To takie proste!
Samorządowe Przedszkole nr 33
Strona głowna  /  O przedszkolu
O przedszkolu
 
 O naszym przedszkolu...   
 
 
 
 
 
 
 
Przedszkole jest czynne w godzinach 6,30-17,00
 
Nadzór nad pracą merytoryczną sprawuje Małopolskie Kuratorium Oświaty. Zapraszamy do zapoznania się z oceną pracy przedszkola - tzw. raportem z ewaluacji zewnętrznej
(Po przekierowaniu na stronę, prosze wybrać woj. małopolskie, w nazwie szkoły/placówki wpisać 33, w rodzaju szkoły/placówki wybrać przedszkole)
 
Dlaczego warto uczęszczać do naszego przedszkola? - zapraszamy do oglądnięcia filmu nakręconego przez nauczycielki naszego przedszkola, przedstawiającego codzienne sytuacje przedszkolne i wysłuchania wypowiedzi naszych wychowanków.
           
 
 
Placówka nasza jest placówką samorządową, której organem prowadzącym jest Gmina M. Kraków. Jest jednostką budżetową, liczy 6 oddziałów i około 150 dzieci.  
Przedszkole ma siedzibę w przedwojennym budynku dawnej szkoły, zbudowanym w 1905 r.
W 1972 r zlikwidowano szkołę i pierwsze przedszkolaki pojawiły się u nas w 1975 roku.
 
Obecnie funkcję dyrektora od 2003 roku pełni 
mgr Agata Jelonek 
 
 
Historyczny budynek nadaje przedszkolu swoisty, niepowtarzalny charakter oraz dużą przestrzeń. Każda grupa posiada oddzielną, kolorową salę wyposażoną w meble dostosowane do wieku dzieci oraz kąciki rozwijające ich zainteresowania (zdjęcia sal umieszczone w zakładce "Grupy przedszkolne")
 
 
Zawsze staraliśmy się być blisko dziecka, współpracować z jego rodziną oraz wychodzić naprzeciw potrzebom środowiska lokalnego.
Do tradycji przedszkola należą już familijne spotkania organizowane z okazji różnego rodzaju świąt i ważnych dla dzieci wydarzeń. Dzieci mają możliwość pochwalić się swoimi umiejętnościami, nauczycielki – umiejętnościami  wychowanków a dla rodziców to okazja do obserwowacji pociechy w grupie rówieśniczej.
 
 
Spotkania te bardzo często kończone są w sposób nieformalny np. wspólnym grillowaniem czy zabawą przy muzyce.
 
Placówka nasza znajduje się w najstarszej części Piasków Wielkich. Atutem położenia przedszkola jest cisza i spokój. Posiadamy bardzo piękny, duży, zielony ogród, wyposażony w bezpieczne przyrządy zabaw.
 
  
Zakątek ten to wspaniałe miejsce do zabaw i obserwacji przyrody przez cały rok. Odbywają się tam zajęcia terenowe dające możliwość realizacji potrzeby ruchu u dzieci w wieku przedszkolnym.
 
  
 
Przedszkole może szczycić się 40-letnią działalnością, a w jego murach dorastają kolejne pokolenia Piaszczan - co roku witamy dzieci swoich wychowanków. Sprzyja to rodzinnej atmosferze i dobrej współpracy z Rodziną.
Do tradycji przedszkola należy kultywowanie świąt rodzinnych oraz religijnych, a także pikniki, festyny i ogniska.
 
 

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-01