2023-05-31 MYSZKI Warsztaty pszczelarskie.

12 miesięcy temu
Warsztaty pszczelarskie prowadzone przez Panią Edukatorkę z Akademii Pszczelarza w Krakowie podczas których dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek z życia tych owadów . Miały okazję poznać życie i zwyczaje pszczół i ich znaczenie w świecie przyrody.Dowiedziały się również na czym polega praca pszczelarza, jakimi narzędziami się posługuje , jaki jest jego strój .Poszerzyły zakres słownika o nowe określenia .Podczas spotkania pani odpowiedziała również na liczne pytania dzieci które, świadczyły o dużym zainteresowaniu tematem. Na zakończenie czekała słodka i zdrowa niespodzianka - degustacja różnych gatunków miodów. Dzieci poznawały walory smakowe miodów. Dowiedziały się również o ich właściwościach zdrowotnych , kosmetycznych i leczniczych . Bardzo dziękujemy.