Strona głowna  /  Galeria  /  2019-04-15 - 2019-04-26 PROJEKT KWIAT - Grupa Sówki
2019-04-15 - 2019-04-26 PROJEKT KWIAT - Grupa Sówki
data dodania: 2019-05-21

Projekt Kwiat

W terminie 15-26 .04.2019 grupa Sówki brała udział w projekcie KWIAT. W ramach projektu przedszkolaki poznały budowę kwiatu oraz samodzielnie układały części rośliny. Podczas zajęć o kwiatach dowiedziały się ze kwiaty mogą wyrastać z nasion jak również z cebulek które nie są jadalne oraz że rośliny potrzebują do życia wody, słońca oraz ziemi. Samodzielnie sadziły nasiona.

W ramach tego projektu Sówki wzięły udział w warsztatach botanicznych JAKU „Botanika wszystkimi zmysłami” w Ogrodzie Botanicznym podczas których dowiedziały się, że kwiaty mogą mieć dzieci, wcieliły się w rolę kwiatów, aby wymieniać się pyłkami. Podczas warsztatów dzieci poznały różne nasiona .Przedszkolaki oglądały zwierzęta, które są odpowiedzialne za przenoszenie pyłku. Sówki uczestniczyły również w eksperymencie rozkwitający kwiat na wodzie Dzieci brały udział w zabawach matematycznych, w których określały liczebność kwiatów w doniczkach oraz wskazywały w którym zbiorze jest więcej roślin. Zajęcia te były również inspiracja do pracy w grupach oraz parach daltońskich podczas których Sówki doskonaliły umiejętności matematyczne, wyrabiały umiejętności współdziałania z innymi dziećmi, przyzwyczajały się do podejmowania wspólnych decyzji. Miłym zakończeniem projektu było zaproszenie rodziców na zajęcia podczas których Sówki poznały budowę kwiatu cebulkowego i wspólnie z rodzicami zasadziły swoja własną cebulkę. Na sali przedszkolnej został stworzony punkt obserwacji gdzie przedszkolaki. miały okazję na własne oczy zaobserwować etapy wzrostu rośliny.

Strona: 1 2 3