Strona głowna  /  O przedszkolu

O naszym przedszkolu...

Nadzór nad pracą merytoryczną sprawuje Małopolskie Kuratorium Oświaty. Zapraszamy do zapoznania się z oceną pracy przedszkola - tzw. raportem z ewaluacji zewnętrznej
(Po przekierowaniu na stronę, prosze wybrać woj. małopolskie, w nazwie szkoły/placówki wpisać 33, w rodzaju szkoły/placówki wybrać przedszkole)

Dlaczego warto uczęszczać do naszego przedszkola? - zapraszamy do oglądnięcia filmu nakręconego przez nauczycielki naszego przedszkola, przedstawiającego codzienne sytuacje przedszkolne i wysłuchania wypowiedzi naszych wychowanków.

Placówka nasza jest placówką samorządową, której organem prowadzącym jest Gmina M. Kraków. Jest jednostką budżetową, liczy 6 oddziałów i około 150 dzieci.
Przedszkole ma siedzibę w przedwojennym budynku dawnej szkoły, zbudowanym w 1905 r.
W 1972 r zlikwidowano szkołę i pierwsze przedszkolaki pojawiły się u nas w 1975 roku.

Funkcję dyrektora obejmowały kolejno:
-         Janina Nowak do września 1975 r
-         mgr Danuta Kowalska
     (1 września 1975 - 31 sierpnia 1987)
-        mgr Jolanta Januś
    (1 września 1987 – 31 sierpnia 1998)
-        mgr Małgorzata Gazdowicz – Jarosz
    (1 wrzesień 1998 – 31 sierpień 2003)
-         mgr Agata Jelonek
     (1 wrzesień 2003 – nadal)

Historyczny budynek nadaje przedszkolu swoisty, niepowtarzalny charakter oraz dużą przestrzeń. Każda grupa posiada oddzielną, kolorową salę wyposażoną w meble dostosowane do wieku dzieci oraz kąciki rozwijające ich zainteresowania (zdjęcia sal umieszczone w zakładce "Grupy przedszkolne")

Zawsze staraliśmy się być blisko dziecka, współpracować z jego rodziną oraz wychodzić naprzeciw potrzebom środowiska lokalnego.
Do tradycji przedszkola należą już familijne spotkania organizowane z okazji różnego rodzaju świąt i ważnych dla dzieci wydarzeń. Dzieci mają możliwość pochwalić się swoimi umiejętnościami, nauczycielki – umiejętnościami  wychowanków a dla rodziców to okazja do obserwowacji pociechy w grupie rówieśniczej.

Spotkania te bardzo często kończone są w sposób nieformalny np. wspólnym grillowaniem czy zabawą przy muzyce.

Placówka nasza znajduje się w najstarszej części Piasków Wielkich. Atutem położenia przedszkola jest cisza i spokój. Posiadamy bardzo piękny, duży, zielony ogród, wyposażony w bezpieczne przyrządy zabaw.

Zakątek ten to wspaniałe miejsce do zabaw i obserwacji przyrody przez cały rok. Odbywają się tam zajęcia terenowe dające możliwość realizacji potrzeby ruchu u dzieci w wieku przedszkolnym.

Przedszkole może szczycić się 40-letnią działalnością, a w jego murach dorastają kolejne pokolenia Piaszczan - co roku witamy dzieci swoich wychowanków. Sprzyja to rodzinnej atmosferze i dobrej współpracy z Rodziną.
Do tradycji przedszkola należy kultywowanie świąt rodzinnych oraz religijnych, a także pikniki, festyny i ogniska.

Ostatnia aktualizacja: 2017-04-18