O naszym przedszkolu...

Przedszkole nasze jest placówką samorządową, której organem prowadzącym jest Gmina M. Kraków. Jest jednostką budżetową, liczy 6 oddziałów i około 146 dzieci.

Przedszkole ma siedzibę w przedwojennym budynku dawnej szkoły, zbudowanym w 1905 r.
W 1972 r zlikwidowano szkołę i pierwsze przedszkolaki pojawiły się u nas w 1975 roku.

Obecnie funkcję dyrektora od 2003 roku pełni mgr Agata Jelonek

Zapraszamy do oglądnięcia krótkiego filmu, dzięki któremu poznacie Państwo ogród i pomieszczenia przedszkolne

Historyczny budynek nadaje przedszkolu swoisty, niepowtarzalny charakter oraz dużą przestrzeń. Każda grupa posiada oddzielną, kolorową salę wyposażoną w meble dostosowane do wieku dzieci oraz kąciki rozwijające ich zainteresowania (zdjęcia sal umieszczone w zakładce "Grupy przedszkolne")

Placówka nasza znajduje się w najstarszej części Piasków Wielkich. Atutem położenia przedszkola jest cisza i spokój. Posiadamy bardzo piękny, duży, zielony ogród, wyposażony w bezpieczne przyrządy zabaw oraz ze zorganizowaną strefą doświadczalno-obserwacyjną.

Zakątek ten to wspaniałe miejsce do zabaw i obserwacji przyrody przez cały rok. Odbywają się tam zajęcia terenowe dające możliwość realizacji potrzeby ruchu u dzieci w wieku przedszkolnym.

Przedszkole może szczycić się 45-letnią działalnością, a w jego murach dorastają kolejne pokolenia Piaszczan - co roku witamy dzieci swoich wychowanków. Sprzyja to rodzinnej atmosferze i dobrej współpracy z Rodziną.
Do tradycji przedszkola należy kultywowanie świąt rodzinnych oraz religijnych, a także pikniki, festyny i ogniska.