się, jak należy o niego dbać i mogliśmy się z nim pobawić. A Fredziowi tak się u nas podobało, że wcale nie chciał nas opuszczać :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-18

Dziś przedszkolaki z grupy Biedronek i Jeżyków zwiedzały Kopalnie Soli w Wieliczce.  Podczas podróży po solnych podziemiach Biedronki i Jeżyki spotkały tajemniczego Skarbnika, rozwiązywały rozmaite zagadki oraz quizy, bawiły się w towarzystwie skrzata – soliludka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-10

W ramach projektu Urzędu Miasta Krakowa "Zdrowy oddech", grupa V wykonała wspólnie konkursową pracę plastyczną. Rozmawialiśmy przy okazji o zielonych miejscach w Krakowie oraz o tym w jaki spsób możemy dbać o jakość powietrza w Krakowie. Dowiedzieliśmy się wreszcie, że "płucami" Krakowa są wszystkie miejsca, w których rosną dzrzewa, a wspólna praca przyniosła nam wiele radości!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-10

Po raz kolejny Biedronki świetowały urodziny książkowego misia. W  tym roku na wielkie świętowanie zostały zaproszone przez Misia Uszatka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-06

Aletrnatywą dla zajęć z tańca są zajęcia związane ze sztuką prowadzone przez nauczycieli grup, zwane sztukarnią. Podczas tych zajęć dzieci między innymi mają okazję poznać różne techniki plastyczne. Grupa jeżyków podczas pierwszych zajęć wykonywała jesienne drzewo, wykorzystując przy tym natualne elementy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-04

Akcja Cała Polska Czyta Dzieciom przybliża przedszkolakom świat książki, rozbudza ich wyobraźnie. We wtorkowe przedpołudnie odwiedziła nas Mama Lenki, która przeczytała dzieciom ulubione książeczki córki. Bardzo dziękujemy pani Asi za udział w akcji!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-04

W dniu 30 września 2016 r. dzieci z grupy Żabek udały się na pobliskie ulice, aby aktywnie wziąć udział w akcji "Sprzątanie świata". Zapał był wielki,  dzieci starały się wykonać zadanie jak najlepiej. Znalezione smieci trafiały do worka. W powrotną drogę udaliśmy się wzdłuż posprzątanej ulicy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-03

W piątek, 30 września grupa V udała się się do Zespołu Szkół Chemicznych przy ulicy Krupniczej w Krakowie. Spotkanie przedszkoli w Zespole Szkół miało na celu realizację projektu "Zdrowy Oddech". Dzieci miały okazję uczetsniczyć w przedstawieniu promującym wartości ekologiczne, a nastpnie wraz z uczniami technikum i liceum wykonywały w małych grupach bezpieczne eksperymenty chemiczne z zastosowaniem produktów spożywczych, barwników. Hasło spotkania "Edukacja przez zabawę" nabrało nowego znaczenia w praktyce, czego najlepszym wyrazem było zaciekawienie i radość dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-09-30

W minionym tygodniu poznawaliśmy wspólnie zasady poruszania się po drodze oraz m.in.  budowaliśmy poczucie bezpieczeństwa i odpowiedzialności poprzez zapamiętywanie numerów telefonów alarmowych, identyfikowanie właściwego i niewłaściwego zachowania na ulicy. Wdrażaliśmy się również do rozumienia znaczenia symbolu, np poprzez odczytywanie znaków informacyjnych. Podczas zajęć plastycznych wykonywaliśmy  mozaikę  sygnalizacji świetlnej, by utrwalić poznane symbole.

data dodania: 2016-09-27

W piątek, 23 września, grupa V wraz z grupą IV wybrały się na wycieczkę do budynku Państowej Straży Pożarnej przy ulicy Rzemieślniczej w Krakowie. Dzieci miały okazję poznać specyfikę pracy panów strażaków, którzy z pełnym zaanagżowaniem i życzliwością opowiadali o swoich obowiązkach.

data dodania: 2016-09-26

Grupy II i III były na pierwszej w tym roku szkolnym wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym. Oglądaliśmy pola uprawne, szklarnie oraz sad. Kopaliśmy ziemniaki, które potem zostały upieczone w prawdziwym piecu. Poznawaliśmy proces powstawania mąki i piekliśmy bułeczki. Karmiliśmy zwierzęta domowe. Lecz najwięcej wrażeń przyniosła przejażdżka wozem do tartaku. Emocjom nie było końca :) a oto, jak wspaniale się bawiliśmy :)

data dodania: 2016-09-25

data dodania: 2016-09-23

W ramach spotkań z ludzmi wykonującymi ciekawe zawody dziś Biedronki miały możliwość dowiedzieć się co nieco o pracy architekta, którą wykonuje mama Piotrusia. Zaproszony gość wyjasnił dzieciom na czym polega praca architekta oraz pokazał szkice i szablony zapoznał także dzieci z zasadami bezpieczeństwa na budowie.

data dodania: 2016-09-20

Dziś odwiedziła Nas mama Helenki, która przeprowadziła  zajęcia z profilaktyki logopedycznej. Okazuje sie, że ćwiczenia narządów mowy mogą dostarczyć wiele radości i usmiechu...

data dodania: 2016-09-14

Zapraszam do obejrzenia "kilku"zdjęc z pierwszego tygodnia pobytu w przedszkolu grupy Pszczółek..

data dodania: 2016-09-12

Zajęcia badawcze przygotowała i poprowadziła  mamusia Kornelki .Podczas zajeć dzieci miały mozliwość samodzielnego poznawania i eksperymentowania z suchym lodem . Tworzyły  budowę cząsteczki dwutlenku węgla , poznały zjawisko sublimacji. Zajęcia dostarczyły niezwykłych wrażen . DZIĘKUJEMY.

data dodania: 2016-06-21

data dodania: 2016-06-20

data dodania: 2016-06-20

data dodania: 2016-06-20

data dodania: 2016-06-20

data dodania: 2016-06-20

Dzieciz grupy Jeżyki są bardzo pomysłowe  potrafią wspaniale samodzielnie  zorganizować sobie zabawy .Aranżujemy sytuacje podczas których dzieci  wybieraja preferowane przez siebie formy aktywności .Uczą się współpracy , wspólnego realizowania pomysłów .

data dodania: 2016-06-19

Życie to ruch, a ruch to ... zdrowie - wie o tym każdy przedszkolak, dlatego też chętnie każdą wolną chwilę spędza aktywnie wykorzystując czas.

data dodania: 2016-06-16

 

Uroczysty dzień przed nami

dziś przedszkole pożegnamy.

Nasze misie klocki lale,

opuścimy z wielkim żalem…

 

Opróżnimy szafki w szatni,

dzień spędzimy tu ostatni.

Czas w przedszkolu był wesoły,

ale pora iść do szkoły!

 

Naszym paniom bardzo smutno,

jednak dodać dziś pragniemy,

że cyferki już umiemy.

data dodania: 2016-06-10

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z najstarszych grup wzięły udział w zorganizowanych dla nich zabawach. Najpierw były zabawy ruchowe z piosenkami w języku angielskim, potem zawody sportowe, m.in. strzały na bramkę, budowanie najwyższej wieży z klocków, wyścig z pileczką ping-pongową, bieg slalomem. Na koniec zawodów wszystkie dzieci otrzymały dyplomy do pokolorowania. Zabawy była wspaniała i radości nie brakowało, a humory i  pogoda dopisała.

data dodania: 2016-06-10

Dzieci z grupy Żabek uczciły Dzień Mamy i Taty. Na uroczystość zorganizowaną w przedszkolu przygotowały przedstawienie, wiersze, piosenki i tańce. Podczas występów wyraziły całą swoją miłość do Rodziców,  a prezentując się przed Rodzicami były bardzo wzruszone.  

data dodania: 2016-06-10

Majowym popłudniem dzieci z grupy JEŻYKÓW wzięły udział w uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Wiersze, piosenki, tańce i kolorowe uśmiechy towarzyszły występowi przedszkolaków. Po części artystycznej nauczycielki grupy rozdały nagrody i dyplomy za uczestnictwo w konkursie plastycznym  "Moja rodzina".  Następnie Rodzice wraz z Pociechami zostali zaproszeni na począstunek, który był okazją do dzielenia się wrażeniami.

data dodania: 2016-06-08

Uśmiechnięte twarze, kolorowe pióropusze i  ciekawa zabawa to wszystko czekało dzieci z grupy Biedronki i Jeżyki w Wiosce Indiańskiej Arapaho. Bezpośrednie doświadczanie i działanie dzieci w Wiosce Indiańskiej, okazały się znakomitą okazją do poznania zwyczajów i obrzędów innej kultury. Tradycje indiańskie szczególnie podziałały na wyobraźnię dziecięcą, niosąc pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie, kształtowania odpowiedzialnej postawy wobec siebie i innych. W trakcie zdobywania sprawności indiańskich nowi mieszkańcy plemienia Arapaho dzielnie zmagali się z próbami siły, wytrwałości i  odwagi. Całość spotkania, jak na Indian przystało, utrzymaliśmy w harmonii z otaczającym światem, żegnając się w wielkiej przyjaźni.

data dodania: 2016-06-08

Dziś Motylki pojechały na wycieczkę na Rogate Ranczo. Emocji nie było końca! Braliśmy udział w leśnych zabawach, szukaliśmy złota, pokonywaliśmy prawdziwy labirynt i karmiliśmy zwierzątka. Doskonale się bawiliśmy, a dzieci były naprawdę niesamowicie grzeczne :)

data dodania: 2016-06-08

  31 maja obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty w grupie Sówek. Podczas uroczystości dzieciaczki zaprezentowały przed swoimi rodzicami piosenki, wierszyki, tańce, a także grę na instrumentach. Na koniec, dzieci wręczyły rodzicom upominki, które same wykonały.
 

data dodania: 2016-06-06

data dodania: 2016-06-06

25 maja byliśmy na warsztatach: "Dlaczego pingwinki nie spadają głowami w dół, czyli tajemnice grawitacji i wszechświata".
Wspólnie odpowiadaliśmy na pytania:
Dlaczego jabłka spadają z drzew na ziemię? 
Jak to się dzieje, że Ziemia krąży wokół Słońca? 
Dlaczego kosmos jest czarny? 
O co chodzi z tymi pingwinkami? 
Co to jest zaćmienie Słońca?
Poznawaliśmy fascynujący Wszechświat. Nie zabrakło ciekawych doświadczeń, animacji oraz kosmicznych zagadek!
data dodania: 2016-06-06

Podczas zorganizowanego przez ratowników medycznych w grupie spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć i różnych zranień

data dodania: 2016-06-04

data dodania: 2016-06-04

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.OhvfwYeg.dpuf

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.OhvfwYeg.dpuf

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.QssKIvYi.dpuf

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.QssKIvYi.dpuf

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.QssKIvYi.dpuf

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.QssKIvYi.dpuf

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.QssKIvYi.dpuf

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.QssKIvYi.dpuf

Dziś w grupie Biedronek odbyła sie uroczystość z okazji Dnia Tamy i Taty. Śpiewem, wierszem i tańcem dzieci pozazały swoim najbliższym jak bardzo ich kochają!

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.OhvfwYeg.dpuf

 

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.OhvfwYeg.dpuf

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.OhvfwYeg.dpuf
 

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.OhvfwYeg.dpuf

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.OhvfwYeg.dpufv

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.OhvfwYeg.dpuf

Dnia 17-05-2016 r. w grupie KOTKI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoich Kochanych Rodziców! Przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla Nich dzieci uczciły zbliżający się Dzień Mamy i Taty! Wszyscy bardzo się starali aby wypadło jak najlepiej.

Śpiewem wierszem,tańcem i piosenką dzieci pokazały swoim rodzicom jak bardzo ich KOCHAJĄ!!!!!

- See more at: http://www.podwierzbami.naszsrem.pl/dzien-taty-grupie-kotki/#sthash.OhvfwYeg.dpuf
data dodania: 2016-06-04

Po raz kolejny Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Grotesca:pani Matra Artymiak oraz pan Wojciech Czarnota, którzy przedstawili dzieciom wybrane utwory Jana Brzechwy. Dzieci słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki, śpiewały i tańczyły a przy okazji i uczyły!

data dodania: 2016-06-04

Dzieci z grupy Żabek odwiedziły bibliotekę, w tym roku szkolnym po raz ostatni. Wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt.: "Przyjaciel książek", podczas których dowiedziały się m.in. jak dbać o książki. Rozwiązywały zagadki i odgadywały treść przysłów na podstawie rysunków. Wiele dzieci jest czytelnikami Podgórskiej Biblioteki Publicznej z filią w Kosocicach. Na półkach biblioteki można znaleźć wiele ciekawych książek dla dzieci i dorosłych.

data dodania: 2016-05-30

Wczesna wiosną wysialiśmy nasiona rzodkiewki w naszej skrzyni - działkowej .Obserwowaliśmy wzrost, pielegnowaliśmy i cierpliwie czekaliśmy....... długie oczekiwania .Aż wreszcie wyrosły piękne rzodkiewki ,radość była wielka .Tak długo trzeba było czekać ale w nagrodę za wytrwałośc była oczywiście  degustacja.

data dodania: 2016-05-29

Podczas warsztatów  dzieci miały możliwość poznać wygląd życie , zwyczaje prehistorycznych zwierząt - dinozaurów. Atrakcją była zabawa w badaczy skamieniałości ,orza prezentacja multimedialna.

data dodania: 2016-05-22

Podczas warsztatów dzieci przeniosły się w świat dinozaurów! Dowiały się jak wyglądały i żyły wielkie gady, co jadły i czy rzeczywiście były takie straszne oraz wcieliły się w rolę paleontologów.

data dodania: 2016-05-21

"W zdrowym ciele zdrowy duch popieramy każdy ruch"

data dodania: 2016-05-21

Zdobywcy głównej nagrody Grand Prix :)

data dodania: 2016-05-21

Jak co wtorek grupa II udala się do Klubu Sportowego po kolejną porcję ruchu. Dziś uczestniczyły w zabawach z rakietą tenisową, poznawały proste gry zespołowe, podczas których uczą się współpracy z grupą.

data dodania: 2016-05-17

Dzieci z grupy Sówek odwiedziły jedno z ciekawszych miejsc w naszym mieście czyli Wioski Świata. "Podróżujac" przez kolejne kontynenty poznawały zwyczaje tamtejszych ludzi, faunę i floęe różnych zaąatków naszego globu. Miały okazję poprzez róznorodne działania poszerzać swoja wiedzę oraz zdobywac umiejętnosci.

data dodania: 2016-05-15

Sowy wybrały sie jakśs czas temu na wycieczęe do Muzeum Górnictwa AGH. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia...

data dodania: 2016-05-15

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z zajęć o otaczającym nas powetrzu, podczas którego dzieci samodzielnie próbowały odkryć własciwości powietrza poprzez różnorodne doświadczenia.

data dodania: 2016-05-15

Kilka zaległych fotek z zajęć ruchowych w naszej grupie...

data dodania: 2016-05-15

Zapraszamy do objrzenia zdjęć z zajęć, podczas których dzieci próbowały samodzielnie ustalić jakich warunków potrzebuje roślina aby prawidłowo rosnąć. Uczyły się współpracy, umiejętności wzajemnego słuchania, wnioskowania, układania historyjek obrazkowych oraz ich słownej interpretacji na formum grupy. Poznały również kilka sposobów rozmnażania roslin i samodzielnie załozyły hodowle. Po kilku tygodniach dokonały oceny wzrostu roślin i podjęły próbę sformułowania wniosków z wykonanego eksperymentu...

data dodania: 2016-05-15

Wspomnienie zajęć :)

data dodania: 2016-05-15

Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne z nietypowym przyborem jakim była plastikowa butelka dostarczyła dzieciom możliwości poznania różnorodnych form ćwiczeń. Pozwoliła na twórcze wykorzystanie niezwykłej pomocy .Dostarczyła radości z odkrywania własnych umiejetności a równoczesnie doskonaliła umiejetności koordynacji ruchowej i współdziałania z grupą.

data dodania: 2016-05-15

To było wielkie przeżycie .Dzieci spotkały się z tatusiem Stasia  który jest operatorem kamery .Dzieci poznały profesjonalny sprzęt kamerzysty i zasady działania poszczególnych elementów .Dowiedziały się jak powstaje film.Miały możliwośc samodzielnego zaprezentowania się przed kamerą opowiadając bajkę własnego autorstwa .Dzięki zaangażowaniu tatusia Stasia mieliśmy możliwośc wspaniałego posdumowania działań dzieci w ramach projektu "Dzieci dzieciom opowiadają bajki" i to przed kamerą ! DZIĘKUJEMY .

data dodania: 2016-05-15

W ramach udziału w programie CPCD w grupie Jeżyki rodzice czytali dzieciom bajki .Tym razem odwiedziła nas mamusia Stasia .Przeczytała dzieciom bajki o przygdach podróżniczych Neli ,oraz opowiedziała dzieciom o ulubionych bajkach swojego dzieciństwa .Takie spotkania rozbudzają zainteresowania czytelnicze wśród dzieci. DZIĘKUJEMY.

data dodania: 2016-05-15

Zwiedzając Ogrod Botaniczny poznaliśmy życie roślin w różnych środowiskach .Zachwycaliśmy się pieknem otaczającego świata roślin, pełnym  barw, zapachów, niezwykłych kształtów .Najwieksze wrażenie wywarło na dzieciach zwiedzanie szklarnii i palmiarni .Dopisała piekna majowa pogoda .

data dodania: 2016-05-15

Dekupaż, Decoupage (fr. découpage i, de.ku.pa?) — technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkaniny, plastik, ceramika) wzoru wyciętego najczęściej ze serwtki papierowej.

Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.

data dodania: 2016-05-15

Nasze Sówki nie tylko potrafią świetnie wymyślać zabawy i tworzyć wspaniałe książki obrazkowe, ale również potrafią w oryginalny sposób i samodzielnie wykonywać gry planszowe, domina, memory, a także kukiełki i pacynki. Zabawa własnoręcznie wykonanymi zabawkami daje dzieciom jeszcze więcej radości oraz satysfakcję z wykonanej pracy.

data dodania: 2016-05-15

data dodania: 2016-05-14

Dnia 27 kwietnia w grupie Motylków odbyły się warsztaty z serii "Fizyka dla Smyka" podczas których dzieci odkrywały tajemnice magnetyzmu. Wiele zjawisk nas zaskoczyło, zadziwiło, ale przede wszystkim poprzez zabawę i bezpośrednie doświadczanie, bardzo wiele się nauczyliśmy. 

data dodania: 2016-05-11

Dzieci z grupy Motylków bardzo lubią podejmować różnorodne zabawy tematyczne. Dzisiaj bawiły się w sklep.

data dodania: 2016-05-11

data dodania: 2016-05-11

Dnia 26.04.przedstawiciele Klubu Akademia Doświadczalskich działającego w grupie IV "Jeżyki " Samorządowego Przedszkola nr 33 wzięła po raz pierwszy udział w Pikniku Naukowym -"Świat wokółnas".To było dla dzieci nie lada wyzwanie .Podczas pikniku samodzielnie prezentowaliśmy doświadczenia i eksperymenty przygotowane przez nasz klub.Dla naszych klubowiczów to było wielkie przeżycie,Mieliśmy też możliwośc obserwacji doświadczeń i pokazów naukowych przezentowanych przez inne kluby .Piknik dostarczył wrażen i pomysłów.Rozbudził potrzebę dalszego poznawania i odkrywania świata .Samodzielnie prezentowane eksperymenty i doświadczenia jeszcze bardziej rozbudiły pasję małego badacza.

data dodania: 2016-05-08

Aktywność ruchowa to jeden w warunków zdrowia i dobrej kondycji. Dnia 30.04 dzieci z grupy IV odwiedzili Rodzice Gabrysi ,którzy bardzo aktywnie i zdrowo spędzają rodzinnie wolny czas .Przygotowali profesjonalą prezentację róznych form ruchu i ćwiczeń gimnastycznych ,zaprezentowali również niektóre akcesoria i sprzęty do ćwiczeń .Zaprosili wszystkie dzieci z grupy do wspólnego treningu .Radość wspólnego wysiłku była wielka.Na zakończenie zajęc dzieci otrzymały od prowadzących skakanki  ,aby również w domu pamiętały o codziennej gimnastyce i zachęciły  do niej swoich Rodziców.DZIĘKUJEMY !!!

data dodania: 2016-05-03

Dzieci z grupy V Żabek wzięły udział w obchodach Dni Ziemi. Przygotowały przedstawienie  pt.:  "Królewna Śmieszka i ekoludki", które zaprezentowały na scenie. Zanim to nastąpiło odwiedziliśmy ekspozycje przygotowane z tej okazji oraz dzieci wzięły udział w warsztatach nt. segregowania śmieci. Występ na scenie był udany, atrakcji nie zabrakło, za występ dzieci otrzymały drobne upominki oraz sadzonkę kwiatka na skalniak. 

data dodania: 2016-05-03

Dziś Biedronki uczestniczyły w zajęciach warsztatowych, naukowych prowadzonych przez akademię Nauk „Fizyka dla Smyka” mających na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas Świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Tematem warsztatów był magnetyzm i zjawiska z nim związane. Dzieci miały okazję dowiedzieć się sporo na temat przyciągania i odpychania pól magnetycznych, a także przekonać się empirycznie, jak to funkcjonuje. Każde z dzieci mogło przeprowadzić samodzielnie doświadczenie oraz obejrzeć rezultaty doświadczeń, które przeprowadzali inni.

data dodania: 2016-04-27

„Gdybym miał namalować powietrze, namalowałbym wiatr. I cóż jeszcze?...”
Jak to jest z tym powietrzem i wiatrem? Gdzie one są? Czy pusty kubek, który stoi na stole jest na prawdę pusty?
Dzieci z grupy Biedronek postanowiły wyjaśnić te i wiele innych zawiłości i przeprowadzić kilka prostych eksperymentów.

data dodania: 2016-04-26

Przez kilka miesięcy dzieci realizowały projekt "Dzieci dzieciom opowiadają bajki" .Czas na podsumowanie podjętych działań .Jeszcze tylko wykonanie ostatnich prac i wspólne opowiadanie ,samodzielnie  wymyślonych i ilustrowanych bajek .W  projekcie dzieci wykazały się fantazją, kreatywnością ,twórczym myśleniem .Ilustrując bajki poznały wiele różnorodnych i ciekawych technik plastycznych.

data dodania: 2016-04-24

Dnia 22.04 mamusia Huberta przygotowała dla dzieci z gr . IV wspaniałe warsztaty. Najpierw samodzielnie przygotowaliśmy potrzebne przybory do wykonania "mydlanych baniek"  .Następnie udaliśmy się do ogrodu gdzie rozpoczęła się fantastyczna zabawa z puszczaniem gigantycznych rozmiarów mydlanych baniek .Zabawa dostarczyła wszystkim radości i niezapomnianych wrażeń .DZIĘKUJEMY.

data dodania: 2016-04-24

W tym tygodniu Biedronki wzięły udział w zajęcich na których poznawały historię swojego miasta - Krakowa oraz najbliższej okolicy - Piasków Wielkich.

data dodania: 2016-04-21

Dnia 12 kwietnia grupę Motylków odwiedziła Pani Nutka, która przeprowadziła u nas zajęcia umuzykalniające.

data dodania: 2016-04-18

Dnia 18 kwietnia dzieci z grupy Motylków wybrały się na swoją pierwszą w życiu, prawdziwą przedszkolną wycieczkę. Odwiedziliśmy Teatr Groteska i oglądaliśmy przedstawienie pt.:"Ku - ku - ryku Słoneczniku". Zarówno przejazd autokarem, jak i uczestnictwo w spektaklu dostarczyło dzieciom wielu wrażeń :)

data dodania: 2016-04-18

Dnia 12.04.2016 r. dzieci z grupy Żabek pojechały na przedstawienie organizowane przez Strażników Miejskich pt ,,Królestwo Zaczarowanego Czasu”. W trakcie oglądania spektaklu dzieci dowiedziały się, jak powinny zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, z jakimi mogą się zetknąć np. na placu zabaw, na ulicy. Wczuwając się w przeżycia głównego bohatera , podpowiadały, co powinien zrobić, aby nie narażał się na niebezpieczeństwo.

data dodania: 2016-04-17

Dnia 13.04.2016 r. dzieci z grupy V pojechały na wycieczkę do muzeum i kopalni na AGH. Dzieci z wielkim przejęciem oglądały eksponaty i makiety (niektóre można było ruszać, dotykać, przyciskać), zadawały pytania dotyczące oglądanych przedmiotów, a w nagrodę za grzeczne zachowanie mogły usiąść i zrobić sobie zdjęcie w samochodzie rajdowym. Potem przeszły do ,prawdziwej kopalni, w której miały okazję zobaczyć, jakie maszyny pomagają górnikom w wydobyciu węgla. Wiele dzieci wykazało się dużą znajomością tematu. Po zakończeniu zwiedzania wszyscy zadowoleni wrócili do przedszkola.

data dodania: 2016-04-17

Podczas zajęć dzieci zastanowiały się w czym najlepiej przynosić zakupy ze sklepu. Porównywały kilka różnych toreb, po względem surowca z którego zostały zrobione, trwałości, estetyki, wygody i wpływu na środowisko. Okazuje się, że nieodzownym elementem ekologicznych zakupów jest trwała, lekka, wielorazowa torba najlepiej bawełniana. Taką właśnie bawełnianą torbę dzieci miały możliwość ozdobić  według własnego pomysłu, bo rozbić jedyny w swoim rodzaju prezent dla rodziców czy dziadków.

data dodania: 2016-04-14

data dodania: 2016-04-14

data dodania: 2016-04-12

We wtorek grupa II "Kaczuszki" znów wybrała się  z wizytą do Klubu Sportowego "Orzeł". Zajęcia ruchowe w Klubie Sportowym są doskonałą okazją do aktywności ruchowej, eksplorowania dużej przestrzeni, ćwiczenia umiejętności organizacyjno - porządkowych. Jako że do Klubu docieramy pieszo, dzieci mają okazję poznawania zasad poruszania się po chodniku, spaceru po Piaskach.

data dodania: 2016-04-12

Dnia 6.04 grupa "Jeżyki" przeprowadziła eksperyment wyjaśniający zjawisko deszczu. Dowiedzieliśmy się jak krąży woda w przyrodzie ,jak powstają chmury i kiedy z chmur spadnie deszcz. Dzieci samodzielnie wywołały deszcz i to jeszcze deszcz kolorowy , niezwykłe ale fantastyczne .

data dodania: 2016-04-10

 Samodzielne zabawy badawcze pozwoliły na obserwację ciekawych zjawisk wzajemnego oddziaływania na siebie wody, oleju, kakao, i soli .W efekcie  działań uzyskaliśmy  niezwykłe zjawisko  tworzenia sie "dna oceanu" .I zbadaliśmy jakie są zależności pomiędzy gęstościami różnych substancji.

data dodania: 2016-04-10

Dnia 8.04 dzieci zajęły się badanie i wyjaśnianiem napięcia powierzchniowego cieczy- co to jest i czy można go zobaczyć . Dlaczego listek pływa na powierzchni np. wody? Zjawisko to wyjaśnialiśmy za pomocą eksperymentu z mlekiem .Kolorowe "kleksy barwnika" zakropione na powierzchnię mleka pięknie sie prezentowały i unosiły na powierzchni  ale..... zaburzyliśmy napięcie powierzchniowe mleka umieszczając patyczek z detergentem .Co się stało? kleksy zaczęły poruszczć się tworząc niezwykłe kolorowe obrazy.

data dodania: 2016-04-10

Dnia 22 marca w naszej grupie odbyły się rodzinne warsztaty przedświąteczne. Spędziliśmy miło czas w przyjemnej, radosnej atmosferze. Podczas warsztatów zostały też ogłoszone wyniki grupowego, rodzinnego konkursu "Motyl - logo naszej grupy": I miejsce - Madzia Ochman, II miejsce - Alicja Kumerska i Natalka Karczmarz, III miejsce - Zuzia Wojtan. Serdecznie gratulujemy :)

data dodania: 2016-04-10

W Wielkim Tygodniu wszystkie zajęcia związane były ze zbliżającymi się świętami, również zajęcia matematyczne. Dzieci  wykonywały wiele zadań: układały pisanki wg podanego wzoru, układały pisanki zgodnie z kolejnością występowania w wierszu (rozpoznawanie po opisie), układały od największej do najmniejszej i odwrotnie. Przeliczały w aspekcie głównym i porządkowym, porównywały, gdzie jest więcej, gdzie mniej. Na koniec ozdabiały pisanki w swoich książkach.

data dodania: 2016-04-10

Dnia 1.04.2016 r. dzieci z grupy Żabek wybrały się do Kopalni Soli w Wieliczce.  Po pokonaniu niezliczonej ilości schodów (dzieci zeszły bardzo szybko) rozpoczęły zwiedzanie trasą ,,W krainie Solilandii”. Dzieci  obejrzały narzędzia, jakimi posługiwali się górnicy i w jakich warunkach pracowali, poznały legendę o św. Kindze- odkopali zakopany pierścień i w obecności skrzata i króla kopalni pierścień został oddany Kindze. Dzieci prowadzone przez Skrzata odnalazły również jaja dinozaurów, zobaczyły małego dinozaura i jego mamę,  potem kręciły wielkim drewnianym kołem. Na końcu wszyscy zeszli do przepięknej ogromnej Kaplicy, gdzie zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.  Potem dzieci bawiły się na kopalnianym placu zabaw. Wszyscy zadowoleni wrócili do przedszkola.

data dodania: 2016-04-10

W trakcie zajęć dydaktycznych z tematu ''Od ziarenka do roślinki" grupa IV zasiała pierwsze nowalijki, których wzrostu doglądała przez cały tydzień.

data dodania: 2016-04-07

Dzieci z grupy Żabek w ramach współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym biorą udział w projekcie pt ,,Dzieci dzieciom opowiadają bajki”. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci tworzą pracę plastyczną z różnorodnych materiałów, doświadczają, eksperymentują a jednocześnie rozwijają wyobraźnię, mowę, myślenie twórcze. Mają okazję poznawania nowych technik plastycznych, a do wykonanych prac wymyślają tytuł i tworzą dalszy ciąg bajki. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

data dodania: 2016-04-03

Dnia 11.03 dzieci z grupy IV założyły eksperymentalne hodowle roślin. Wysialiśmy nasiona, posadziliśmy rośliny na różnych podłożach. Obserwowaliśmy zmiany w hodowlach przez kilkanaście dni.Teraz już wiemy jaki wpływ na  rozwój nasion i roślin ma rodzaj podłoża , wilgotność powietrza, ciepło, światło i woda .Systamatyczne obserwacje wprawiały w zaskoczenie i pozwoliły na samodzielne wyciągnięcie wniosków i zaskakujące odkrycia..

data dodania: 2016-03-29

Ponieważ nadchodzi Wielkanoc i w każdym domu pojawi sie dużo jajek dziś Biedronki wykonywały doświadczenia z jajkiem w roli głównej. Najwięcej emocji wzbudziło doświadczenie "Skaczące jajko" oraz "Jak włożyć jajko do butelki", o co chodzi... zapraszam do oglądniecia zdjęć.

data dodania: 2016-03-24

Zgodnie z naszą przedszkolną tradycją, zasiedliśmy do wspólnego wielkanocnego stołu. Dzieci z grupy "Biedronek" zaprezentowały krótki program artystyczny dla wszystkich zgromadzonych, a siostra Jadwiga opowiedziała o historii Świąt Wielkianocnych. Po świątecznych życzeniach wszyscy przystapili do uroczystego śniadania.
data dodania: 2016-03-23

W dniu 17 marca grupa IV wykonywała zabawki domowej roboty: kulołapkę oraz ptaszka na sznurku. Zabawa była bardzo owocna - dzieci bawiły się zabawkami całe niemal całe popołudnie!
data dodania: 2016-03-23

data dodania: 2016-03-22

  Dnia 25.02 w grupie Żabek gościliśmy ciocię Dominiczki, która zapoznała dzieci z zawodem krawcowej. Pani Joasia przyniosła ze sobą maszynę do szycia i przybory krawieckie. Pokazała do czego służą i jak się nazywają poszczególne przybory, bez których nie może obejść się krawcowa. Potem wzięła miarę , wykroiła i uszyła fartuszek do zabawy w kąciku kuchennym. Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!!!!
data dodania: 2016-03-21

 Dzieci z grupy Żabek badały wieloma zmysłami właściwości ziemi, zarówno mokrej jak i suchej, oglądały ją przez lupę, dotykały, następnie napełniły pojemniki ziemią i posadziły cebulki ( pamiętając, aby piętka cebulki była na dole). Dzieci określiły, jakie warunki należy spełnić, aby cebulki wypuściły dorodne szczypiory, które wykorzystamy podczas przygotowywania zdrowych kanapek. Podlane i podpisane pojemniki dzieci postawiły na parapecie i codziennie obserwują zachodzące zmiany.
data dodania: 2016-03-21

Dziś grupę Biedronek odwiedził specjalny gość - mama Tymka. która opowiedziała dzieciom co nieco nt wspinaczk górskiej. Dzieci miały możliwość poznania wielu nowych słów związanych z wspinaczką ale i mogły osobiście zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanych podczas wspinaczek.
data dodania: 2016-03-19

Podczas dzisiejszych zajęć dzieci mogły zobaczyć, że świetnie i kreatywnie można bawić się wykorzystując najzwyklejsze, dostępne w każdym domu przedmioty. Dzieci samodzielnie zrobiły dla siebie wybrane zabawki z papieru, sznurka i opakowań. Przy okazji porozmawialiśmy o tym jak zdrowo i pomysłowo spędzać wolny czas.
data dodania: 2016-03-19

W dniach 8 i 9 marca 2016r w naszym przedszkolu odbyła się już szósta edycja międzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego pod hasłem "Poeci dzieciom-dzieci poetom". Tematem przewodnim tegorocznego konkursu był "Swiat zwierząt w wierszach poetów"
Do udzału w konkursie zgłosiło się 20 uczestników w wieku od 3 do 6 lat reprezentujacych krakowskie przedszkola samorządowe i niepubliczne.
Poziom konkursu był wysoki. Wszyscy uczestnicy zaprezentowałi się bardzo profesjonalnie, dbając o  piękną recytację i walory artystyczne.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom,laureatom i uczestnikom . Nauczycielom i Rodzicom dziękujemy za profesjonalne przygotowanie dzieci do występu. Dziękujemy rownież Szanownemu Jury.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-13

Zaczęliśmy marzec od zajęć o świecie. Dzieci zapoznały się z wyglądem naszej planety, zwracając szczególną uwagę na kontynenty. Sówki z zainteresowaniem uczestniczyły w zabawach, a także dyskusjach. Poznały architekturę, kulturę Azji oraz sztukę posługiwania się pałeczkami. Słuchały o zwierzętach i roślinach występujących a Australii i Afryce. Wykonywały deszczownicę (instrument zaklinający deszcz). Dzieci bardzo chętnie korzystały z książek, puzzli, maskotek, a także kolorowanek z kącika wiedzy o kontynentach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-08

2 marca odwiedził salę Sów wujek Michałka oraz Zuzi. Pan Brian przyszedł podzielić się z dziećmi swoimi wspomnieniami i przygodami. Opowiadał dzieciom ciekawe fakty dotyczące życia, przyrody na lodowym kontynencie. Dzieci jak zaczarowane oglądały piękne zdjęcia, a także filmy ze śmiesznymi, nieporadnymi na lądzie pingwinami. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze, a gość odpowiadał na mnóstwo pytań zadawanych przez dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-08

 Dzieci z gr. V Żabki odwiedziły dzisiaj Podgórską Bibliotekę Publiczną z filią w Kosocicach i uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt.:  "Jak powstaje ksiązka?". Podczas zajęć usystematyzowały, pogłębiły i poszerzyły swoją wiedzę o nowe pojęcia. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Był czas na rozmowę, zagadki, recytowanie wierszy oraz zabawę.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-07

 Podczas samodzielnych doświadczeń dzieci poznały różne sposoby wykorzystania pasty do zębów  . Podejmowały próby formułowania wniosków na podstawie przeprowadzonych doświadczeń .Eksperymenty i doświadczenia rozwijały wyobrażnię ,dostarczały pozytywnych emocji i były świetną zabawą.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-06