Strona głowna  /  Aktualności  /  Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc czerwiec w grupie III Kotków
Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc czerwiec w grupie III Kotków
data dodania: 2022-04-07 11:33:05

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE

CZERWIEC

GRUPA III

Temat kompleksowy:   Witaj lato!

Termin realizacji:  20-24  VI  2022

• Zajęcia mowy i myślenia:   Czytamy wiersz „Lato upragnione” . Rozmawiamy na temat letniej pory roku i ulubionych aktywności latem. Na podstawie czynności przedstawionych na ilustracji  próbujemy dokończyć  rozpoczęte zdanie w sposób logiczny.   Dopasowujemy zdania  do prezentowanych zdjęć związanymi z aktywnościami latem. W zabawie rozwijającej mowę i myślenie „Co pasuje do lata?” wybieramy przedmioty kojarzące się z letnią porą roku.           Zajęcia muzyczne:   W zabawie muzycznej „Lato” obrazujemy  usłyszane opowiadanie  ruchem  zgodnym z rytmem wystukiwanym na tamburynie.  Odpowiednio reagujemy na ciche, coraz głośniejsze i głośne dźwięki bębenka. Wystukujemy rytm na drewienkach do odpowiedniej frazy w zabawie  rytmicznej „Kto czekał na lato?”.
  • Zajęcia matematyczne:  Na postawie opisu słownego rozpoznajemy i wskazujemy figury geometryczne. W zabawie w projektowanie „Rabatka kwiatowa” segregujemy figury i układamy wg podanego rytmu. Dobieramy się w małe  zespoły wg ilości wskazanej na kostce do gry. W zabawie matematycznej poznajemy figurę geometryczną:  sześciokąt, liczymy jego  boki i kąty.      Zajęcia plastyczne:  Wykonujemy  pracę plastyczną na dużym arkuszu  „To już lato”. Tworzymy mapę myśli: obrazy kojarzące się z latem.
  • Zajęcia mowy i myślenia:   Po wysłuchaniu  opowiadania „Bezpieczny odpoczynek” dzielimy się informacjami na temat bezpiecznego letniego wypoczynku.  Naśladujemy ruchem czynności wykonywane podczas podróży. W zabawie profilaktycznej  w parach odczytujemy wizytówki z imieniem i nazwiskiem oraz podajemy adres zamieszkania.    Zajęcia ruchowe:     Kształtujemy prawidłową postawę ciała  wykorzystując zestaw zabaw ruchowych z woreczkami metodą stacyjną „Od gór do morza”.
  • Zajęcia muzyczne:  Osłuchujemy się z piosenka „Niech żyją wakacje” i dzielimy się wiedzą na temat letnich atrakcji. W improwizacji ruchem do piosenki „Wakacyjne rekreacje” wystukujemy rytm dłońmi . Wykonujemy taniec wg własnej inwencji do treści zwrotki.  W zabawie muzycznej „Letnie rytmy” tworzymy akompaniament na instrumentach w małych grupach.     Zajęcia plastyczne:     Wykonujemy pracę plastyczną „Latem na plaży”.  Malujemy farbami, małe elementy lepimy z plasteliny, palmy tworzymy z patyczków.
  • Zajęcia matematyczne: W zabawie „Pociąg matematyczny” układamy wagoniki  w kolejności wg podanej liczby kropek lub zapisu cyfrowego. Określamy kolory wagonów  liczebnikami porządkowymi. Tworzymy domino wg haseł o podobnych upodobaniach wakacyjnych  w zabawie ruchowo-lingwistycznej. Ćwiczymy pamięć tworząc zdania do każdego wagonu i dodajemy  następne wg podanej kategorii.   Zajęcia ruchowe:   Rozwijamy sprawność ruchową wykorzystując zestaw ćwiczeń gimnastycznych „Spartakiada”  z wykorzystaniem skakanek, piłek, półkul sensorycznych, obręczy.

Realizacja projektu ,,Dwujęzyczny przedszkolak”:

Zapoznanie się z nowym słownictwem:  Goodnight! Mmmmm, sleep tingh!

Zabawy ruchowe przy piosence tygodnia "Dobranoc!".