Strona głowna  /  Galeria  /  18 -11-2019 Sówki i Rybki w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie
18 -11-2019 Sówki i Rybki w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie
data dodania: 2020-01-18

W dniu 18. 11. 2019r. dzieki uprzejmości rodziców Emilki i Weroniki odwiedziliśmy Komendę Powiatową Policji w Krakowie, Oddział Prewencji w ktorej pracuje tatuś dziewczynek, gdzie mogliśmy przyjrzeć się pracy policjantów oraz przypomnieć sobie zasady właściwego poruszania się po drogach, czy też porozmawiać o bezpieczeństwie w kontaktach z obcymi osobami. Dzieci poznały zasady pierwszej pomocy poszkodowanym. Dzięki ćwiczeniom z fantomem poznały sposoby udzielania pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, nauczyli się również układania poszkodowanego w pozycji bocznej. Ach, już wiemy, że nie jest to łatwa praca.  Mimo to, połowa dzieci orzekła, że chce być w przyszłości policjantem. :-)
Było również oglądanie mundurów, broni, przymierzanie kasków. Największą atrakcją było jednak oglądanie samochodów policyjnych,  oraz wciskanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych tak, aby z daleka było widać wóz policyjny. Jeszcze raz bardzo dziekujemy rodzicom Emilki i Weroniki za zorganizowanie nam tak wspaniałej wyprawy.

Strona: 1 2