Strona głowna  /  Aktualności  /  Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc wrzesień w grupie II "Myszki"
Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc wrzesień w grupie II "Myszki"
data dodania: 2021-03-27 14:27:10

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE

GRUPA II "Myszki"

Temat kompleksowy: „Nadchodzi jesień”

Termin realizacji: 20 - 24 IX 2021

• Zajęcia ruchowe: Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w formie zabaw integracyjnych oraz konkurencji sportowych (toru przeszkód) z wykorzystaniem pachołków, tunelu, obręczy oraz miękkich przyrządów. Kształtowanie sprawności małych oraz dużych grup mięśniowych. Dostarczanie dzieciom okazji do świętowania, wspólnej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Aktywizowanie dziecięcej twórczej ekspresji ruchowej.
  • Zajęcia doskonalące mowę i myślenie: „Przyszła do nas Jesień” – zabawa dydaktyczna. Praca z obrazkami przedstawiającymi jesień. Doskonalenie umiejętności wypowiadania się całym zdaniem. Kształtowanie spostrzegawczości wzrokowej. Słuchanie opowiadania M. Jelonek „Frapcio i pory roku” i rozmowa inspirowana jego treścią. Rozróżnianie pór roku, dostrzeganie zmian w przyrodzie.
  • Zajęcia plastyczne: Wykonanie pracy plastycznej w małych zespołach „Jesienne drzewo z naszych rąk” techniką stemplowania przy pomocy dłoni i palców. Kształtowanie u dzieci umiejętności pracy w małej grupie. Rozwijanie inwencji twórczej oraz motoryki małej. Usprawnianie dłoni.
  • Zajęcia matematyczne: „Kolorowe rytmy” – układanie rytmów z wyciętych z papieru kolorowych listków. Dostrzeganie i odwzorowanie prostego rytmu. Rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowo-słuchowej. Zabawa ruchowa „Jesienna aura” w formie opowieści ruchowej. Kształtowanie umiejętności reagowania na słowne instrukcje i polecenia. Doskonalenie pamięci słuchowej.
  • Zajęcia muzyczne:  Poruszanie się do rytmu granego przez nauczyciela na tamburynie: marsz, podskoki, bieg. Zabawy inscenizowane przy piosence „Zbieramy dziś kasztany”. Kształtowanie ekspresji ruchowej. „Taniec liści” z wykorzystaniem metody aktywnego słuchania muzyki według B. Strauss. Rozwijanie wrażliwości słuchowej umiejętności reagowania na słyszany dźwięk i muzykę.

JĘZYK ANGIELSKI - WRZESIEŃ:

- utrwalamy w zabawie "River game" nazwy kolorów

- w zabawach dydaktycznych poznajemy nazwy owoców i warzyw

- uczestniczymy w zabawach ruchwyhc "Head, shoulders", "Weels on the bus"

- w zabawie dydaktycznej "How's the weather" poznajemy nazwy stanów pogodowych

- wspólnie obserwujemy pogodę i podejmujemy próbę nazwania stanów pogodowych