To takie proste!
Samorządowe Przedszkole nr 33
Strona głowna  /  Wydarzenia
                                                     Witamy w dziale psychoedukacja

 

 
PsychoedukacjaPrzed niektórymi rodzicami naszych przedszkolaków  w tym roku trudna decyzja dotycząca jak najlepszego wyboru dalszej drogi edukacyjnej dla swojego dziecka. Zerówka w przedszkolu, w szkole, a może jednak pierwsza klasa? Większość osób obawia się pierwszych chwil w szkole. Są one zazwyczaj bardzo stresujące zarówno dla dzieci jak ich rodziców. Jak się do nich przygotować? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi sugestiami.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-01-04 09:54:54

Dojrzałość szkolna jest procesem indywidualnym. Zwykle pojawia się między 6-8 rokiem życia dziecka. Jak poznac, czy nasze dziecko jest dojrzałe do przekroczenia progu szkolnego? Jak właściwie zaplanowac dalsza edukację dziecka. Mamy nadzieje, że ta publikacja pomoże Państwu w podejmowaniu trudnych decyzji.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-01-04 09:44:58

Każdego roku w Unii Europejskiej ok. 500 000 umiera na skutek nagłego zatrzymania krążenia. Ta liczba mogłaby być wielokrotnie niższa, gdyby wiedza na temat ratowania życia była bardziej powszechna. Tymczasem wciąż bardzo wiele osób w Polsce nie zna numerów alarmowych oraz nie umie udzielać pierwszej pomocy.

Zachęcamy do oglądnięcia filmów edukacyjnych dot. udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia człowieka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-04 08:59:33

Zapraszamy do oglądnięcia filmu uhonorowanego główną nagrodą w konkursie na film psychoedukacyjny dla rodziców, zorganizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. Autorem filmu jest p. Elżbieta Skalska - wicedyrektor naszego przedszkola. Za pomoc w realizacji filmu składamy serdeczne podziękowania panu Przemysławowi Martyńskiemu.
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-11-30 08:43:22

Pewnie wszyscy pamiętaja z dzieciństwa marzenia o wielkiej wyprawie, zagadkach, których rozwiazaniem jest miejsce ukrytego skarbu...
Nauczycielki z naszego przedszkola - Pani Magdalena Salata i Pani Anna Pogorzelska opracowały ścieżkę edukacyjną, dzięki której oprócz doskonałej zabawy można poznać ciekawe pod względem historycznym miejsca w najbliższej okolicy przedszkola. Oto nasza propozycja na wspólne z dziećmi spędzenie wolnego czasu. Życzymy udanej zabawy.
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-10-12 11:16:05