To takie proste!
Samorządowe Przedszkole nr 33
Strona głowna  /  Jadłospis
Jadłospis

Wytłuszczonym drukiem zaznaczone są składniki powodujące alergie i reakcje nietolerancji. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 25 października 2011r

PONIEDZIAŁEK  9. 12. 2019

ŚNIAD: Chleb pszenno- żytni z masłem, szynka zrazówka, ogórek kiszony, kawa inka /jęczmień, żyto/ z mlekiem. Woda mineralna.

II ŚNIAD: Chleb słonecznikowy pszenno- żytni z masłem, filet z Bobrownik,  papryka żółta, herbata z cytryną i  miodem. Jabłko.

OBIAD: Krupnik /seler/ na kurczaku z kaszą jęczmienną, zielona pietruszka, ryz z koktajlem jogurtowo-truskawkowym, woda mineralna.

WTOREK 10. 12. 2019

ŚNIAD: Płatki żytnie na mleku, weka pszenna z masłem, ser żółty, pomidor.  Woda mineralna.

II ŚNIAD: Chleb tygrysi pszenno- żytni z masłem, pasta z sera białego z tuńczykiem i koperkiem, ogórek zielony, herbata z cytryną i miodem, pomarańcze.

OBIAD: Zupa pieczarkowa /seler/z tartym ciastem /jajko, mąka pszenna/ ze śmietaną, makaron pszenny pełne ziarno z gulaszem wołowym /mąka pszenna/, ogórek kiszony, kompot czarna porzeczka.

ŚRODA 11. 12. 2019

ŚNIAD: Chleb pszenno- żytni z masłem, kiełbasa Lisiecka , pomidor, kawa inka /jęczmień, żyto/ z mlekiem. Woda mineralna.

II ŚNIAD: Twarożek z miodem, pestki dyni, żurawina, słonecznik, daktyle. Kalarepka.

OBIAD: Barszcz czerwony z ziemniakami, zielona pietruszka, ryż, filet z indyka z warzywami na patelnię, mineralna, gruszka.

CZWARTEK  12. 12. 2019

ŚNIAD:   Chleb tygrysi pszenno- żytni z masłem, pasztet drobiowy pieczony, rzodkiewka,  kakao z mlekiem. Woda mineralna.

II ŚNIAD: Płatki ryżowe na mleku z musem brzoskwiniowym. Wafle kukurydziane.

OBIAD: Zupa pomidorowa/ seler/z brązowym ryżem i śmietaną, zielona pietruszka, pierogi /jajko mąka pszenna/ z mięsem z duszoną cebulką, mix sałat, mineralna.

PIĄTEK 13. 12. 2019

ŚNIAD: Płatki kukurydziane z mlekiem, chleb pszenno- żytni z masłem, jajko gotowane, ogórek zielony, mineralna.

II ŚNIAD: Chleb graham pszenno- żytni z masłem, szynka Juranda, rzodkiewka, herbata owocowa z miodem. Jabłko

 OBIAD: Kapuśniak /seler/ z ziemniakami i wędzonką, naleśniki /jajko, mleko, mąka pszenna/ z serem polane musem malinowym, mineralna.

 

Do picia między I a II śniadaniem dzieci dostają wodę źródlaną niegazowaną lub sok owocowy bez cukru.


  


Ostatnia aktualizacja: 2019-12-06