Strona głowna  /  Aktualności  /  Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc wrzesień w grupie III
Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc wrzesień w grupie III
data dodania: 2021-03-27 14:26:46

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE

Grupa III „Kotki”

Temat kompleksowy:  Nadchodzi jesień

Termin realizacji: 20- 24.  IX 2021

Edukacja z zakresu mowy i myślenia: ,, Jesienią w parku”- wysłuchanie opowiadania A. Borowieckiej, rozmowa inspirowana jego treścią- stymulowanie rozwoju mowy, rozbudzanie zainteresowania światem przyrody, wymienianie charakterystycznych cech jesieni. Zachęcanie dzieci do wypowiedzi na określony temat. Zestaw zabaw i ćwiczeń ruchowych wg K. Wlaźnik – doskonalenie koordynacji wzrokowo- ruchowej, kształtowanie prawidłowej sylwetki.

Edukacja matematyczne:  ,,Jesienne rytmy”- układanie tworzywa przyrodniczego (liści, kasztanów, żołędzi) wg określonego rytmu, dostrzeżenie go i kontynuowanie powtarzających się  sekwencji. Edukacja muzyczna: Osłuchanie z piosenką ,,Jesień”-  wyróżnienie zwrotki i refrenu. Zabawa ruchowo- naśladowcza przy piosence- doskonalenie pamięci muzycznej i nabywanie umiejętności aktywnego słuchania muzyki.

Edukacja w zakresie rozwoju mowy i myślenia: ,,Jak rośnie kasztanowiec”- rozmowa na podstawie opowiadania z akompaniamentem muzycznym, założenie hodowli kasztanowca w sali. Zwrócenie uwagi na zmiany zachodzące w świecie roślin i zwierząt w zależności od pory roku. Ćwiczenia językowe: układanie zdań z podanym wyrazem. Edukacja plastyczna: ,,Jesienne drzewa”- praca plastyczna- wyklejanka z kolorowego papieru (rozwijanie umiejętności posługiwania sie nożyczkami i pędzelkiem, nabieranie odpowiedniej ilości kleju).

Edukacja matematyczna: ,,Kasztankowe rachunki”- doskonalenie umiejętności przeliczania w dostępnym zakresie, wskazywanie ilości policzonych elementów na palcach, prawidłowe używanie określeń:: więcej, mniej, tyle samo. Edukacja muzyczna: Utrwalanie układu ruchowego do tańca ,,Jesienna samba”.  Aktywne słuchanie muzyki metodą B. Strauss.

Edukacja  z zakresu mowy i myślenia oraz plastyczna: Oglądanie ilustracji przedstawiających różne rodzaje drzew, nazywanie ich, dobieranie odpowiednich napisów (z pomocą nauczyciela). Rozmowa wychowawcza na temat zachowania się w parku i lesie- globalne czytanie napisów: las, park. Rozmowa wychowawcza na temat właściwego zachowania w parku i w lesieh. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych z elementami metody W. Sherborne- doskonalenie sprawności ruchowej i współpracy w parach.

JĘZYK ANGIELSKI - WRZESIEŃ:

- uczestniczymy w zabawie "Bingo" w parach, utrwalamy nazwy kolorów

- w zabawach dydaktycznych poznajemy nazwy owoców i warzyw

- uczestniczymy w zabawach ruchwyhc "Head, shoulders", "Weels on the bus"

- w zabawie dydaktycznej "How's the weather" poznajemy nazwy stanów pogodowych

- wspólnie obserwujemy pogodę i podejmujemy próbę nazwania stanów pogodowych

- muzykujemy do piosenki "Mango"

- poznajmy rymowankę "Five little ducks",  wykonujemy ćwiczenia paluszkowe