Archiwum

Zanim przedszkolak zostanie pierwszakiem, czyli jak przygotować dziecko do szkoły
Przed niektórymi rodzicami naszych przedszkolaków  w tym roku trudna decyzja dotycząca jak najlepszego wyboru dalszej drogi edukacyjnej dla swojego dziecka. Zerówka w przedszkolu, w szkole, a może jednak pierwsza klasa? Większość osób obawia się pierwszych chwil w szkole. Są one zazwyczaj bardzo stresujące zarówno dla dzieci jak ich rodziców. Jak się do nich przygotować? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi sugestiami.
Dojrzałość szkolna
Dojrzałość szkolna jest procesem indywidualnym. Zwykle pojawia się między 6-8 rokiem życia dziecka. Jak poznac, czy nasze dziecko jest dojrzałe do przekroczenia progu szkolnego? Jak właściwie zaplanowac dalsza edukację dziecka. Mamy nadzieje, że ta publikacja pomoże Państwu w podejmowaniu trudnych decyzji.