Telefoniczna linia wsparcia psychologicznego dla rodziców, opiekunów i nauczycieli

5 miesiące temu

Gmina Miejska Kraków realizuje program pn. „Ochrona zdrowia psychicznego dzieci w szkołach podstawowych na terenie Miasta Kraków”, w ramach którego działa bezpłatna telefoniczna linia wsparcia psychologicznego dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. Szczegóły w załaczniku

Szanowni Państwo, Rodzice i Nauczyciele,

Wsparcie udzielane jest w zależności od potrzeb rozmówcy. Przykładowe obszary teleporad to:

• Niska samoocena
  • Spadek nastroju
  • Subiektywne lub obiektywne obserwacje opiekuna dotyczące „innego zachowania dziecka”
  • Samotność i poczucie pustki
  • Zaburzenia odżywiania
  • Agresja słowna oraz w Internecie
  • Uzależnienia behawioralne (np. uzależnienie od gier i internetu)
  • Pierwsza pomoc psychologiczna – co, jak, gdzie, kiedy
  • Jak słuchać i rozmawiać z dzieckiem
  • Co robić, kiedy dziecko się boi, kiedy jest mu źle
  • Jak zadbać o sen
  • Czym zajmuje się psycholog, psychoterapeuta, psychiatra
  • Rodzaje niepełnosprawności (autyzm, ADHD, dysleksja itp.)
  • Tolerancja niepełnosprawności

Zachęcam Państwa do skorzystania z infolinii i porozmawiania ze specjalistą o zaburzeniach rozwojowych oraz problemach psychicznych dzieci i młodzieży.

Aby umówić się na teleporadę, wystarczy zarejestrować się pod numerem: 12 323 61 21

poniedziałek – piątek w godz. 8.00-20.00; sobota w godz.. 8.00-14.00

Czas trwania porady to około 15 minut.

Akcja trwa do końca grudnia br.

Program jest realizowany przez samorząd miasta wraz z Poradnią Zdrowia Psychicznego Harmonia oraz grupą LUX MED.

Żywię nadzieję, że udzielone wsparcie będzie dla Państwa osobiście oraz dzieci cenne i wpłynie na poprawę relacji w rodzinie lub w szkole.

Elżbieta Kois-Żurek

WYDZIAŁ POLITYKI SPOŁECZNEJ I ZDROWIA