Strona głowna  /  Oferta edukacyjna
 Nasza oferta...

Zajęcia dodatkowe

Oferta edukacyjna
Działalność edukacyjno-wychowawczą prowadzimy zgodnie z obowiązującą podstawą programową i jej zaleceniami.

W ramach podstawy programowej prowadzimy naukę języka angielskiego dla wszystkich dzieci. Nauka prowadzona
jest w formie zabaw i zajęć naturalnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, przez zatrudnianych przez Przedszkole nauczycieli-lektorów posiadających kwalifikacje do nauczania języka obcego.

Nasze przedszkole wyróżnia się troskliwą opieką, rodzinną atmosferą oraz wychowaniem dzieci w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji połączonym z promowaniem zdrowego stylu życia, czego dowodem jest nadanie w 2007 roku przez Małopolskie Kuratorium Oświaty, jako jednemu z pierwszych w Krakowie przedszkoli
Certyfikatu przynależności do
Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Każdego roku podejmujemy wiele inicjatyw związanych z kształtowaniem u dzieci właściwych postaw, nawyków i umiejętności.
Otrzymaliśmy przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tytuł: Szkoły w Ruchu
Wychowankowie nasi uczestniczą w akcjach i przedsięwzięciach ogólnopolskich, lokalnych oraz wewnętrznych,
organizowanych przez naszych nauczycieli.

Nasza aktywność i skuteczność prowadzonych działań potwierdzana jest certyfikatami, dyplomami i wyrazami uznania
Szczególny nacisk obok działań proekologicznych i prozdrowotnych, kładziemy na tak trudne dla dzieci obszary jak wychowanie patriotyczne oraz uwrażliwianie dzieci na potrzeby innych.

Personel przedszkola dba o indywidualne i podmiotowe traktowanie wychowanków.

Kadra pedagogiczna posiada pełne, wymagane kwalifikacje i pracuje z dziećmi skutecznymi, atrakcyjnymi i niestereotypowymi metodami, takimi jak:
  • Metoda Edukacji przez ruch D. Dziamskiej
  • Metoda Planu Daltońskiego
  • Metoda wczesnej nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej
  • Elementy metody prof. Lwa Wygotskiego z programu „Klucz do uczenia się”
  • Elementy metody Dobrego startu prof. Marty Bogdanowicz
  • Elementy metody prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej rozwijania zdolności umysłowych dzieci wraz z ich edukacją matematyczną
  • Elementy metody M. Montessorii,
  • Elementy metod gimnastyki twórczej C. Orffa i R. Labana
  • Elementy metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne
  • Elementy metody aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss
  • Elementy metody Paula Dennisona
Metody te umożliwiają dzieciom bezpośrednie działanie, odkrywanie i przeżywanie.
W ramach realizacji podstawy programowej prowadzone jest w grupach dzieci 3, 4, 5 i 6-letnich  przygotowanie naszych wychowanków do posługiwania sie językiem obcym nowożytnym (językiem angielskim). Nasi wychowankowie uczestniczą w zabawach, zajęciach i ćwiczeniach prowadzonych w języku angielskim przez lektorów - nauczycieli naszego przedszkola, posiadających pełne, wymagane przez MEN kwalifikacje do nauki języka angielskiego, 2 razy w tygodniu po 0,5 h

Zajęcia edukacyjne w jakich uczestniczą dzieci zapewniają dzieciom prawidłowy i wszechstronny rozwój.
Przedszkole wdraża dzieci do bezpośredniego obcowania z kulturą i sztuką poprzez organizowanie różnorodnych imprez na terenie przedszkola oraz wyjazdy poza jego teren.
Proponujemy dzieciom:
  • spotkania integracyjne, festyny rodzinne,  "Andrzejki", pielęgnowanie tradycji świątecznych "Wigilia" i "Śniadanie Wielkanocne, Bal Karnawałowy
  • wyjazdy dzieci na wycieczki w "Zielone Miejsca".
  • wyjścia do teatru, kina, poznawanie zabytków naszego miasta.
  • 1 raz w miesiącu na terenie przedszkola organizowane są spektakle teatralne dla dzieci w wykonaniu profesjonalnych aktorów
  • spotkania warsztatowe typu: ceramika, "Fizyka dla Smyka", warsztaty mydlarskie, robotyka
Aby stymulować indywidualny rozwój naszych wychowanków a także udzielać wsparcia dzieciom i ich rodzinom w trudnych sytuacjach, zatrudniamy specjalistę - logopedę, oraz współpracujemy ze specjalistami z Krakowskich Specjalistycznych Poradni Psychologiczno Pedagogicznych, .

(szczegółowy harmonogram zajęć - w zakładce "zajęcia dodatkowe")
Zapewniamy warunki do rozwoju indywidualnych zainteresowań i zdolności dziecka, dbamy o rozwijanie jego inwencji twórczej poprzez organizowane w godzinach popołudniowych bezpłatnych, międzyoddziałowych zajęć dodatkowych, prowadzonych przez nauczycieli naszego przedszkola.
W bieżącym roku szkolnym realizujemy
3 innowację pedagogiczne:
- "Akademia doświadczalskich" - badania, doświadczenia i eksperymenty poagające zrozumieć otaczający świat"
- „Poznaję siebie i otaczający świat poprzez zabawy systemem Edukacji przez ruch
- „Zielona planeta”

W roku szkolnym 2018/2019 w przedszkolu prowadzone są przez specjalistów następujące zajęcia dodatkowe:

- taniec towarzyski
- szachy