Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc grudzień w grupie I
rok temu
ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE W GRUPIE I
GRUDZIEŃ
Temat kompleksowy: Święty Mikołaj
Termin realizacji: 1 - 5 grudnia 2025 r.
- Czekamy na Ciebie Św. Mikołaju – wysłuchanie opowiadania czytanego przez nauczyciela, układanie historyjki obrazkowej.
- Mikołaj - zabawa plastyczna z wykorzystaniem różnorodnych materiałów – rozwijanie techniki naklejania w odpowiednich miejscach.
- Worek z zabawkami – próba odgadnięcia jaka to zabawka, za pomocą dotyku – ćwiczenie umiejętności segregowania ze względu na kolor.
- Mikołaj jest razem z nami- utrwalanie znajomości piosenki, odtwarzanie ruchem treści utworu.
- Wizyta Świętego Mikołaja – zaprezentowanie utworu muzyczno – ruchowego – rozwijanie zdolności wokalnych.
Temat kompleksowy: Jak wyglądał świat przed milionami lat?
Termin realizacji: 8-12 grudnia 2025 r.
- Dinozaury - słuchanie opowiadania E. Stadtmüller –wzbogacenie wiedzy o dinozaurach.
- Dziwne stwory – wykonanie pracy przestrzennej z wykorzystaniem papierowych talerzyków i spinaczy - rozwijanie małej motoryki.
- Gdzie jest dinozaur? - zabawa matematyczna – stosowanie zwrotów określających położenie przedmiotów w przestrzeni.
- W muzycznej krainie dinozaurów - improwizacja ruchowa do piosenki Kto widział dinozaura? z wykorzystaniem elementów metody opowieści ruchowej R. Labana.
- Piłeczki– zestaw ćwiczeń z piłką według pomysłów nauczyciela – rozwijanie umiejętności rzutu do celu.