Strona głowna  /  Galeria  /  28-10-2019 SÓWKI W OGRODZIE DOŚWIADCZEŃ
28-10-2019 SÓWKI W OGRODZIE DOŚWIADCZEŃ
data dodania: 2020-01-15

W troche zimny jednak słoneczny dzień Sówki wybrały sie się na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Zwiedzanie ogrodu było  okazją do doświadczeń sensorycznych. Sówki uczestniczyły w eksperymentach z wykorzystaniem urządzeń prezentujących zjawiska fizyczne i przyrodnicze. Sówki miały okazję zobaczyć, usłyszeć, dotknąć i poczuć różne ciekawe zjawiska: wirujące koła , które zmieniały się w zielony, biały i tęczowy kolor; czarno - białe wirujące tarcze, z których powstawały tunele, wirowała ziemia pod stopami. Przedszkolaki robiły miny i figury przed lustrami, a w kalejdoskopie luster widziały swoich sobowtórów. W krainie dźwięków, rur, tub, trójkątów i gongów tworzyły muzykę. W zielonym labiryncie szukały wyjścia,a w  krainie wody dzieci tworzyły wodne wiry i  bąbelki. Było bardzo ciekawie, a wrażenia NIEZAPOMNIANE!

Strona: 1 2