Grupa III

Tu prezentujemy treści dotyczące pracy grupy "Motylków"

Galerie

2023-V-16 MOTYLKI - warsztaty pieczenie pizzy

Dzieci z grupy Motylków zaprosiły mamusię Klementynki na warsztaty pieczenia pizzy.  Najpierw dzieci zmieniły się w prawdziwych kucharzy w czepkach i fartuszkach, a potem ?. do pracy!!! było wałkowanie ciasta, smarowanie sosem pomidorowym, komponowanie ulubionej pizzy, czekanie na upieczenie pizzy. Na koniec za wytrwałość, pracowitość ? wspaniała uczta!!! Mamusi Klementynki serdecznie dziękujemy!!!!

2023-V-16 MOTYLKI - poznajemy świat literatury dziecięcej

Dzisiaj tatuś Polci odwiedził nas i czytał nam różne książeczki z zakresu literatury dziecięcej. Poznaliśmy kilka nowych bohaterów i ich przygód. Bardzo ciekawa i barwna była książeczka na temat emocji, również wybuchowych!!!  Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i poświęcony nam czas!!!

2024-05-09 MOTYLKI - zajęcia o samolotach

W dniu dzisiejszym odwiedził nas Tata Nikodema i Ignacego, który z wielką pasją opowiadał nam o samolotach. Poza oglądnięciem prezentacji, dzieci miały możliwość pobawienia się modelami samolotów i ozdobienia ich. Na koniec Mama chłopców przygotowała dla wszystkich dzieci pyszną niespodziankę - samolotowe ciasteczka :)

2024- 05- 14 MOTYLKI małymi ratownikami

Dzieci z grupy Motylków podczas spotkania z Ratownikami Medycznymi dowiedziały się:  w co wyposażona jest torba ratownika, w jaki sposób wykonuje się czynności ratujące życie oraz w praktyczny sposób wykonywały niektóre czynności, np. masaż serca, bandażowanie. Poznały właściwości koca medycznego, kołnierza ortopedycznego. Podczas spotkania byli bardzo dzielni i dumni z otrzymanego dyplomu ?Małego ratownika?.

2024-05-15 MOTYLKI na majowej łące

Dzieci z grupy Motylków wykonały zbiorowe prace pt.: Majowa łąka. Brały udział w zajęciach z wykorzystaniem elementów metody SEPR D. Dziamskiej. Podczas zajęć układały rytmy, przetwarzały obraz graficzny na ruch, wykonywały ruchy obiema rękami pobudzając obie półkule mózgowe. Następnie wykonały biedronki na majowej łące. Doskonaliły technikę wycinania, współpracę w grupie oraz kształciły zmysł estetyki. Dzieci były bardzo zadowolone z efektu końcowego swojej pracy. 

2024-03-21 MOTYLKI - pierwszy dzień wiosny

W pierwszym dniu wiosny przedszkolaki podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym powitały Panią Wiosnę. Były balonowe zagadki, pożegnanie Pani Zimy, zabawy przy piosenkach, spotkanie z Panią Wiosną. Dzieci z grupy Motylków wzięły aktywny udział w zabawach, a na pamiątkę spotkania Pani Wiosna każdemu dziecku podarowała naklejkę. Cieszymy się z nowej pory roku, dzięki pięknej pogodzie będziemy więcej czasu spędzać na wolnym powietrzu.

2024-03-26 MOTYLKI podczas śniadania wielkanocnego

We wtorek przedświąteczny w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. Śpiewaliśmy piosenki, składaliśmy sobie życzenia, potem zasiedliśmy do pięknie nakrytych stołów i spożyliśmy śniadanie. Było smacznie, zdrowo i słodko. 

2024-02-28 MOTYLKI tworzą grę matematyczną

Dziś Motylki uczyły się matematyki wg Metody E. Gruszczyk - Kolczyńskiej. Wspólnie tworzyliśmy grę matematyczną, doskonaliliśmy przeliczanie w zakresie ?6?. Uczyliśmy się również radzenia sobie z przegraną :)

2024-03-14 MOTYLKI i wizyta Mamy Alicji

Dzisiaj odwiedził nas specjalny gość - Mama Alicji. Pani Ewelina z zawodu jest lekarzem i przyszła opowiedzieć nam o zdrowiu. Motylki uczyły się, jak prawidłowo oddychać podczas badania, słuchały bicia serca wykorzystując stetoskop, oceniały prawdziwość zdań z zakresu zdrowego stylu życia. Na zakończenie zajęć miały możliwość wypełnienia prawdziwej recepty :) Dziękujemy bardzo za odwiedziny :)

2024-02-29 Motylki wykonują pracę "Rakieta w kosmosie"

Dzieci z grupy III brały udział w zajęciach z wykorzystaniem elementów metody Edukacji Przez Ruch. Podczas zajęć poszerzały wiedzę na temat kosmosu, rozwijały logiczne myślenie, sprawności manualne, mięsnie dłoni,  doskonaliły koordynację wzrokowo-ruchową, pobudzały obydwie półkule mózgowe poprzez wykonywanie ruchów obiema rękami, odczytywały zakodowane informacje. Wykonały pracę  plastyczną, współpracowały w grupie. Dzieci były bardzo zadowolone z efektu końcowego swojej pracy.  

2024-03-06 MOTYLKI zakładają zielony ogródek

Dzieci z grupy Motylków założyły zielony ogródek. Posadziły sadzonki i zasiały nasionka. Wcześniej zastanawiały się jakie warunki są konieczne dla wzrostu roślin. Do skrzynek wysiały nasiona aksamitek i pora, posadziły fasolę oraz sadzonki warzyw. Teraz podlewamy, obserwujemy i czekamy na nowe roślinki.  

2024-03-01 MOTYLKI czekają na wiosnę

Podczas zabaw ruchowych w ogrodzie dzieci z grupy Motylków odwiedzają grupową skrzynię ogrodową, w której zaczynają kwitnąć pierwsze wiosenne kwiaty.  Również na parapecie w sali wyhodowaliśmy krokusy, które pięknie zakwitły.

2024-02-09 MOTYLKI malują kropeczkami

Dzieci z grupy Motylków malowały portret piekarza. Wykonywanie tej pracy sprawiło im wiele radości. Powstały barwne i estetyczne prace, a kropeczki wykonywały za pomocą patyczków do uszu. 

2024-02-09 MOTYLKI wykonują bułeczki

Dzieci z grupy Motylków bawiły się masą solną. Zadaniem dzieci było wykonanie bułeczek, ale najpierw była pizza, naleśnik, ślimak, chałka, rogalik i wiele innych ulepianek wg pomysłów dzieci. Bułeczki również powstały, czym chcą się pochwalić  nasze pracusie oraz mistrzowie piekarnictwa.  

2024-02-08 MOTYLKI wykonują sałatkę owocową

Motylki podczas zabawy kształcącej percepcję wzrokową składały sylwety warzyw i owoców w całość. Następnie założyły fartuszki, tym razem kroiły na kawałki owoce. Potem wkładały je do miseczek i tak powstałą sałatkę owocową z apetytem zjadały.

2023-11-24 MOTYLKI muzykują z Rodzicami Poli

Dzisiaj Rodzice Polci poprowadzili z Motylkami zajęcia muzyczno - plastyczne. Dzieci poznały różne, ciekawe instrumenty, śpiewały, tańczyły, a na koniec wykleiły plasteliną ilustrację wybranego instrumentu :)

2023-12-13 MOTYLKI i warsztaty przedświąteczne

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili Rodzice, by razem z nami uczestniczyć w warsztatach przedświątecznych, Po krótkim występie Motylków, przystąpiliśmy do wspólnego ozdabiania choinki, samodzielnie wykonanymi ozdobami :)

2023-12-21 MOTYLKI i wspólna Wigilia

Dziś był wyjątkowy dzień - nasza grupowa Wigilia :) Wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem. Każdy odświętnie ubrany, a stół wigilijny ozdobiły wykonane przez dzieci wraz z rodzicami anioły :)

2023-12-14 MOTYLKI i konkurs na Najpiękniejszego Anioła

Dzisiaj rozstrzygnięto grupowy konkurs rodzinny ?Najpiękniejszy Anioł?. Wszystkie prace były przepiękne! Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Ignacy i Nikodem

II miejsce - Helenka

III miejsce - Klementynka

Wyróżnienia:

Tymon oraz Ala M.

Dziękujemy bardzo za tak liczny udział!

2023-10-20 MOTYLKI biorą udział w projekcie

Dnia 20 października Motylki wzięły udział w projekcie ?BohaterON w Twojej szkole?. Oglądnęliśmy pouczającą bajkę ?Bohaterem być kiedyś i dziś?; próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie ?Czy każdy z nas jest bohaterem??. Ćwiczyliśmy również zgodną współpracę, wykonując wspólną pracę plastyczną.

2023-10-27 MOTYLKI - Dzień Misia

27 października Motylki obchodziły Dzień Misia. Zajęcia poprowadziła dla nas Mama Emilki :) Były tańce, zabawa plastyczna i słodki, pyszny poczęstunek zrobiony dla nas przez Mamę Ignacego i Nikodema :) Odwiedził nas nawet ?prawdziwy? miś! Zabawa była wyśmienita! Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie :)

2023-09-25 MOTYLKI zakładają ogródek

Dzieci z grupy Motylków posadziły wrzosy oraz cebulki kwiatów w grupowym ogródku. Wrzosy kwitną, natomiast z cebulek wyrosną nam piękne pierwsze wiosenne kwiaty. Dziękujemy za sadzonki!

2023- 09- 27 MOTYLKI, warzywa i zabawy matematyczne

Dzieci z grupy Motylków nazywały sylwety warzyw, dokonały podziału wg kształtu: podzieliły je na podłużne oraz okrągłe. Następnie porównywały liczebność zbiorów poprzez ustawianie ich w pary. Liczymy, liczymy? coraz lepiej liczymy. 

2023 -09-29 MOTYLKI i marchewkowe pole

Dzieci z grupy Motylków wykonały pracę plastyczno-techniczna pt.:  "Marchewkowe pole".  Dzieci miały pełne ręce pracy, co widać na załączonym obrazku.  Motylki to pracusie!!!

2023-09-20 MOTYLKI witają Jesień

Dzieci z grupy Motylków bawiły się przy piosence ?Jarzębina?, poznały nazwy leśnych zwierząt, opowiadały historyjkę o wiewiórce oraz malowały garbami jesienny liść. Podczas zajęć uczyły się współpracy, zgodnej zabawy, rozwijały poczucie estetyki.  Uśmiechnięte buzie pokazują jak dobrze się bawiły.