Strona głowna  /  Aktualności  /  Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc czerwiec w grupie II Myszek
Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc czerwiec w grupie II Myszek
data dodania: 2022-04-07 11:33:35

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE

GRUPA II

Temat kompleksowy: „Mamo, tato – to już lato!”

Termin realizacji: 20 - 24 VI 2022

• Zajęcia ruchowe: Zestaw zabaw ruchowych z elementami gimnastyki twórczej A. i M. Kniessów przy użyciu nietypowego przyboru. Rozwijanie sprawności ruchowej przy wykorzystaniu nietypowych pomocy dydaktycznych – rolki z papieru             toaletowego. Kształtowanie pomysłowości oraz inwencji twórczej.
  • Zajęcia doskonalące mowę i myślenie: Słuchanie wiersza B. Szelągowskiej „Tato, czy już lato?”. Rozmowa na temat treści utworu – dzieci wymieniają cechy charakterystyczne dla lata na podstawie utworu oraz własnych obserwacji. Praca zespołowa „Co kojarzy się z latem?” w oparciu o metodę burzy mózgów. „Sylabowe obrazki” – zabawa muzyczno-ruchowa kształtująca słuch fonematyczny. Doskonalenie umiejętności dokonywania analizy i syntezy sylabowej. Zabawa rozwijająca logiczne myślenie - „Za co lubię lato?"- Swobodne wypowiedzi dzieci na podany temat. Kształtowanie umiejętności uzasadniania swojej wypowiedzi.
  • Zajęcia plastyczne: „Kolory tęczy” – rozmowa na temat  powstawania i kolejności kolorów tęczy na podstawie doświadczeń dzieci i opowiadania M. Szczęsnej „Letnie opowieści – tęcza nad morzem.” Wykonanie pracy plastycznej „Kolory lata”. Doskonalenie sprawności manualnej oraz wyobraźni twórczej. „Tęcza w ogrodzie”– eksperyment badawczy. Wdrażanie dzieci do uważnego patrzenia i wy­ciągania wniosków. „Gra w kolory” – zabawa integracyjna. Rozwijanie koordynacji wzrokowo-słucho­wo-ruchowej.
  • Zajęcia matematyczne: „Pory roku” – zabawa dydaktyczna kształtująca umiejętność rozpoznawania oznak pór roku oraz klasyfikowania elementów według podanej cechy – przeznaczenia. „Który z kolei?” - zabawa matematyczna. Rozwijanie umiejętności stosowania liczebników porządkowych w sytuacjach zadaniowych.  „Letni spacer” – opowieść ruchowa. Doskonalenie koordynacji słuchowo-ruchowej.
  • Zajęcia umuzykalniające: Osłuchanie się z piosenką „Kolorowe lato”. Rozmowa na temat treści piosenki. Interpretacja ruchowa do utworu klasycznego „Lato” A. Vivaldiego. Określanie tempa, dynamiki i nastroju utworu. Zabawa muzyczno-ruchowa przy użyciu kubeczków według metody B. Strauss do melodii „Country Dance” - G.F. Haendel. Kształtowanie poczucia rytmu. Rozwijanie wrażliwości i wyobraźni muzycznej. Masażyk relaksacyjny „Rodzinny wypoczynek”.

• Osłuchanie się z piosenką w języku angielskim: „The Summer” - zapoznanie się ze słownictwem w języku angielskim związanym z latem. Swobodna interpretacja ruchowa do piosenki „Summer song for kids”. Naśladowanie czynności wykonywanych latem. „Boom chicka boom” – zabawa muzyczno-ruchowa.

Realizacja projektu ,,Dwujęzyczny przedszkolak”. Zapoznanie się z nowym słownictwem:  Goodnight! Mmmmm, sleep tingh! Zabawy ruchowe przy piosence tygodnia "Dobranoc!".