2023-12-07 MYSZKI Zajęcia kulinarne - pierożki świąteczne .

5 miesięcy temu

Zajęcia przygotowały i prowadziły wspaniałe osoby to Babcia i Mamusia Oliwera . Podczas zajęć dzieci poznały etapy powstawania ciasta pierogowego , potrzebnych składników do jego przygotowania .Obserwowały etapy przygotowania pierogów i lepienia pierożków na różne sposoby. Następnie dzieci samodzielnie pod czujnym okiem fachowców wałkowały, formowały , sklejały pierożki z postnym świątecznych farszem. Sztuka lepienia pierożków była niemałym wyzwaniem . A radość z pracy tak wielka że pochłonęła małych kucharzy . Po ulepieniu był czas na degustację ugotowanych pierogów . Dzięki uprzejmości pań z naszej kuchni które pomogły ugotować i podać wyroby , które znikały z talerzy błyskawicznie .Po takich lekcjach Rodzice mogą być pewni że mają pomocników w kuchni podczas świątecznych przygotowaniach .