Nasza oferta...

Specjaliści
         Zajęcia dodatkowe

Oferta edukacyjna
Działalność edukacyjno-wychowawczą prowadzimy zgodnie z obowiązującą podstawą programową i jej zaleceniami.

W ramach podstawy programowej prowadzimy naukę języka angielskiego dla wszystkich dzieci. Nauka prowadzona jest w formie zabaw i zajęć naturalnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, przez zatrudnianych przez Przedszkole nauczycieli-lektorów posiadających kwalifikacje do nauczania języka obcego.

Od roku szkolnego 2021/2022 najmłodsze przedszkolaki, dzieci 3 i 4-letnie, biorą udział w projekcie "Dwujęzyczny przedszkolak"
Założenia programu można znaleźć TUTAJ

Nasze przedszkole wyróżnia się troskliwą opieką, rodzinną atmosferą oraz wychowaniem dzieci w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji połączonym z promowaniem zdrowego stylu życia, czego dowodem jest nadanie w 2007 roku przez Małopolskie Kuratorium Oświaty, jako jednemu z pierwszych w Krakowie przedszkoli
Certyfikatu przynależności do
Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Każdego roku podejmujemy wiele inicjatyw związanych z kształtowaniem u dzieci właściwych postaw, nawyków i umiejętności.
Otrzymaliśmy przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tytuł: Szkoły w Ruchu
Wychowankowie nasi uczestniczą w akcjach i przedsięwzięciach ogólnopolskich, lokalnych oraz wewnętrznych,
organizowanych przez naszych nauczycieli.

Nasza aktywność i skuteczność prowadzonych działań potwierdzana jest certyfikatami, dyplomami i wyrazami uznania
Szczególny nacisk obok działań proekologicznych i prozdrowotnych, kładziemy na tak trudne dla dzieci obszary jak wychowanie patriotyczne oraz uwrażliwianie dzieci na potrzeby innych.

Personel przedszkola dba o indywidualne i podmiotowe traktowanie wychowanków.
Kadra pedagogiczna posiada pełne, wymagane kwalifikacje i pracuje z dziećmi skutecznymi, atrakcyjnymi i niestereotypowymi metodami, takimi jak:
  • Metoda Planu Daltońskiego
  • Metoda wczesnej nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej
  • Elementy metody prof. Lwa Wygotskiego z programu „Klucz do uczenia się”
  • Elementy metody dobrego startu prof. Marty Bogdanowicz
  • Elementy metody prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej rozwijania zdolności umysłowych dzieci wraz z ich edukacją matematyczną
  • Elementy metody M. Montessorii,
  • Elementy metod gimnastyki twórczej C. Orffa i R. Labana
  • Elementy metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne
  • Elementy metody aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss
  • Elementy metody D. Dziamskiej "Edukacja przez ruch"
  • Elementy kodowania
  • Sensoplastyka
Metody te umożliwiają dzieciom bezpośrednie działanie, odkrywanie i przeżywanie.

Zajęcia edukacyjne w jakich uczestniczą dzieci zapewniają dzieciom prawidłowy i wszechstronny rozwój.
Przedszkole wdraża dzieci do bezpośredniego obcowania z kulturą i sztuką poprzez organizowanie różnorodnych imprez na terenie przedszkola oraz wyjazdy poza jego teren.
Proponujemy dzieciom:
  • spotkania integracyjne, festyny rodzinne,  "Andrzejki", pielęgnowanie tradycji świątecznych "Wigilia" i "Śniadanie Wielkanocne, Bal Karnawałowy
  • wyjazdy dzieci na wycieczki w "Zielone Miejsca".
  • wyjścia do teatru, kina, poznawanie zabytków naszego miasta.
  • 1 raz w miesiącu na terenie przedszkola organizowane są spektakle teatralne dla dzieci w wykonaniu profesjonalnych aktorów
  • spotkania warsztatowe typu: ceramika, spotkania z przyrodą, warsztaty kuliarne, robotyka itp

Specjaliści
Aby stymulować indywidualny rozwój naszych wychowanków a także udzielać wsparcia dzieciom i ich rodzinom w trudnych sytuacjach, zatrudniamy specjalistów:
  • logopedę
  • psychologa
  • pedagoga specjalnego
oraz współpracujemy z Krakowskimi Specjalistycznymi Poradniami Psychologiczno Pedagogicznymi.
Specjaliści prowadzą zajęcia w ramach udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Szczegółowe informacje nt. pracy specjalistów znajdują się w zakładce: Dyżury specjalistów

(szczegółowy harmonogram zajęć - w zakładce "zajęcia dodatkowe")

Zapewniamy warunki do rozwoju indywidualnych zainteresowań i zdolności dziecka, dbamy o rozwijanie jego inwencji twórczej poprzez organizowane w godzinach popołudniowych bezpłatnych, międzyoddziałowych zajęć dodatkowych, prowadzonych przez nauczycieli naszego przedszkola.

W roku szkolnym 2023/2024 w przedszkolu prowadzone są przez specjalistów następujące zajęcia dodatkowe:
- szachy
- rytmika
 - religia
- j. angielski prowadzony jest w każdej grupie w ramach obowiązujących zajęć